Menü

Kávézacc és arcpakolás?

Az otthonunkban rengeteg olyan hulladékot termelünk, amit nem kell rögtön kidobi, hanem újra felhasználható. Ilyen például a kávézacc is, ami a kert- és szépségápolásban is alkalmazni lehet.

Ne dobd ki, használd újra!

A környezettudatosság nagyon összetett, egyik eleme a gondolkodásmód átalakítása. A fogyasztói társadalom folyamatos tudatra és tudatalattira ható üzeneteit, hogy mindig vegyél újat, meg kell próbálni a leghatékonyabban kizárni. A „ne dobd ki”-elv vonatkozik a konyhai hulladék termelésére is, ezek közül talán az egyik leggyakoribb a kávézacc.

Különleges arc- és hajpakolás

A kávézacc a házi szépségápolás egyik különleges alapanyaga lehet. Mézzel és tejjel vagy joghurttal elkeverve sűrű masszát kapunk, amit mindenféle bőrtípusra nyugodtan lehet alkalmazni. A pakolást tíz-tizenöt percig kell fennhagyni, érdemes a feltételkor körkörös mozdulatokkal eldolgozni. Az idő leteltével langyos vízzel öblítsük le. Az arcbőr a kávézacc miatt lehet kicsit barnább lesz, de ezt még egy öblítéssel le lehet szedni.

Az arc mellett a hajra is használható a kávézacc. Zuhanyzás és hajmosás közben egyszerűen csak a fejbőrbe kell masszírozni, majd alaposan kimosni. A kávézacc segíti a hajnövekedést és megtisztítja a fejbőrt és a hajtöveket.

A zacc hasznos a kertben is!

Egyszerűen csak bele kell keverni a virágföldbe, nitrogén tartalma miatt sokat fog segíteni a virágoknak. Nem szabad azonban túlzásokba esni, hiszen a túl sok nitrogén savanyúvá teszi a talajt.

Trágyaként is felhasználható. Ugyanúgy a nitrogéntartalom miatt a gyepnek is kitűnő trágya, ami miatt egészséges és gyönyörű lesz. Két csészényi kávézacchoz vizet kell hozzáadni (kb. 20 l) majd állni hagyni pár napig. Végül spricceljük a fűre.

Csigák és macskák ellen

A csigák gyakran okoznak a veteményeskertben bosszúságot. A kávézaccot érdemes az ágyások köré szórni és így megakadályozni a csiga-támadást. A macskák ellen is beválhat, mivel ezek az állatok ki nem állhatják a kávé illatát.

Sokszor a háztartásunk legapróbb és hétköznapibb elemei is rengeteg alternatív módon felhasználhatóak, nem csak a szemétben végezhetik. A környezettudatosság és a zero waste (hulladékmentesség) jegyében érdemes lehet körülnézni mit és hogyan lehet újra vagy tovább használni. Ez nem csak a környezetnek, hanem nekünk és a pénztárcánknak is jót tehet.

Kimchi, az egészség bomba

Sokféle egészséges ételt ismerünk, melyekkel javíthatjuk életminőségünket, erről a koreaiak is tudnak egy remek receptet. Ismerkedjünk meg a kimchivel.

A fülkürthurut jellemzői

A fülkürthurut, más néven Eustach-kürt gyulladás, gyakran a náthával és megfázással járó betegségek következményeként alakul ki. A fülkürt a középfület összeköti az orrüreggel, és feladata a légnyomás kiegyenlítése a dobhártya két oldalán. Amikor megfázunk, a fülkürt belső nyálkahártyája megduzzadhat, ami szűkülethez vagy akár elzáródáshoz vezethet. Ez fülzúgást, halláscsökkenést és füldugulást okozhat.

Orrcsepp-, vagy orrspray-függőség – akár egy hét alatt is kialakulhat

Mindenkinek ismerős az állandó orrdugulás, egy esetleges gyakori orrvérzés, az irritált nyálkahártya, mindenki volt már allergiás, náthás vagy influenzás. Az orrcsepp-függőség egy hét alatt is kialakulhat.

Arcüreggyulladásra természetes módszerek

Az arcüregek az orr két oldalán, a szemek alatt helyezkednek el. Az arcüreggyulladás lehet egyoldali, de akár mindkét oldalon is jelentkezhet egyszerre, mely jellegzetes tünete a lehajláskor, köhögésre fokozódó, szúró, pulzáló arcfájdalom, illetve az orrdugulás, bő orrváladék, hátsó garatfali csorgás és ingerköhögés. Milyen természetes módszerekkel egészíthetjük ki az orvosi kezelést?

Horkolás: Nemcsak párunk problémája!

Sokféle okból és számtalan formában jelentkezhet alvásprobléma, negatív hatásai pedig kihatnak a mindennapjainkra. A horkolással összefüggő alvászavar a magyar felnőtt lakosság közel felét érinti.