Menü

Nyári arcpakolások

Ki gondolná, hogy bizonyos gyümölcsöknek nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is jó hatása van a szervezetünkre? Készítsünk gyümölcsös, nyári arcpakolásokat!

Sokszor a legegyszerűbb dolgok a legjobbak, ha pedig még természetes is, akkor mindenképp előnyt élvez, így van ez az életmód, azon belül az arcápolás területén is. Mivel nyári hónapok következnek, így a nyári arcpakolásokat gyűjtöttük csokorba.

Az otthoni arcápolás egyik legnagyobb előnye, hogy nem kell hozzá kimozdulnunk otthonról. Nyári arcpakolások között egyik legnépszerűbb a rózsás arcpakolás. Méz, joghurt és rózsavíz keveréke szükséges hozzá, a mennyiség jól megjegyezhetően egy evőkanálnyi. Ha összekevertük, vigyük fel az arcbőrre és 15-20 percig hagyjuk hatni.

A mandulás arcpakolás zabból és mandulából készül. Beáztatunk 10-15 darab mandulát éjszakára, majd összekeverjük egy evőkanál zabbal, 1 teáskanál mézzel és joghurttal. A masszát felkenjük az arcbőrre és hagyjuk hatni 15 percig.

A banán nagyon kedvelt alapanyag, nemcsak az étkezéseinkhez, édes finomságokhoz, hanem a bőrápoláshoz is. A banános arcpakolás papaya és banán keveréke, melyet meghámozva, pépesítve mézzel keverjünk el. Vigyük fel az arcra, s addig hagyjuk rajta, amíg a keverék meg nem szárad, majd mossuk le.

Az uborka teljesen univerzális, sokoldalú szépítőszer, egy kígyóuborkát szeletelve magában is használhatunk az arcunkon, de egy teáskanál mézzel és egy fél teáskanál tejjel elkeverve is igazi csodaszer. Ezzel a pakolással egyetlen baj, hogy nem lehet tenni-venni, miközben az arcunkon van, de talán az a kis pihenés még jól is jön, a relaxálás része.

Az arcápolási tevékenységnél figyeljünk arra, hogy a magas savtartalmú gyümölcsök (pl. eper, meggy, citrom, ribizli) kicsíphetik a bőrünket, illetve, ha zsíros a bőrünk, akkor keverjünk a masszához búzalisztet. Gyulladt vagy rosaceás arcbőr esetén tejszínnel keverjük ki a gyümölcsös masszát. Ha pedig seborrhoeás az arcunk, esetleg napégett, akkor lehet joghurtot, tejfölt, túrót használni.

Fontos, hogy mindig friss, érett gyümölcsöket használjunk, melyeket mindig alaposan mossunk meg. A megmaradt pakolásokat pedig ne tároljuk, öntsük ki.

Minden arcpakolás előtt gondos arctisztítást kell végezzünk, s ajánlott hetente arcradírt is használni. az arcápolás legjobb időszaka az este, mely után a bőr megpihen, regenerálódik, s a tápanyagok könnyebben fel tudnak szívódni.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.