Menü

4 apró reggeli szokás, amitől megváltozik az életmódod

Új év, új fogadalmak – megszoktuk már ezeket az ismerős helyzeteket. Azt azonban már nehezebb nyomon követni, hogy mennyit tartunk be a magunknak tett ígéretek közül. Ezért hoztam néhány egyszerű, de mégis megváltó tippet arra vonatkozóan, hogyan változtassunk a változásért. Mert néha nem megy egyről a kettőre...

Ébredj korábban: A téli hónapok nappalai amúgy is rövidek, délután ötkor már este van, álmosak vagyunk és szívünk szerint már mennénk aludni. Ezért is érdemes kihasználni a reggeleket. Ha alapból korán ébredsz munka vagy suli miatt, próbáld ki, hogy még fél órával előrébb állítod az ébresztőt – és fel is ébredsz, nem pedig szundira nyomod. Meg fogsz lepődni, mennyi mindent megcsinálsz az a fél óra alatt, és később is mennyivel produktívabb leszel! Ha pedig sikerül a bioritmusodnak is ráállnia a korábban kelésre, akkor rutinná válik, egyszerű szokássá, ami azonban nagyon sokat ér majd az életedben és az év további részében is.

Előző este tedd ki a ruhád: Rengeteg időt és felesleges macerát megspórolsz reggelente, ha még előző este sikerül kiválasztanod a másnapi öltözeted, nem pedig reggel kapkodsz és vasalsz, meg keresed a zoknid párját. Melyik tűnik jobb verziónak: az asztalnál ülve nyugodtan elfogyasztani a kávéd, miközben zenét hallgatsz, és az újságot olvasod, vagy az ágy mellett hasalva nyújtózkodni az ágy alá beesett pólóért, amit épp szeretnél felvenni, de még ki is kell vasalnod?

Alakíts ki egy mini reggeli tornát: Nem kell spárgázni vagy 5 kilométert lefutni kora reggel azért, hogy átmozgasd magad. Néhány karkörzés, egy kis hajolgatás előre-hátra, majd a lábak átmozgatása, megnyújtása. Kész is a kicsi, de ébresztő reggeli torna! Rengeteget ér, ha nem zsibbadtan indulsz neki a napnak, hanem agyban és testben is ott vagy, ahol lenned kell. Lehet, hogy a kávé is sokat ér az ébresztésben, de köztudott, hogy a testmozgás is vérpezsdítő hatással bír, ráadásul utóbbi olcsóbb és hosszú távon tartósabb, egészségesebb is.

Ágyazz be: Ennek két nagyon hasznos eredménye is van. Az egyik, hogy ha szépen beveted az ágyad, nem fog annyira vonzani, hogy bújj vissza és lustálkodj még egy ideig. A másik pedig, hogy hazaérkezés után a rendet fogod látni, nem pedig a káoszt, amitől így nem megy el az életkedved. Alig két percet vesz igénybe legrosszabb esetben is, viszont ennél sokkal több időnyi kellemes hangulatot ad a napra.

Kis szokások, nagy eredménnyel. Egy próbát mindenesetre biztosan megérnek. :)

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.