Az alkalom szülte támasz a szülőszobán
- Dátum: 2018.04.22., 20:23
- élmény, klinika, kórház, szülés, szülésznő, támogatás, test és lélek, vajúdás
/Ezt az írást a szülésznőmnek dedikálom, akinek sajnos nem tudom a nevét, de így kívánok köszönetet mondani a végtelen segítségéért, közvetlenségéért és bátorításáért. /
Este 11-kor elfolyt a víz. vagy csak nyákdugó? Nyugalom... letusolok, megvacsorázom. Nem tudok aludni. Fáj...szivárog..egyre jobban. Indulni kell. Így kezdődött. Hajnali négyre a klinikán voltunk. Adatfelvétel, infúzió, kúp.Hatra a szobát is kaptunk.
Nyolcra megérkezett a szülész-nőgyógyászom. Oxytocin, gáz, fájások délig. Közben a pici,alacsony, fiatal, fejkendős szülészlány volt velünk, aki a páromon kívül hirtelen a mindenséget jelentette.
Beszív, kifúj....felül, labda, sétál...a hátam közepére kívántam mindent...Ő mégis tudott rám hatni.
Súgott, simogatott, serénykedett körülöttünk.
A szeretete, a figyelme, hogy abban a pillanatban, percben, órában a legfontosabb én vagyok – természetesen áradt belőle. És Miatta elhittem, hogy meg tudom csinálni.
A vajúdás rettenetes és fárasztó folyamat.. Hogy mennyire fájt? Terhességem előtt havonta szenvedtem a fájdalomtól, szüléskor ezek többszörösét éreztem és nem is a fájdalom, hanem amikor 1-2 percenként jönnek, és ezektől iszonyúan kifáradsz, és már több mint 24 órája vagy ébren, és éjjel nem aludtál...
Aztán úgy alakult, hogy megcsászároztak sajnos; de egészen addig nem ment volna, ha Ő és a párom nincs velem.
Remélem, a jövőben Őket, az alkalom szülte testi-lelki támaszokat sokkal jobban megbecsülik, hisz nélkülük a nők talán legfontosabb élménye csak egy rossz, fájdalmakkal, kiszolgáltatottsággal, bizonytalansággal, infúziókkal teli emlék lenne. Egy jó szülésznővel viszont egy szeretetteljes, pozitív élmény is lehet, kórházi körülmények között is.
/Szerző:Gősi Gabriella /
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?