Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Hogyan lehetünk hatékonyak csapatban?
A hatékony csapatmunka előnyeit, jelentőségét, szabályait kutatva arra voltam kíváncsi, hogyan működik a csapatmunka, melyek a szabályai, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a munkavállalók közötti együttműködést? Erre kerestem meg a válaszokat!
Az alázatos hozzáállás előnyei
Az utóbbi időben újra és újra szembejött velem a jelenség, emiatt úgy éreztem, hogy megérett arra, hogy írjak róla. Az alázat, alázatosság, mint jelenség. Mert azt látom, hogy aki alázatos tud lenni, annak haladnak a dolgai, előbb-utóbb sikerül, amit eltervezett és az emberek ezt el is ismerik.
Akik karácsonykor is értünk dolgoznak
Szinte mindenki a családjával ünnepel karácsonykor. Együtt fogyasztják el az ünnepi menüt a ragyogó karácsonyfa mellett, ajándékoznak, fényképeznek, gyerekzsivaj tölti be a házat, boldog fotók mennek a közösségi oldalakra, ám gondoljunk azokra is, akik nem otthonukban töltik az ünnepet
Illetlenségek világnapja
Szeptember 18-án van az illetlenség világnapja, amely 2008-ban Magyarországon is elfogadásra került.
Segítséget kérni – miért olyan nehéz?
Mindig bajba kerülünk. Ez van, mivel emberek vagyunk, és a bajok pont úgy nem kerülnek el bennünket, ahogyan a jó dolgok sem. Az életünket ez a kettő tereli abban a mederben, amelyben végül haladunk. A baj pedig sokszor nemcsak negatív, hanem pozitív hozadékokkal is bír. De általában azért mégis inkább le akarjuk győzni. Miért van az, hogy inkább egyedül akarjuk ezt megtenni?
Csoportmunka, ahogyan (nem) szeretjük
Akár normál, akár távoktatásban vegyünk részt, szinte elkerülhetetlen, hogy csoportban dolgozzunk. Ez ugyanígy a munkahelyen is elég gyakran előfordul. Ezért nagyon nagy erény, ha jól tudunk másokkal együtt működni. Márpedig ez nehezebb feladat, mint gondolnánk.
lllemszabályok, amiket minden gyereknek tudnia kell(ene)
Gyermekinket ma már sokkal engedékenyebben, lazábban neveljük, mint sok évvel ezelőtt nagyanyáink tették, azonban bizonyos társadalmi viselkedésminták elvárhatóak a gyerekektől, ezért érdemes időben az illemszabályok szerint nevelni őket.
Miért olyan nehéz bocsánatot kérni?
Lelki egészségünkre a konfliktusok kifejezetten ártalmasak, mégis nehezen tudjuk elkerülni és lezárni azokat. Pedig olykor egy-két szón múlna csak. De bocsánatot kérni és megbocsátani egyaránt nagyon nehéz.
Ha a családi együttlétek már túlszárnyalták a maximumot…
Téli szünet, karácsony, szilveszter és újév, s e kettő között alig két nap pihenőidő. Mire megemészted a nagy karácsonyi lakomákat, már itt is az újév, amikor újra lakomát kell csapni. Mire kipihened, hogy a család egyik részénél töltöttétek a karácsonyt, másnap a másik részt is meg kell látogatnod. Végeláthatatlan, és néha egészségtelen spirál ez, amiből nehéz a legjobbat kihozni.
Vallásosság, és ahogy látjuk
Az ember testi-lelki egészségében a meggyőződése nagy szerepet játszik. Az, hogy milyen gondolatok mentén építi fel az életét, nagy hatással van arra, ahogyan érezni fogja magát később. Aki nem vallásos, az is hisz valamiben, aki pedig vallásos, nem mind egyforma személyiség. A külső szemlélő mégis hajlamos egyformának látni minden vallásos embert. Hogyan befolyásolja a nézeteinket mindez?
A jó párkapcsolat 5 ismérve…
Mindenki tudja, hogy milyen mikor jól működik egy párkapcsolat és sajnos, valószínűleg azt is milyen mikor nagyon nem akar sikerülni. De mi a különbség a kettő között? A jól működő, tudatos párkapcsolat öt ismérvének felsorolása és kifejtése következik… a te kapcsolatodban, ezek megvannak?
Korpás Krisztina: „Az én fiaimnak már nem kérdés, hogy férfi és nő egyenrangú”
Korpás Krisztina, Tilla felesége nagyinterjút adott. Többek között a fiúk neveléséről, az anyaságról, a munkáról, a #metoo kampányról és a nemek közti egyenlőségről beszélt Hevesi Flórának, és elárulta több mint 20 éve tartó boldog kapcsolatuk titkát is.
Alá-fölérendeltségi viszony a gyerek-szülő kapcsolatban
Természetesnek vesszük, hogy a szülő-gyerek kapcsolatban az alá-fölérendeltségi viszony érvényesül. Ez érthető, hiszen a pszichológiai szemlélet szerint aki alárendelt helyzetben van, az gyakorlatilag gyerekszerepben van. Viszont fontos, hogy ez a szemlélet ne fajuljon az elnyomásig és az uralkodásig.