Menü

Erősíti a köteléket a párok közt a szeretetnyelv ismerete

A szeretet utáni vágy mindenki alapvető érzelmi szükséglete. A szeretet kifejezése többféle csatornán, különféle módon történhet, 5 szeretetnyelvet különböztethetünk meg.Ez az öt szeretetnyelv az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékozás, a szívességek, a testi érintés. Fel kell ismernünk a sajátunkat, és meg kell tanulnunk a társunkét is, hogy egy teljesebb, boldogabb kapcsolatban élhessünk egymással.

Elismerő szavak

A bátorító szavakkal, a bókokkal az elismerésünket fejezhetjük ki a társunk felé. Van, aki nagyon igényli, hogy a leghétköznapibb dolgok miatt is megdicsérjék, például, hogy rendet rakott, hogy a megbeszélt időben hazajött, hogy pontos volt, hogy intézte a számlákat. A negatív énkép, a túlzott kishitűség is szülheti ezt az igényt, épp ezért ha az elismerő szavakra vágyó ember nem kapja meg a visszajelzést, elbizonytalanodhat, s úgy érezheti, hogy a társa nem is figyel az ő fáradozásaira. A dicséret az ilyen típusú ember számára tényleg igazi üzemanyag.

Minőségi idő

Az együtt töltött idő, a másikra való teljes odafigyelés a minőségi idő lényege. Az egymásra irányított figyelemmel töltött időbe nem fér bele a telefon nyomkodása sem. Aki a minőségi időt érzi elsődleges szeretetnyelvének, az kifejezetten éhezik arra, hogy a másik a szabadidejéből minél többet osszon meg vele. Közös sporttevékenység, túrázás, edzés, társasjáték, közös sütés-főzés teletölti a szeretettankot.
Akinek a minőségi idő az elsődleges szeretetnyelve, az a kifejezetten rá irányuló figyelem hatására érzi leginkább azt, hogy becsüli őt a párja.

Ajándékozás
Apró figyelmességek, kis meglepetések, cetlikre írt üzenetek sokak számára fontos visszajelzések arról, hogy a párjuk számára még mindig fontosak, értékesek. Aki igényli az ajándékozást, nagyon örül, ha néha apropó nélkül is meglepi őt valamivel a társa. Egy kézzel készített kedves kis tárgy, egy szál virág, csoki, könyv (konkrét ünnep, születésnap, névnap nélkül is) nagyon megható annak a számára, akinek az ajándékozás az elsődleges szeretetnyelve.

Szívességek
A szívesség olyasmi, amit nem saját örömére tesz az ember, hanem azért, hogy a másik kedvébe járjon. Van, aki a párja szeretetéről akkor tud meggyőződni, ha képes miatta “nem szeretem munkákat” is megcsinálni, mondjuk kitakarítani, bevásárolni, kiteregetni. Legyen szemed arra, hogy lásd, hogy a társad olyat is megtesz, amit magától nem tenne.

Testi érintés
A testi érintés nem csak a szexuális közeledést jelenti. Az otthonról való elinduláskor, a hazaérkezéskor adott ölelés, egy gyöngéd mozdulat, egy finom simogatás filmezés közben kedves gesztus. Sokat elárul a pár viszonyáról. Van, aki nagyon igényli a testi kontaktust, és nem csak a szexuális és erotikus vágyak felkorbácsolása miatt. Akinek a testi érintés a szeretetnyelve, az maga is keresi a lehetőséget, hogy minél többször hozzáérjen a párjához és el is várja az öleléseket, puszikat.

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

Mondj búcsút a megfelelési kényszernek!

A megfelelési kényszer egy olyan érzés, amikor valaki folyamatosan igyekszik megfelelni saját vagy mások elvárásainak. Ez lehet saját belső kényszer, társadalmi nyomás, munkahelyi elvárás. A megfelelési kényszer stresszt és szorongást okozhat. Ha Önök is azok közé tartoznak, akik szeretnének mindenkinek megfelelni, akkor érdemes elolvasniuk cikkünket.

A féltékenység okai és jelei

A féltékenység egyike a normális és alapvető érzelmeinknek, mégsem szeretjük beismerni, sőt, tagadjuk is. Pedig mindenki érzett már féltékenységet, akár a testvérével vagy szüleivel szemben, mégis a párkapcsolatokat képes a legnagyobb mértékben megmérgezni ez az érzelem. Miből fakadhat a féltékenység, melyek a kiváltó okok és hogyan tudunk megbirkózni vele?

Vágyódás az elérhetetlenre

Egyszer mindannyiunk életében előfordul, hogy olyasvalaki, vagy olyasvalami iránt érzünk vonzalmat, aki és ami biztosan felforgatná az életünket. A főnökünk, a legjobb barátunk ismerőse, exe, vagy valamilyen materiális tárgyi dolog is lehet. Mindannyian ebbe a bizonyos „tiltott gyümölcs” kategóriába tartoznak: az ábrándozás csábító lehet, a következmények azonban már kevésbé. De mihez kezdhetünk ezekkel az érzésekkel? Hogyan lehet ezen érzelmeket újból és újból megélni, valamint kezelni?

Flegmatikus személyiség jellemzői

A flegmatikus személyiség konfliktuskerülő, nyugalmas, rohanástól és feszültségektől mentes életmódot folytat, s mindent elkövet azért, hogy ezt meg is őrizze. Soha nem száll szembe senkivel, egyszerűen csak úgy alakítja az életét, ahogy az neki jó legyen.