Menü

Egészségünk megőrzése, fesztivál közben is!

Ha fesztiválozni mész, mindegy, melyikről van szó, sosem az lesz a legfontosabb, hogy egészséges ételeket egyél, vagy ne fogyassz alkoholt, és még csak nem is a sport fog a fejedben járni. Pedig, néhány egyszerű szabály betartásával enyhítheted a károkat.

Óvd a tested a meghűléstől! A sátradat igyekezd melegen tartani akkor is, ha hűvös van. A tested ,egy idő után hozzászokik az alacsonyabb hőmérséklethez, így nem érzed majd annyira, ha fázol, de attól még szükséged van egy viszonylag állandó melegre, hogy ne fázz meg. A kötött és horgolt pulóverek divatosak az idei fesztiválokon, és nemcsak jól néznek ki, de jobban is tartják a hőt, mint a vékony vászonruhák. Tegyél néhányat a bőröndödbe, ártani nem fog!

Fontos pont :az étkezés. A fesztiválon enni nem olcsó mulatság, főleg nem akkor, ha az ember minőségi (vagy legalábbis a többinél jobb) ételre vágyik. Hot dog, hamburger és gyros általában található a kínálatban, ezen felül azonban kevés dolog fér bele a napi keretbe. Ha hamburgert vagy gyrost eszel, próbálj olyan helyet keresni, ahol kézműves verzió is fellelhető. Meglehet, hogy így egy kicsit többe fog kerülni, viszont nagyobb a valószínűsége, hogy rendes, friss húsból és zöldségekből készítették. Ha egy kicsit lefaragsz az alkoholra szánt keretedből, az pont kifutja a többletet, amit az étkezésed okoz.

Hagyj pihenőt a szervezetednek! Az alkoholfogyasztás elkerülhetetlen, és nyilván senki sem igyekszik azon, hogy leredukálja. Viszont nagyon megterhelő a májnak, vesének és a gyomornak is a rohamszerű ivás, különösen, ha napi rendszerességgel fordul elő. Ha egész héten bulizol, tarts az ivós napok mellett alkoholmentes napokat is, legalább egyet, két alkoholos nap között.

Mozogj! Természetesen a koncertek nemcsak azért jók, mert jó zenét hallhatsz, hanem azért is, mert a zenére táncolni, ugrálni is lehet. Ez pedig több ledolgozott kalóriát jelent, ráadásul az agyad is később fog elfáradni, a folyamatos mozgás miatt, ezért akár az egész hetet is végigpörögheted és táncolhatod.

A fesztiválokon tehát ugyanúgy vigyázhatsz az egészségedre, így a jó szórakozás nem megy az egészség rovására.

Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek

Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?

Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?

Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?

“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”

Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.

Allergia ősszel

Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!

Hogyan vezess biztonságosan eső esetén

Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!