Menü

Nyári arcpakolások

Ki gondolná, hogy bizonyos gyümölcsöknek nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is jó hatása van a szervezetünkre? Készítsünk gyümölcsös, nyári arcpakolásokat!

Sokszor a legegyszerűbb dolgok a legjobbak, ha pedig még természetes is, akkor mindenképp előnyt élvez, így van ez az életmód, azon belül az arcápolás területén is. Mivel nyári hónapok következnek, így a nyári arcpakolásokat gyűjtöttük csokorba.

Az otthoni arcápolás egyik legnagyobb előnye, hogy nem kell hozzá kimozdulnunk otthonról. Nyári arcpakolások között egyik legnépszerűbb a rózsás arcpakolás. Méz, joghurt és rózsavíz keveréke szükséges hozzá, a mennyiség jól megjegyezhetően egy evőkanálnyi. Ha összekevertük, vigyük fel az arcbőrre és 15-20 percig hagyjuk hatni.

A mandulás arcpakolás zabból és mandulából készül. Beáztatunk 10-15 darab mandulát éjszakára, majd összekeverjük egy evőkanál zabbal, 1 teáskanál mézzel és joghurttal. A masszát felkenjük az arcbőrre és hagyjuk hatni 15 percig.

A banán nagyon kedvelt alapanyag, nemcsak az étkezéseinkhez, édes finomságokhoz, hanem a bőrápoláshoz is. A banános arcpakolás papaya és banán keveréke, melyet meghámozva, pépesítve mézzel keverjünk el. Vigyük fel az arcra, s addig hagyjuk rajta, amíg a keverék meg nem szárad, majd mossuk le.

Az uborka teljesen univerzális, sokoldalú szépítőszer, egy kígyóuborkát szeletelve magában is használhatunk az arcunkon, de egy teáskanál mézzel és egy fél teáskanál tejjel elkeverve is igazi csodaszer. Ezzel a pakolással egyetlen baj, hogy nem lehet tenni-venni, miközben az arcunkon van, de talán az a kis pihenés még jól is jön, a relaxálás része.

Az arcápolási tevékenységnél figyeljünk arra, hogy a magas savtartalmú gyümölcsök (pl. eper, meggy, citrom, ribizli) kicsíphetik a bőrünket, illetve, ha zsíros a bőrünk, akkor keverjünk a masszához búzalisztet. Gyulladt vagy rosaceás arcbőr esetén tejszínnel keverjük ki a gyümölcsös masszát. Ha pedig seborrhoeás az arcunk, esetleg napégett, akkor lehet joghurtot, tejfölt, túrót használni.

Fontos, hogy mindig friss, érett gyümölcsöket használjunk, melyeket mindig alaposan mossunk meg. A megmaradt pakolásokat pedig ne tároljuk, öntsük ki.

Minden arcpakolás előtt gondos arctisztítást kell végezzünk, s ajánlott hetente arcradírt is használni. az arcápolás legjobb időszaka az este, mely után a bőr megpihen, regenerálódik, s a tápanyagok könnyebben fel tudnak szívódni.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.