Menü

Egészségünk megőrzése, fesztivál közben is!

Ha fesztiválozni mész, mindegy, melyikről van szó, sosem az lesz a legfontosabb, hogy egészséges ételeket egyél, vagy ne fogyassz alkoholt, és még csak nem is a sport fog a fejedben járni. Pedig, néhány egyszerű szabály betartásával enyhítheted a károkat.

Óvd a tested a meghűléstől! A sátradat igyekezd melegen tartani akkor is, ha hűvös van. A tested ,egy idő után hozzászokik az alacsonyabb hőmérséklethez, így nem érzed majd annyira, ha fázol, de attól még szükséged van egy viszonylag állandó melegre, hogy ne fázz meg. A kötött és horgolt pulóverek divatosak az idei fesztiválokon, és nemcsak jól néznek ki, de jobban is tartják a hőt, mint a vékony vászonruhák. Tegyél néhányat a bőröndödbe, ártani nem fog!

Fontos pont :az étkezés. A fesztiválon enni nem olcsó mulatság, főleg nem akkor, ha az ember minőségi (vagy legalábbis a többinél jobb) ételre vágyik. Hot dog, hamburger és gyros általában található a kínálatban, ezen felül azonban kevés dolog fér bele a napi keretbe. Ha hamburgert vagy gyrost eszel, próbálj olyan helyet keresni, ahol kézműves verzió is fellelhető. Meglehet, hogy így egy kicsit többe fog kerülni, viszont nagyobb a valószínűsége, hogy rendes, friss húsból és zöldségekből készítették. Ha egy kicsit lefaragsz az alkoholra szánt keretedből, az pont kifutja a többletet, amit az étkezésed okoz.

Hagyj pihenőt a szervezetednek! Az alkoholfogyasztás elkerülhetetlen, és nyilván senki sem igyekszik azon, hogy leredukálja. Viszont nagyon megterhelő a májnak, vesének és a gyomornak is a rohamszerű ivás, különösen, ha napi rendszerességgel fordul elő. Ha egész héten bulizol, tarts az ivós napok mellett alkoholmentes napokat is, legalább egyet, két alkoholos nap között.

Mozogj! Természetesen a koncertek nemcsak azért jók, mert jó zenét hallhatsz, hanem azért is, mert a zenére táncolni, ugrálni is lehet. Ez pedig több ledolgozott kalóriát jelent, ráadásul az agyad is később fog elfáradni, a folyamatos mozgás miatt, ezért akár az egész hetet is végigpörögheted és táncolhatod.

A fesztiválokon tehát ugyanúgy vigyázhatsz az egészségedre, így a jó szórakozás nem megy az egészség rovására.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.