Menü

Gyerekcsősz vagy bölcsőde?

Érvek a bölcsőde mellett

1. Sokkal olcsóbb

Egyértelmű, hogy a bölcsőde, hacsak nem magánintézményről van szó, jóval kevesebbe kerül. Ami jól is jön, hiszen éppen azért van szükség rá, hogy a szülők visszamehessenek dolgozni, ezáltal is pénzhez jussanak.

2. Gyermekünk már egészen kicsi korában is közösségben lehet

Bár ilyen idős korban még nem ez a legfontosabb szempont, de azért nem baj, ha van más kisgyermek is rajta kívül a közelében. Hiszen így könnyebben megtanulhatja, hogy nem mindig rajta összpontosul minden figyelem, és nem mindig ő lesz a középpontban. Ráadásul megismerkedhet egy másik környezettel az otthonán kívül.

3. A napja rendesen be van osztva

Reggel időre meg kell érkeznie, tehát a felkelés állandó időpontban fog megvalósulni. Az evés/etetés, a játék, az alvás mind állandó időpontban valósul meg, csak úgy, mint az óvodában. Így egészen biztosan egy állandó napirendhez fog szokni a kisgyerek.

Érvek a bébiszitter mellett

1. Csak egy valakire fókuszál

Sok szülő sokkal nyugodtabb, ha gyermeke az egyetlen, akire a felnőttnek figyelnie kell, így biztos nem éri semmi baleset, és ha valami baj van, akkor rögtön tud segíteni. Emellett mesélni, énekelni, játszani is kizárólag egy kisgyermek igényei szerint kell.

2. Mobilis, rugalmas, kevésbé függ az időtől

A bébiszitterek nagy része órabérben dolgozik, ezért könnyebb megbeszélni vele, hogy egy órával tovább maradjon. Ahogy azt is mondhatjuk neki, hogy másik időpontban jöjjön, és nincs nyitvatartási időhöz kötve, tehát este is, kora reggel is, vagy akár hétvégén is megkérhetjük, hogy vigyázzon gyermekünkre.

3. Általában a saját otthonunkban fogadhatjuk

Ez azért jó, mert nem kell az öltöztetés - vetkőztetés – babakocsiba tevés háromszöge által nyújtott kínokat minden kora reggel kiállni. Nem kell átcipelni a városon, esetleg csak akkor, ha a bébiszitter a saját otthonában vigyáz a gyermekre. De ha így is van, legalább gyermekünk egy kedves, otthonos, a saját otthonára hasonlító környezetben töltheti el a napját.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.

Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.

A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.

Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.

Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?