Menü

Leánybúcsú, ahogyan a menyasszony kívánja

Fogadjunk, hogy te sem gondoltál bele minden egyes pillanatba, amit a szervezéssel kell töltened! Például, mit egyetek, mit igyatok, lesz-e mindenből elég, hol legyen a buli, ki hogyan jut oda és haza, milyen kiegészítők kellenek, milyen játékok legyenek, és főleg: te hogy érzed majd jól magad ennyi minden mellett? Legjobb, ha készítesz egy hosszú listát, amin minden pontosan rajta van, és naponta egy, vagy két dolgot igyekszel kipipálni róla. A listán a következő dolgok mindenképp legyenek rajta:

1. A buli helyszíne

Háznál legyen? Szórakozóhelyen? Napjainkban egyre divatosabb, hogy a népes társaság elutazik egy pár napra. Ha ezt a megoldást választjátok, fontos, hogy felkészülten tegyétek. Hegyvidékre csak jó időben, sportos társasággal érdemes menni. Vízpartra akkor, ha strandidő van. Ha pedig fürdőbe mentek, ami télen és nyáron is jó választás, győződj meg róla, hogy mindenki ki tudja fizetni, a menyasszony szereti-e a fürdőket, illetve hogy a szálláshely megengedi-e, hogy lánybúcsút tartsatok a helyen. Ha csak egy vagy két éjszakára mentek, előfordulhat, hogy a szállásadó nem adja ki nektek a helyet, főleg, ha főszezonban mennétek. Ilyen esetekre mindig legyen „B” terved!

2. Az odajutás

Ha háznál tartjátok, akkor is győződj meg róla, hogy a messzebb lakó vendégek is oda tudnak érni időben a kezdésre! Egyeztess mindenkivel, hogy ne legyen csúszás emiatt. Ha pedig elutaztok, nézd meg, tömegközlekedéssel megközelíthető-e a hely, vagy ha autóval szeretnétek menni, hányan tudják vállalni a fuvarozást, mennyi lesz a benzinköltség fejenként. Mindig azt a megoldást válaszd, amit a többség szeretne, tehát ha tudnátok autóval menni, de busz is van közvetlenül, és a többségnek olcsóbb lenne az, akkor mindenképp buszozzatok, vagy ha nem tudtok egyezségre jutni, akkor osszátok fel a csapatot!

3. Étel- és italfogyasztás

A legjobb megoldás, ha csináltok két külön kasszát, az egyikbe italokra, a másikba ételre gyűjtitek be a pénzt. Ez természetesen csak akkor működik, ha senkinek nincsenek különleges igényei, és mondjuk, közösen főztök vagy rendeltek. Ha az ízlésetekben túl nagy az eltérés, jobb, ha mindenki visz valamit, amit ő szeret, és megosztja a többiekkel. Ilyenkor a legfontosabb, hogy mindenki tudja szeretettel megkínálni a másikat. Ha a végén vita van abból, hogy ki milyen árfekvésű italt hozott, emlékeztesd rá őket, hogy mindenkinek olyan italt kellett hoznia, amilyet ő magának alapból is venne. Tehát ,ha valaki drága whiskey-t vett, a másik pedig egy több éve a kamrában lapuló pálinkát, az, csakis az ő ízlésükön múlott. De ha felméred előre az igényeket, mindenkitől beszedsz egy bizonyos összeget és veszel 3-4 féle töményet, illetve néhány fajta kísérőt, akkor biztos mindenki megtalálja az ízlésének valót, és kisebb valószínűséggel lesz vita. Ha pedig, marad ki az ital költségvetéséből, azt forgathatjátok pizzarendelésbe, sültes- vagy hidegtálba, vagy szendvicsekbe, amit az este elfogyasztotok. Ha pedig étteremben esztek, az a legtisztább, ha mindenki a saját számláját rendezi.

4. Dekoráció és kellékek

A legfontosabb, hogy a dekoráció a menyasszony ízlését tükrözze. Ha szereti a kihívó dolgokat, a dekoráció és esetlegesen az ő jelmeze is lehet kihívóbb, de ha ő a visszafogottabb dolgok híve, akkor úgy kell berendeznetek a helyet, hogy ne boruljon ki, ha meglátja. Szedd össze, hogy mennyi és milyen díszt készítesz/veszel, egyeztesd a többiekkel, az árát pedig. esetlegesen el is oszthatjátok.

5. Játékok

A feladatokra ugyanaz a szabály vonatkozik, mint a dekorációra: tükrözze a menyasszony személyiségét. Ez az este róla szól, és az a fontos, hogy elégedett legyen. Tehát ha ő nem szereti a bevállalós játékokat, akkor, inkább vigyél néhány hagyományos csapatépítő játékot, ha pedig egyáltalán nem szeretne játszani, akkor töltsétek az estét beszélgetéssel, vacsorával, fürdőzéssel.

6. Költségek

A leánybúcsút, akárcsak a nyaralást, úgy kell megszervezni, hogy semmiképp se legyen túl drága, főleg, ha nem mindenki , dolgozik még a társaságból. A menyasszonynak is meg kell értenie, hogy nem fér bele mindenkinek egy vízparti, all inclusive hétvége, de lehet, hogy egy olcsó apartmanban, valahol a közelben is meg tudjátok valósítani az eseményt. A szállás és az út egy főre eső költségeit minél előbb számold ki, hogy mindenki félre tudjon rá tenni, az alkoholra szánt pénzt pedig bocsásd szavazásra, és csak utána kérd el!

Ha mindezeket betartod, és aprólékosan vezeted a teendőidet, megkönnyíted saját magad és a menyasszony számára is a szervezést, így nem lesz más hátra, mint élvezni az együtt töltött időt.

/Szerző: Varga Ágnes Kata/

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Metamorf masszázs, a testi-lelki felfrissülés

Zöldségeinket megannyi módon fogyaszthatjuk, minél színesebb a tál, annál finomabb és egészségesebb, de ne feledkezzünk meg arról, hogy egyes zöldségek levelei is zamatosak, vitamindúsak és ezerféleképpen felhasználhatóak. Nézzük, mik ezek!

Kreatív szépségápolás házilag

Szereted a bőrödet kényeztetni kicsit, de túl drágának, vagy esetleg természetellenesnek érzed a drogériában kapható termékeket? Semmi probléma, hiszen ezeket a szépségápolási termékeket elkészítheted otthon is, ehhez hoztam nektek néhány ötletet ebben a cikkben!

Miért jógázzunk rendszeresen? Mit takar a nevető jóga?

A “jóga” szó a szanksztrit “Yuj” szóból származik, ami hozzáadást, egyesülést jelent. Energia, erő és szépség hozzáadása a szellemhez, testhez és lélekhez. A jóga valódi értelme nem más, mint az elme lecsendesítése a nyugalom és az önmegvalósítás eléréséhez.