Menü

Gyerekcsősz vagy bölcsőde?

Érvek a bölcsőde mellett

1. Sokkal olcsóbb

Egyértelmű, hogy a bölcsőde, hacsak nem magánintézményről van szó, jóval kevesebbe kerül. Ami jól is jön, hiszen éppen azért van szükség rá, hogy a szülők visszamehessenek dolgozni, ezáltal is pénzhez jussanak.

2. Gyermekünk már egészen kicsi korában is közösségben lehet

Bár ilyen idős korban még nem ez a legfontosabb szempont, de azért nem baj, ha van más kisgyermek is rajta kívül a közelében. Hiszen így könnyebben megtanulhatja, hogy nem mindig rajta összpontosul minden figyelem, és nem mindig ő lesz a középpontban. Ráadásul megismerkedhet egy másik környezettel az otthonán kívül.

3. A napja rendesen be van osztva

Reggel időre meg kell érkeznie, tehát a felkelés állandó időpontban fog megvalósulni. Az evés/etetés, a játék, az alvás mind állandó időpontban valósul meg, csak úgy, mint az óvodában. Így egészen biztosan egy állandó napirendhez fog szokni a kisgyerek.

Érvek a bébiszitter mellett

1. Csak egy valakire fókuszál

Sok szülő sokkal nyugodtabb, ha gyermeke az egyetlen, akire a felnőttnek figyelnie kell, így biztos nem éri semmi baleset, és ha valami baj van, akkor rögtön tud segíteni. Emellett mesélni, énekelni, játszani is kizárólag egy kisgyermek igényei szerint kell.

2. Mobilis, rugalmas, kevésbé függ az időtől

A bébiszitterek nagy része órabérben dolgozik, ezért könnyebb megbeszélni vele, hogy egy órával tovább maradjon. Ahogy azt is mondhatjuk neki, hogy másik időpontban jöjjön, és nincs nyitvatartási időhöz kötve, tehát este is, kora reggel is, vagy akár hétvégén is megkérhetjük, hogy vigyázzon gyermekünkre.

3. Általában a saját otthonunkban fogadhatjuk

Ez azért jó, mert nem kell az öltöztetés - vetkőztetés – babakocsiba tevés háromszöge által nyújtott kínokat minden kora reggel kiállni. Nem kell átcipelni a városon, esetleg csak akkor, ha a bébiszitter a saját otthonában vigyáz a gyermekre. De ha így is van, legalább gyermekünk egy kedves, otthonos, a saját otthonára hasonlító környezetben töltheti el a napját.

Nevelési módszerek, amelyek nem tesznek jót a gyermeknek

Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének. Nem mindig tudatosítjuk azonban, hogy nem jó mindenáron a „legjobb“ szülőnek lenni, olyannak, aki gyermekének mindent megvásárol, amit az akar, vagy megoldja helyette a problémáit és akárhányszor leesik, mindig felveszi. Az ilyen módszerrel számos fontos leckétől fosztjuk meg gyermekünket, mellyel még gyerekkorában kellene megbirkóznia, amikor a következmények még nem fájnak annyira, mint felnőttkorban.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

Nepotizmus, nepo babyk

Manapság a világ a hatalmak harcának színtere, legyen az országok között, országokon belüli megmérettetések, vagy akár a showbiznisz. Ennek egyik mozgatórugója a nem mindig etikus nepotizmus.

Unatkozik a gyerek

"Anya/Apa unatkozom!" - egy olyan mondat, amit szülőként gyakran hallunk. Azonban pszichológusok szerint nem is akkora baj, ha a gyermek unatkozik időnként. Többek között azok miatt az okok miatt sem, amelyről mai cikkünkben lesz szó.

Iskolai ballagás, évzáró, osztálykirándulások a kánikulában

Sok helyen a napokban tartják az általános iskolai ballagásokat, az évzáró ünnepségeket, osztálykirándulásokat. Mit lehet tenni, ha a forróságban kirándul a gyerek, vagy az iskola udvarán tartják az évzáró ünnepséget?