Menü

…és már el is telt a nyár

Hú nagyon gyorsan! Ahogy az előszobában lévő két összekészített iskolatáska, tornazsák, rajzos doboz, technika felszerelés, tisztasági csomag is mutatja, lassan pakolhatunk be a hátizsákokba, csomagolhatjuk a könyveket, címkézhetjük a füzeteket. Hosszú a tanévkezdési lista, ideje mindent beszerezni.

Nem is tudom mit érezzek, egyrészt a három fiammal eltöltött nyári szünet után azt gondolom, végre iskola, másrészt pedig melankolikus vagyok, hiszen olyan jó volt ez a nyár is, sok program, megannyi tábor, strandolás, kirándulás, állatkert és nyaralás, hamarosan pedig hulló falevelek váltják a balatoni lángos idilli képét. (mondtam, hogy ilyen a hangulatom)

Minden évszakot kell szeretni, mindegyikben van valami szép, most az iskolakezdés az aktuális életszakasz, melyben az lesz a szép, hogy ismét a megszokott – vagy épp egy új - közösségbe kerülnek a gyerekek, mennyi izgalmat rejt magában! Nekik jó lesz ismét a saját korosztályukkal tölteni a napot a nagyszülők helyett, akik már mostanra valószínűleg szintén elfáradtak.

Hogy kicsit az anyagiakról is essen szó, egy friss felmérés szerint mélyen a zsebünkbe kell nyúlni nekünk szülőknek - bár én ezt kutatás nélkül is meg tudtam volna mondani – hiszen egy gyermek iskolakezdése akár 50 ezer forintig is elmehet, de nekem ez még mindig karcsú összegnek tűnik, hiszen az iskolaszerek közé sorolom az iskolatáskát, a tolltartót, a benti cipőt is, így ez az érték akár a duplája is lehet.

Az igazi roham augusztusban kezdődött, s egyre több szülő vásárol online.

Tény, hogy sokba kerül az iskolakezdés, de vajon mennyi időt tölt a gyerek majd az iskolában?

Az egyik legnagyobb izgalom számomra ismét az online oktatás bevezetése, ami itt lebeg a fejünk felett, folyamatos aggodalom, pláne többgyerekes, kevés laptopos szülő számára.

Egyelőre úgy tűnik, hogy szeptemberben a normál, megszokott módon indul el a tanév, de nem kell tudósnak lennem ahhoz, hogy lássam, fel kell készülni az online oktatásra is.

A felkészülést pedig úgy értik a szakemberek, hogy figyeljük gyermekeinkkel együtt mindig az aktuális járványhelyzetet, készüljünk fel lelkileg is egy esetleges következő hullámra, maszkviselésre, „bezártságra”, beszélgessünk velük sokat a kialakult helyzetről.

Szükséges lesz egyfajta B tervet is összeállítani, szükség esetén. Ki segíthet a gyerekeknek a tanulásban, hogy oldjuk meg a „home office” -t, ha sok kerül rá, mit tehetünk a zökkenőmentes átállásért.

Rugalmasan kell kezelnünk ezt a helyzetet, ami nem egyszerű, nem tudunk rá tökéletesen felkészülni, de sokat tehetünk egy esetleges átállás zökkenőmentes lebonyolításáért, illetve szervezetünket is fel kell készíteni, sok vitamint kell fogyasszunk, hogy erősítsük az immunrendszerünket. Kitartást mindenkinek! (Főleg az anyukáknak)

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.