Menü

A siker feldolgozása

Bármilyen érzelmet is váltanak ki belőlünk az események, azt mindig a helyén kell kezelni. Erre mindenkinek más stratégiája van. Vannak olyanok, akik szeretik elemezgetni, darabokra szedni a helyzeteket, ezáltal is tanulni az eseményekből, és fejlődni általuk. Ez azért is jó, mert közben a feldolgozás egy állandó folyamattá válik. Olyanok is vannak, akik a szőnyeg alá söprik azokat az érzelmeket, amelyeket egyes helyzetek váltanak ki belőlük. Csak magukra a történésekre figyelnek, de saját magukra és a reakcióikra, ingerválaszaikra nem. Ez egy alapvető nehézség, ami később még visszaüthet, nem megfelelő feldolgozottság esetén.

Felmerülhet a kérdés, hogy ugyan miért félnénk a jó dolgoktól? De az érzelmi megrázkódtatás minden eseménynél egy várható következmény. Akkor is, ha az adott dolog éppen boldogságot vált ki belőlünk. Mi a helyzet a sikerrel? Van-e helyes útja annak, hogy feldolgozzuk? Egyáltalán, fel kell-e dolgozni, ha valamilyen hirtelen pozitív dolog történik velünk?

Nos, bármi is az a pozitív dolog, időt kell adnunk. Egy siker általában valamilyen változással is együtt jár, és azt a változást is bele kell kalkulálni az életünket. Sikert elérni mindig olyan, mint egy kitűzött célt elérni. Legtöbb esetben kemény munka, hajtás és hit áll mögötte, és sok minden követi. Egyik pillanatról a másikra beáll egy változás a lelki állapotunkban, és ez hosszabb időn keresztül is hatással lesz a hangulatunkra, ezáltal az egészségünkre is. Fontos, hogy próbáljuk az érzelmeinket analizálni, és próbáljuk tudatosítani magunkban, hogy minden reakciónk normális és természetes, de nem irányíthatják ezek a reakciók a pillanatnyi cselekedeteinket.

Ha ér bennünket egy nagyobb siker, adjuk meg magunknak a szükséges időt, hogy örülhessünk neki. Adjunk teret az elégedettségünknek, és ne titkoljuk az örömünket. Ugyanakkor ne is kérkedjünk vele, hiszen az esemény utáni pár órában nem biztos, hogy tisztán tudjuk a helyzeteket megítélni. Később pedig emlékeztessük magunkat mind a pozitív érzelmeinkre, mind a negatívakra. Fontos, hogy tudatában legyünk annak, hogy mint minden dolog, ez is lehet múlandó, és a mi feladatunk, hogy az erőnktől függően a legtöbbet hozzuk ki magunkból. Tehát, ha siker ér minket, ne veszítsük el a fejünket tőle, hanem elemezzük azt, gondolkodjunk rajta, tanuljunk belőle, és éljük meg a vele járó örömöt épp úgy, mint a nehézségeket.

Soha nem látott magasságokban a virtuális valóság

A virtuális valóság (VR), mint szórakoztatási forma alig pár éves múltra tekint vissza, mégis rengeteget fejlődött. A fejlesztések jelenleg a harmadik generációnál tartanak, amely már képes az emberi test szinte minden mozgását egy közös térben érzékelni. Írásomat többek között az inspirálta, hogy nemrégiben lehetőségem volt kipróbálni a VR technológiát és több játékkal is játszhattam. Az alábbi cikkben egyfajta áttekintést kaphatunk arról, hogy jelenleg hol tart az említett „tudomány” és hogyan jutott idáig.

Mindenkinek kell egy hobbi, ami önbizalmat ad

A magabiztosság nem velünk született adottság, sokkal inkább egy olyan készség, amelyet az élet során fejleszthetünk. Egy meglepően hatékony és gyakran alábecsült módszer erre a rendszeres hobbi gyakorlása. Legyen szó festésről, futásról, túrázásról vagy kertészkedésről, a szenvedéllyel űzött szabadidős tevékenységek nemcsak örömet nyújtanak, hanem hosszú távon hozzájárulnak önmagunk jobb megismeréséhez és önértékelésünk növeléséhez is.

Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.

Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.

Hogyan válasszunk lakást?

A lakásszelektálás vagy lakásválasztás egy fontos és gyakran nehéz döntési folyamat. Ha valaki új otthont keres, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy biztosan olyan lakást találjon, ami megfelel a személyes igényeinek és pénzügyi helyzetének. Hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb lakást?