Mindentudó körömvirág
- Dátum: 2017.09.06., 14:01
- borotva, bőr, egészség, fájdalom, kenőcs, kezelés, körömvirág, krém, napi használat, növény, pattanás, szőrtelenítés
Mikor cseperedő kislány voltam, Édesanyám minden, a fizikai valómon megjelenő vagy okozott gondomra, búmra, bajomra a körömvirág (Calendula officinalis) krémet javasolta. Számomra teljesen természetes volt, hogy tinédzserként a pattanások kezelésére, a szúnyogcsípések viszketésének csökkentésére, a száraz bőr ápolására, a gyógyuló sebek felgyorsításának elősegítésére is körömvirág kenőcsöt használjak. Hiszen ehhez szoktam hozzá, ez volt az univerzális megoldás mindenre. Sosem hagyott cserben, mert a szekrényben mindig megtaláltam. :)
Évekkel később, amikor a barátommal megismerkedtem és összeköltöztünk, az összecsiszolódás folyamata alatt kiderült, hogy ő még nem is hallott erről a lehetőségről. „Valaki a körömvirágot így használja? Milyen meglepő!” – gondolta. (Azóta persze ő is rendszeresen ápolja vele testének azon területeit, ahol rendszeresen megkeményedik a bőr.)
Mi nők tudjuk, hogy főleg nyáron mekkora problémát és milyen nagy energia-, illetve időbefektetést igényel a szőrtelenítés. „Szerencsétlenebb” nőtársaink azt az érzést is ismerik, amikor nem elég heti egyszer vagy kétszer szőrteleníti, hanem ez a procedúra is a mindennapi szépségápolás részét kell, hogy képezze. Mert igen, egyes nők nagyon erős vagy gyorsan növő szőrzettel rendelkeznek – amin persze nincs mit szégyellni. Ilyenek vagyunk, fogadjuk el magunkat.
Édesanyám univerzális körömvirág kenőcse azonban még erre is előnyös megoldást kínálhat. Sajnos a hónalj gyantázása nyáron nem az a lehetőség, amit egy nő megfontolhat, hiszen ki az, aki meg tudja várni, hogy olyannyira kinőjön a szőr a hónalján, hogy azt gyantázni lehessen? Az epilátorral hasonló a helyzet. Az én érzékeny bőröm viszont az epilálást sem kedveli. (Azt pedig már csak mellékesen említem, mennyire fáj.) Anyukám javaslatára azonban minden este körömvirág kenőccsel kenem be ezt az érzékeny területet, így a mindennapi reggeli borotválás után sincs semmilyen panaszom (fájdalom, pirosodás, sebek, szőrtüsző gyulladás, szőrbenövés, a bőr hámrétegének sérülése).
A körömvirág állítólag nagyon jó fájdalomcsillapító hatással is bír, sokhelyütt többek között a menstruációs fájdalmak enyhítésére is alkalmazzák. De szabályozza az ösztrogéntermelést, és a kötőhártya gyulladás kezelésében is használható.
Talán még napestig sorolhatnánk, mennyire sokszínű és jótékony hatással bír ez a szépséges, sárga színnel bíró növény. Próbáljuk ki nekünk hogyan, hol válik be. Gyógynövény boltokban, drogériákban könnyen hozzáférhetünk, de akár otthon, házilag is elkészíthetjük!
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.