Menü

Táncra fel

Nem lehet eleget mondani. A tánc az élet, a tánc a dinamika. Remek az agynak, testnek, léleknek és a szociális hálónknak is. A neurobiológusok ajánlásával mondhatjuk, a tánc az úszáshoz hasonlóan remek torna az izmoknak anélkül, hogy komolyabb terhelést adna a csontrendszernek. Értelemszerűen most eltekintünk a fejükön pörgő break táncosoktól. A tánc megkövetel egyfajta dinamikát, teherbíróságot és közösségi érzést csakúgy mint az agyonistenített európai foci, amely fizikai kontakt jellege (ütközések) miatt korántsem kegyes az emberi testtel. Eközben a tánc maga az öröm, már akár negyed órára is naponta.

Nem szükséges isteni adottság, jó ritmus érzék vagy könnyed lábak, hogy neki kezdjünk. Mindenki számára van kedvező mozdulatsor, egy tánc ami csak rá vár. A komolyabb feladatok pedig csak egy szimpla tanulási folyamattal érhetők el. A tánc, mint minden tudáselsajátítás egy pozitív inger az agynak, stimulálja az embereket. Az agyi pályák folyamatosan megújulnak általa. Soha nem késő belekezdeni! Németországban egy kutatás 22 fő 63-80 év közötti időst vizsgált meg. Az egyik felük változatosan, míg a másik felük repetitíven táncoltak vizsgált körülmények mellett. Az előbbieknek a finommechanikát koordináló központjuk hihetetlen aktivitást mutatott. A neurológiai állapotuk látványosan javult. A parahippocampális rész aktivitása bizonyította a tánc jótékony hatását, javította a memóriát. Bizonyított, hogy az agy akkor a legproduktívabb ha a test mozgásban van.

A tánc pedig egy tökéletes példája annak hogyan lehet életet lehelni az egész testünkbe. Ez egyébként már a kis gyerekek fejlődésénél is így van. A mozdulatok intenzításának nagysága is fontos. Emellett a tánc a mindennapi kedvünkre is nagy hatással van. Jót tesz a lelkünknek és lelkesít. Nem csak abban segít, hogy tágítsuk világlátásunkat de nagyban hozzájárulhat egy egészséges önbizalom kialakításához is. Hormonokat és a kardiológiai aktivitás révén endorfint szabadít fel. Erre mondhatjuk, hogy mindenki szívvel táncol. Sok helyen csapatépítőkön is használják hiszen sok kreativitást is felszabadíthat. Persze mindehhez kapcsolódik, a sok helyen már leírt aktuális zene gyógyító hatása. A társastánc közösségépítő szerepe pedig közismert. A tánc összeköti az embereket. Nincs több, de... Táncra fel!

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.