Menü

Decemberi jótékonykodás

  • Dátum: 2018.12.06., 19:07

Bár a szeretetnek elméletben nemcsak decemberben vagy karácsonykor kellene léteznie – nyilván nem is csak akkor létezik -, mégis a legtöbben ilyenkor figyelünk oda jobban egymásra, illetve embertársainkra. Használjuk ki ezt az időt, hogy tegyünk valami jót másokkal, akiknek még annyi sincs, mint nekünk.

Ha idén is csak decemberben kaptuk fel a fejünket, hogy megint elrepült egy év, beszélgessünk el néhány ismerőssel, görgessük át a közösségi oldalakat, és nézzük meg, kinek hol tudnánk segíteni. Az év ezen időszakában számos kérés érkezik óvodáktól, iskoláktól, állatmenhelyektől, idősotthonokból, kórházakból. Mind csak apró segítséget kívánnak valakitől. Miért ne lehetnénk mi ezek a valakik?

A jótékonykodásnak pszichológiailag bizonyítottan pozitív hatása van a közérzetünkre, a kedvünkre, és ezáltal a környezetünkre is. Keressünk fel állatmenhelyeket, akik szívesen fogadják a tiszta pokrócokat és törülközőket, hiszen a gondozott állatok télen is kint élnek, és fáznak. Vigyük be a lejárt elsősegély dobozokat, amiből a kötszereket és egyéb tartozékokat fel tudják használni.

Selejtezzük ki a gardróbban évek óta felhalmozódott használt paplanokat és párnákat, mossuk ki őket, és vigyük be kórházakba vagy idősotthonokba. Sajnos sok idős vagy beteg ember kénytelen a karácsonyt is kórházban tölteni, és sokszor nem áll rendelkezésre elegendő takaró. Olvassuk ismerőseink bejegyzéseit a Facebookon, sokan szeretnének segíteni, mert van nekik mit elajándékozni, de nincs mivel elszállítaniuk. Legyünk mi azok, akik a logisztikát végrehajtják.

Számos üzletben szerveznek gyűjtést rászoruló családok, gyermekotthonok részére. Ha egy dobozzal kevesebb szaloncukrot veszünk karácsonyra, máris felszabadul egy kevés tőke a családi kasszából, amiből lisztet, cukrot, étolajat vagy egyéb tartós terméket tudunk vásárolni másoknak.

Nem kell óriási segítségre gondolni, hiszen van, akinek ez a kevés is nagyon sokat számít. Ha pedig megtanulunk kicsit tudatosabban élni, év közben is segíthetünk másokon.

Nincs advent és karácsonyvárás sült gesztenye nélkül

Nincs advent és karácsonyvárás sült gesztenye nélkül, de nemcsak a karácsony jellegzetes csemegéje, hanem az ősz és a tél elengedhetetlen étele. A papírba csomagolt forró, sült gesztenye illata szinte aromaterápiaként hat az emberre az adventi vásárok forgatagában, természetesen egy bögre illatos forralt borral együtt.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.