Menü

A hideg hatása szervezetünkre

A fagypont alá csökkent hőmérsékletnek sok velejárója van. A pocsolyák befagynak, eső helyett hó hullik az égből, és a nagy zöld terek helyett nagy fehér terek jönnek velünk szembe, akárhol is legyünk. És ennek egy ideig a legtöbben örülnek. Csakhogy aztán ez a hideg magával hozza mindazt a kellemetlenséget is, ami ilyenkor szokott érni minket. Lássuk, mik ezek!

A kiszáradt bőr a nők első számú ellensége. Folyamatosan viszket, húzódik, és nincs az a mennyiségű testápoló vagy hidratáló krém, amely visszaadná a naptejjel kenegetett, strandon áztatott, szikrázó napfényben szárított puha, meleg, kellemes érintésű kéz érzését. Mit tehetünk ellene? Húzzunk kesztyűt, sapkát és sálat, a lehető legnagyobb részt takarjuk el magunkból. A hidratáló krémeket fürdés után használjuk! És, ami a legmegdöbbentőbb szokott lenni, próbáljuk meg visszaszorítani a forró vizes fürdőzések idejét. Ugyanis a forró víz rendkívül gyorsan szárítja a bőrt, hiába olyan jóleső érzés.

Állandó orrfolyás? Akár hiszed, akár nem, ez a szervezeted védekezési mechanizmusa miatt van. A szervezet ilyenkor igyekszik a nedvességtől megszabadulni (ezért van a sűrű vizelési inger is), ezért még a nyálkahártyát is kiszárítja. Ilyenkor nincs izzadás, az erek is összeszűkülnek, míg a melegben a test hűtése a fontos, ezért gazdagon kering a vér a testben, és a folyadék nem távozik izzadás által. A nyálkahártyát pedig ilyenkor irritálja a relatíve csípős, hideg, nedves levegő, ezért az állandó orrfolyás, és ezért párosul ehhez gyakran könnyezés is.

Megfázás, de hogyan? A legtöbben szembesülünk azzal a problémával, hogy egymás után érnek minket a megfázások, a papírzsebkendőt gyártó cégek pedig szinte tapsikolnak örömükben, amiért mi a téli időszakban a fizetésünk jelentős hányadát költjük a puha, illatos zsebkendőikre. Nos, ez ellen nem nagyon tudunk mit tenni. Egy kis orrfújás még nem a világ vége, és nem is igazán lehet elkerülni, de az ellen persze tudunk lenni, hogy hosszú időre lerántson a lábunkról a betegség. A vitamindús étrend segíti az immunrendszerünket a vírusos megbetegedések elleni védekezésben. Ez pedig sokkal csökkenti a felső légúti betegségek kialakulásának valószínűségét. Ha pedig rétegesen, de azért tudatosan öltözködsz, a megfázások számát is visszaszoríthatod. Fontos, hogy ez nem túlöltözést jelent, az ugyanis egyértelműen negatív hatással van a szervezetedre és felborítja a védekezést is.

Tehát, ha itt a tél, fogadd meg a neked adott tanácsokat, így elkerülheted a nagyobb kellemetlenségeket, és tudsz az évszak szépségeire koncentrálni.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.

Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt

A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.