Menü

Ha a családi együttlétek már túlszárnyalták a maximumot…

A december vége az egészségünknek sokféle szempontból megterhelő. Először a nagy rohanás, a változékony időjárás és a vírusok teszik próbára a szervezetünket. Majd jönnek az ünnepek kihívásai: ételek, italok, sütemények, és persze a nagy családi találkozások.

Ha szeretnéd az ünnepet ép lélekkel túlélni, fel kell készülnöd kellemes és kevésbé kellemes találkozásokra. Mindenki örül, amikor a rég nem látott unokatestvérei, testvérei, nagyszülei végre meglátogatják, és egy-két napra a nagy család újra együtt van. De sokaknak épp ez jelenti a problémát is egyben. Hiszen a rokonokat az ember nem válogathatja meg, és karácsonykor a találkozás szinte elkerülhetetlen azokkal, akik jelentősen hozzájárulnak az ünnep utáni depressziónkhoz. De ezekre az esetekre is dolgozhatunk ki különböző módszereket.

A relaxációra akkor is érdemes időt szánni, amikor nagy a nyüzsgés és a készülődés a házban. Negyed óra naponta, akár elalvás előtt vagy felkelés után, de nap közben is keríthetsz rá alkalmat. Ha a napjaid nyugalomban telnek, és elég kiegyensúlyozott vagy, sokkal könnyebben fogod bírni az ünnepekkel járó stresszt. Könnyebben tudod abszolválni a sok feladatot, ami rád vár ebben a bő egy hétben, és ha esetleg valaki próbára teszi az idegeidet, az sem fog olyan keményen érinteni.

Tartsd kontroll alatt a gondolataidat! És ez az indulatokra is vonatkozik. Már biztosan volt olyan családi találkozóban részed, ami nem volt kellemes számodra, esetleg kínosan alakult, vagy te lettél a téma. Amíg ezekkel a helyzetekkel tisztában vagy, könnyebben fel is tudsz készülni rájuk. Gondolj arra, hogy csak azt a pár órát kell kibírnod bólogatva és mosolyogva, azt szajkózva, hogy „Igazad van, nagyi”, vagy „nem, egyáltalán nem bántottatok meg, én is sokat gondolkodtam ezen”. És tudom, hogy ezekért a kellemetlen percekért, amikor néhány órára az egész család életvezetési tanácsadóvá válik, illetve elméleti szakértővé a te szakmádban, nem kárpótolhat teljesen a háromfogásos ebéd és a sokféle desszert, de a fókuszt mégiscsak kicsit áthelyezheti.

Ha pedig végképp elkeserítőnek ítéled meg a nagy családi ebédet, legközelebb vezess be új szokásokat, mondjuk esti közös forralt borozást, vagy délutáni rövid süteményezést, így kötetlenebb lesz az együttlét, több időd lesz a szűk családodra és a pihenésre is. Ám az nagyon fontos, hogy a programváltoztatásokat soha ne bántó módon közöld, ugyanis a családodnak is szüksége van arra a tiszteletre és megbecsülésre, amit te is elvársz.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!