Menü

Intő jelek, hogy hazudozóval állsz szemben

Megismétli, amit kérdeztél

Vagy esetleg azt is, amit már egyszer elmondott. Ezt azért csinálja, mert az ismétléssel megerősíti benned, hogy igazat mond, és kicsit saját magát is győzködi, hogy könnyebben menjen a hazugság. Sokkal egyszerűbb ugyanis füllenteni, ha egy idő után te is valamennyire elhiszed, hogy igazat mondasz, akkor már az arcmimikád és a tested sem árul el annyira, hiszen meggyőzted magadat egy alternatív valóságról. Az ismétléssel ezen kívül időt is nyernek arra, hogy valami épkézláb, hihető hazugságot találjanak ki maguknak.

Túl sok részletet oszt meg

Ha nem spontán hazugságról van szó, hanem számított az illető arra, hogy majd el kell hallgatnia előled dolgokat, előfordulhat, hogy egyszerre túl sok információt oszt meg veled. Például ha tőled megkérdezik, mit csináltál tegnap délután, nem kezded el ecsetelni a tejhab állagát is azon a kávén, amit a barátnőkkel ittál meg, mert tudod, hogy szükségtelen infó – egy hazug azonban minél inkább meg akar győzni, hogy megtörtént esetet mesél el, ezért minden apróságra igyekszik odafigyelni. Ha még azt is megtudod a pasidtól, hogy a baráti sörözésen milyen volt a sós mogyoró, amit a bárban adtak, és hogy pontosan milyen színű vakolat potyogott arról a szórakozóhelyről, ahova betértek a haverokkal, lehet, hogy valójában a hely közelében sem járt!

Minden porcikánk mesél!

Kéz

Aki hazudik, az kevésbé használja a kezeit.

Ha leplezni szeretne valamit, akkor a tenyér ritkán látható.

Az összekulcsolt kar bizonytalanságot tükröz.

Ha az illető nem bízik a mondanivalója tartalmában, sokszor kezeivel legyint, vagy vállat von.

Láb

A titkolózó ember legtöbbször a lábai felett veszíti el a kontrollt.

Ha idegesen doboló lábakat láthatsz, akkor valószínűleg épp stresszhelyzetben van.

A kijárat felé néző lábfejek a menekülés vágyát vetítik ki.

Ha az átvetett lábak a beszélgetőpartnertől kifelé néznek, az ellenérzést jelent.

Mosoly

A hamis mosolynál nem mozognak a szemkörnyéki izmok.

A szemöldök mozgásának hiánya is megtévesztésről árulkodik.

A nem valós mosoly késve érkezik, és hirtelen marad abba.

Szem

A lesütött tekintet hazugság miatti szégyenérzetre utalhat.

A szemek ide-oda mozgatása zavarról árulkodik.

A szemdörzsölés a bizonytalanság megnyilvánulása.

Érintés

Az érintések növelik a komfortérzetet, de a túl sok érintés a bizonytalanság jele.

A száj előtt elhúzott kéz vagy a száj eltakarása arra utal, hogy valamit "el akar rejteni" a mondandójában.

A vakarózás, dörzsölés, hajcsavargatás zavarodottságot sugároz.

Ezekből az mikrorezdülésekből és a testbeszédből több mindent leszűrhetsz a beszélgetőpartneredről, de ne felejtsd el, hogy 100%-os bizonyosság nincs!

Szerző:Udvari Fanni

Karácsonyra való lelki ráhangolódás

Ma már képtelenség stressz nélkül élni: „stresszesek vagyunk, sok most a stressz, stressz miatt fáj a fejem” – mondogatjuk gyakorta. De az már nem olyan egyértelmű, hogy a stressz alapvetően nem rossz, sőt!

A lelki egyensúly megtartása

A lelki béke és nyugalom megtalálása önbizalmat ad a célok véghezviteléhez. A lelki béke megteremtésének és megőrzésének módja az elégedettség így gyakorold a célok könnyű elérése érdekében.

Amikor az emberi személyiségnek több formája van

Mélyen szorongunk, stresszelünk a mindennapokban. Az egyén egy ideig el tudja egyfajta álarccal fedni a valódi érzéseit az életben, mikor a munkahelyén, baráti társaságban van. Azonban a hamis szelf nem a valódi arcunk, sokkal inkább egy álarc vagy pajzs, amely az egyén valós énjét védi.

Mosolygós depresszió – így ismered fel

Nagyon sok ember küzd valamilyen nehézséggel, főleg lelki nyomait látni ennek. Van, akin azonnal látni lehet, ha gond van, de van olyan, akiről a környezete meg sem mondaná.

Ünnep egyedül, de nem magányosan!

Az ünnepekre minden körülmények között fel kell készülni. Azoknak is, akik tudják, hogy szeretteik körében fogják őket eltölteni, és azoknak is, akik egyedül.