Menü

Csak ne lennék állandóan fáradt…

Bizony nem épp a komfortzónánkon belül vannak, azok a munkanapok, amikor a krónikus kimerültséggel kell megküzdenünk, főleg délután. Hiába alszunk eleget, mégis nehezen kelünk fel reggel, ólomszerű fáradtság kerít hatalmába, nem érzünk magunkban erőt a napindításhoz. Miért történik ez velünk?

A tavaszi krónikus fáradtság oka gyakran nem súlyos betegség, hanem kisebb dolgok, melyeken könnyen lehet segíteni.

Kimerültséget érezünk fennálló tápanyaghiány miatt, amikor a szervezetünk nem kap eleget bizonyos tápanyagokból, vitaminokból, ásványi anyagokból és nyomelemekből. (vas, cink, jód, mangán, szelén, réz). A legyengült immunrendszer is okozhat ilyen tüneteket, illetve a nehezen gyógyuló sebek, ezek mind azt jelzik, hogy érdemes csináltatunk egy laborvizsgálatot, nézetni egy vérképet.

A krónikus kimerültség oka gyakran a nem megfelelő életmód.

Az étkezésben fontos tápanyagoknak helyet kell kapniuk, hiányában a fenti tünetekkel találkozunk.

Fontos a fehérjebevitel, pláne, akik szigorú és szélsőséges diétákat követnek. Fehérjét húsokkal, tojással, tejtermékekkel, magvakkal, hüvelyesekkel és szójával vihetünk be. A folsavra nemcsak a várandós nőknek van szükségük, de nekik különösen fontos, illetve az idősebbeknek is, de a bélbetegségek és bizonyos gyógyszerek, sőt a fogamzásgátlók is okozhatnak folsavhiányt. Fogyasszunk minden eddiginél több leveles, sötétzöld zöldségféléket, hüvelyeseket, továbbá tojást.

A B-vitamin hiánya megint csak előidézi a fáradtságot, nehezíti a koncentrációt, a vegánoknak és vegetáriánusoknak feltétlen pótolniuk kell a B12-vitamint, melyet tej, tojás, hal és hús tartalmaz.

Nagyon fontos – én azt gondolom egész évben – de télen különösen a D-vitamin pótlása. Hiányát alvászavar, depresszió jelzi. Étrendünkben bevihetjük tengeri halak, máj és tojás formájában.

Akik sportolnak, azoknak a magnézium és kálcium létfontosságú étrendkiegészítő, de azoknak is jól jön, akik nem edzenek rendszeresen.

Kálcium található a tejtermékekben, aszalt gyümölcsökben, olajos magvakban, brokkoliban, csicseriborsóban, a magnéziumot pedig szintén magvakból, étcsokiból, avokádóból nyerhetünk elsősorban.

A téli lakomák után érdemes kitisztítani a szervezetünket, diétázni kicsit, óvni a gyomrunkat és a májunkat, elegendő vizet kell innunk, ha megtehetjük segít a szaunázás, infraszaunázás, egy jóleső masszázs, csírák, gyümölcsök, zöldségek fogyasztása, vitaminok bevitele és a szabadtéri, rendszeres sport.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!