Menü

4 apró reggeli szokás, amitől megváltozik az életmódod

Új év, új fogadalmak – megszoktuk már ezeket az ismerős helyzeteket. Azt azonban már nehezebb nyomon követni, hogy mennyit tartunk be a magunknak tett ígéretek közül. Ezért hoztam néhány egyszerű, de mégis megváltó tippet arra vonatkozóan, hogyan változtassunk a változásért. Mert néha nem megy egyről a kettőre...

Ébredj korábban: A téli hónapok nappalai amúgy is rövidek, délután ötkor már este van, álmosak vagyunk és szívünk szerint már mennénk aludni. Ezért is érdemes kihasználni a reggeleket. Ha alapból korán ébredsz munka vagy suli miatt, próbáld ki, hogy még fél órával előrébb állítod az ébresztőt – és fel is ébredsz, nem pedig szundira nyomod. Meg fogsz lepődni, mennyi mindent megcsinálsz az a fél óra alatt, és később is mennyivel produktívabb leszel! Ha pedig sikerül a bioritmusodnak is ráállnia a korábban kelésre, akkor rutinná válik, egyszerű szokássá, ami azonban nagyon sokat ér majd az életedben és az év további részében is.

Előző este tedd ki a ruhád: Rengeteg időt és felesleges macerát megspórolsz reggelente, ha még előző este sikerül kiválasztanod a másnapi öltözeted, nem pedig reggel kapkodsz és vasalsz, meg keresed a zoknid párját. Melyik tűnik jobb verziónak: az asztalnál ülve nyugodtan elfogyasztani a kávéd, miközben zenét hallgatsz, és az újságot olvasod, vagy az ágy mellett hasalva nyújtózkodni az ágy alá beesett pólóért, amit épp szeretnél felvenni, de még ki is kell vasalnod?

Alakíts ki egy mini reggeli tornát: Nem kell spárgázni vagy 5 kilométert lefutni kora reggel azért, hogy átmozgasd magad. Néhány karkörzés, egy kis hajolgatás előre-hátra, majd a lábak átmozgatása, megnyújtása. Kész is a kicsi, de ébresztő reggeli torna! Rengeteget ér, ha nem zsibbadtan indulsz neki a napnak, hanem agyban és testben is ott vagy, ahol lenned kell. Lehet, hogy a kávé is sokat ér az ébresztésben, de köztudott, hogy a testmozgás is vérpezsdítő hatással bír, ráadásul utóbbi olcsóbb és hosszú távon tartósabb, egészségesebb is.

Ágyazz be: Ennek két nagyon hasznos eredménye is van. Az egyik, hogy ha szépen beveted az ágyad, nem fog annyira vonzani, hogy bújj vissza és lustálkodj még egy ideig. A másik pedig, hogy hazaérkezés után a rendet fogod látni, nem pedig a káoszt, amitől így nem megy el az életkedved. Alig két percet vesz igénybe legrosszabb esetben is, viszont ennél sokkal több időnyi kellemes hangulatot ad a napra.

Kis szokások, nagy eredménnyel. Egy próbát mindenesetre biztosan megérnek. :)

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.