Menü

Táncra fel

Nem lehet eleget mondani. A tánc az élet, a tánc a dinamika. Remek az agynak, testnek, léleknek és a szociális hálónknak is. A neurobiológusok ajánlásával mondhatjuk, a tánc az úszáshoz hasonlóan remek torna az izmoknak anélkül, hogy komolyabb terhelést adna a csontrendszernek. Értelemszerűen most eltekintünk a fejükön pörgő break táncosoktól. A tánc megkövetel egyfajta dinamikát, teherbíróságot és közösségi érzést csakúgy mint az agyonistenített európai foci, amely fizikai kontakt jellege (ütközések) miatt korántsem kegyes az emberi testtel. Eközben a tánc maga az öröm, már akár negyed órára is naponta.

Nem szükséges isteni adottság, jó ritmus érzék vagy könnyed lábak, hogy neki kezdjünk. Mindenki számára van kedvező mozdulatsor, egy tánc ami csak rá vár. A komolyabb feladatok pedig csak egy szimpla tanulási folyamattal érhetők el. A tánc, mint minden tudáselsajátítás egy pozitív inger az agynak, stimulálja az embereket. Az agyi pályák folyamatosan megújulnak általa. Soha nem késő belekezdeni! Németországban egy kutatás 22 fő 63-80 év közötti időst vizsgált meg. Az egyik felük változatosan, míg a másik felük repetitíven táncoltak vizsgált körülmények mellett. Az előbbieknek a finommechanikát koordináló központjuk hihetetlen aktivitást mutatott. A neurológiai állapotuk látványosan javult. A parahippocampális rész aktivitása bizonyította a tánc jótékony hatását, javította a memóriát. Bizonyított, hogy az agy akkor a legproduktívabb ha a test mozgásban van.

A tánc pedig egy tökéletes példája annak hogyan lehet életet lehelni az egész testünkbe. Ez egyébként már a kis gyerekek fejlődésénél is így van. A mozdulatok intenzításának nagysága is fontos. Emellett a tánc a mindennapi kedvünkre is nagy hatással van. Jót tesz a lelkünknek és lelkesít. Nem csak abban segít, hogy tágítsuk világlátásunkat de nagyban hozzájárulhat egy egészséges önbizalom kialakításához is. Hormonokat és a kardiológiai aktivitás révén endorfint szabadít fel. Erre mondhatjuk, hogy mindenki szívvel táncol. Sok helyen csapatépítőkön is használják hiszen sok kreativitást is felszabadíthat. Persze mindehhez kapcsolódik, a sok helyen már leírt aktuális zene gyógyító hatása. A társastánc közösségépítő szerepe pedig közismert. A tánc összeköti az embereket. Nincs több, de... Táncra fel!

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Manifesztáció, azaz bármi megtörténhet, ha hiszel benne

Volt már olyan, hogy nagyon-nagyon akartál valamit és végül megtörtént? Van egy érdekes módszer, amivel ezt gyakorolhatjuk, nézzük, mi is ez.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.