Menü

Szuperanyukák

"Stresszmentesen" című írásomban tippeket kerestem legutóbb arra, miként lehet elkerülni, kiküszöbölni, vagy legalábbis minimálisra csökkenteni a felesleges stressz forrásokat a mindennapi életünkben. Ez mind szép és jó, sok igazság és megfontolandó tanács van benne arról, hogyan élhetünk kicsit harmonikusabb hétköznapokat. Fogadd meg ezeket és élj idegeskedések nélkül.

Vagy Te anyuka vagy? Ja akkor mégse! Az ember lánya néha/ gyakran/ mindig a túlélésre hajt. Tudod szerintem mindenféle anyukák léteznek, lássuk az archetípusokat: :vannak a para-anyukák, a laza anyukák, a nemtörődöm anyukák, az egyedülálló anyukák, a modern és menő anyukák, a lestrapált anyukák és a pedáns anyukák, a divatkövető anyukák és a mackónadrágos anyukák, a legjobb és legszuperebb anyukák és a rossz anyukák, a fiatal anyukák és az idősebb anyukák, de olyan anyukák nincsenek, akik ne fáradnának el a nap végére szellemileg, testileg, lelkileg, idegileg.

Mert megbetegedett a kicsi, majd mire meggyógyult és ismét munkába állunk, éjjel belázasodik a nagy, hetek óta nem alszunk, később a párunk is ágynak esik az influenzától (nyugi, hallottam valakitől, hogy volt már olyan pasi, aki túlélte), majd ránk is ránk kerül a sor a betegek listáján, de várj! Ilyen lista nincs, az anyukák nem betegek!

Ők a szuperanyukák!

Arról lehet felismerni őket, hogy nem mérik a lázukat és nem fekszenek betakarózva a kanapén betegen. Rajtuk kötény van, vagy otthoni melegítő, felgumizott haj és mindig éppen főznek, sütnek, mosnak, kivasalnak, etetnek, leckét írnak, felmosnak, törölgetnek, farsangi jelmezt varrnak vagy szülinapi tortát sütnek egyszerre, mesét olvasnak, közben napi 8-10 órás munkahelyük is van, de ez már mellékes.

Erről miért nem írnak a magazinok? A sok bugyuta divat-diéta meg trendi cuccok helyett írják már le ezek a drága színes női újságok, hogy az igazi anyukák nem hercegnők, hanem hétköznapi emberek, akik otthon befőttes gumit tesznek a hajukba, s már a bejáratnál lerúgják a magas sarkú cipőt, mert az nem gyerek-kompatibilis, (ahogy a harisnya sem). Nekiállnak egy kézzel főzni, másik kézzel elpakolni, többi kézzel minden mást egyszerre. Az anyukák évekig nem szoktak aludni és soha nem betegek, nem foglalkoznak vele, ha kimerültek és nem fogy el soha az energiájuk. Az igazi anyukák nagyon is odafigyelnek mindenre, s miközben ők maguk darabokra esnek szét, pontosan tudják, hogy mikor kezdődik és meddig tart a gyerek fociedzése, hog hányra kell odaérni a szülői értekezletre, melyik vonalzót kell megvenni holnapra és mikor lesz a matek dolgozat. A szuperanyukák nyáron 40 fokban is sütnek palacsintát. Az igazi anyukák naponta osztanak gyógyító varázs puszikat és állandó munkakapcsolatban vannak a fogtündérekkel, és az álommanókkal is.

Az igazi szuperanyukák nem igénytelenek, vagy ápolatlanok, csak büszkék a ráncaikra, a striáikra és a plusz kilóikra. A szuperanyukák hidd el, pont olyan anyukák, mint Te vagy én és soha, de soha nem cserélnének senkivel!

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.

Kutya a családban

Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.

Iskolai telefonhasználat pro és kontra

Mai témánk apropóját az adta, amit a minap olvastam a világhálón: a brit iskolákban szigorú ellenőrzési rendszert vezetnek be: az iskolák felelőssége lesz, hogy a diákok ne használhassák a mobiltelefonjukat a tanórákon. Iskolai telefonhasználat pro és kontra.

Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…

Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon

A gyerekek harmada nem reggelizik otthon, ami azt jelenti, hogy éhgyomorra indulnak el reggel – állapította meg egy kutatás, melyből sajnos megállapították, hogy három gyerekből egy reggelizés nélkül indul el otthonról az óvodába, iskolába.