Menü

Mire figyeljünk oda, ha télen úszunk?

Tipikusan a nyárhoz kapcsolódó sport az úszás. És valóban észrevehető, hogy nemcsak a strandok, hanem az uszodák is megtelnek ilyenkor. Itt most természetesen az a fontos, hogy megtelnek úszni vágyókkal. Télen sokkal könnyebben lehet sportolásról alkalmas vízfelületet találni.

Télen alaposabban be kell melegíteni, hiszen a hidegben izmaink könnyebben legémberedhetnek. Fokozottan figyeljünk tehát tudom, hogy milyen gyakorlatokat csinálunk az úszás megkezdése előtt. Minden hozzáértő kiemeli, hogy az úszósapka minősége ilyenkor hatványozottan fontos. Azon egyszerű oknál fogva, mert miután kijöttünk a vízből, Nagyon oda kell figyelni arra, hogy a hajunkat rendesen megszárítsuk, ami nem hogy vizes, de még kicsit nedves sem lehet ezek után. Ez természetesen nőknél a nagyobb probléma, de a férfiak sem vehetik félvállról, és természetesen gyermekeinknél is erre nagyon oda kell figyelni.

Ezek a legnagyobb veszélyek, amik leselkednek ránk. De talán ezeket is könnyedén áthidalhatjuk. Ne felejtsük, Magyarország gazdag vizekben, és nem pusztán természetes, hanem mesterséges vizekben is. Ma már a legtöbb kisvárosban (a nagyvárosokban meg egyenesen ez természetes) találunk uszodákat. Önmaga az úszás tehát már nem luxus télen sem. Ha pedig mindezek mellett kicsit gonoszkodni akarnék, azt is mondhatnám, hogy azért is merészkedjünk ilyenkor nyugodtan a medencékbe, mert kisebb lesz a tömeg, mint nyáron. A parton bizonyosan, de ugyanez igaz a medencékre is. Igaz, aki igazán szerelmese ennek a mozgásformának, azt megtaláljuk télen is az uszodában.

Persze jóval több ruhát kell levennünk, és praktikussági okból ilyenkor ezerszer fontosabb, hogy az adott uszoda megfelelően tudja tárolni ezeket a ruháinkat. Könnyű belátni, ez nyáron nem akkora feladat, mint télen egy kabát-pulóver-vastag farmer kombináció, egyéb értékeink mellett.

Én tehát mindenkit bíztatnék. Nagyobb energia befektetéssel jár, de télen se álljunk le a sporttal, és ha a kedvencünk az úszás, vagy szeretjük az úszást, azzal se. a karácsonykor felszedett kilókról már nem is beszélve.

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.

Kéktúrára fel!

Az Országos Kéktúra, egyszerűen csak Kéktúra, Magyarország északi tájain végighaladó, folyamatos, jelzett turistaút. Útvonala a Kőszegi-hegységben található az Írott-kőtől a Zempléni-hegységben fekvő Hollóházáig vezet. A túra elméleti hossza 1172 km, amely egyre népszerűbb hazánkban és egyre több embert vonz a hosszútávú sétálás gondolata.