Menü

Erősíti a köteléket a párok közt a szeretetnyelv ismerete

A szeretet utáni vágy mindenki alapvető érzelmi szükséglete. A szeretet kifejezése többféle csatornán, különféle módon történhet, 5 szeretetnyelvet különböztethetünk meg.Ez az öt szeretetnyelv az elismerő szavak, a minőségi idő, az ajándékozás, a szívességek, a testi érintés. Fel kell ismernünk a sajátunkat, és meg kell tanulnunk a társunkét is, hogy egy teljesebb, boldogabb kapcsolatban élhessünk egymással.

Elismerő szavak

A bátorító szavakkal, a bókokkal az elismerésünket fejezhetjük ki a társunk felé. Van, aki nagyon igényli, hogy a leghétköznapibb dolgok miatt is megdicsérjék, például, hogy rendet rakott, hogy a megbeszélt időben hazajött, hogy pontos volt, hogy intézte a számlákat. A negatív énkép, a túlzott kishitűség is szülheti ezt az igényt, épp ezért ha az elismerő szavakra vágyó ember nem kapja meg a visszajelzést, elbizonytalanodhat, s úgy érezheti, hogy a társa nem is figyel az ő fáradozásaira. A dicséret az ilyen típusú ember számára tényleg igazi üzemanyag.

Minőségi idő

Az együtt töltött idő, a másikra való teljes odafigyelés a minőségi idő lényege. Az egymásra irányított figyelemmel töltött időbe nem fér bele a telefon nyomkodása sem. Aki a minőségi időt érzi elsődleges szeretetnyelvének, az kifejezetten éhezik arra, hogy a másik a szabadidejéből minél többet osszon meg vele. Közös sporttevékenység, túrázás, edzés, társasjáték, közös sütés-főzés teletölti a szeretettankot.
Akinek a minőségi idő az elsődleges szeretetnyelve, az a kifejezetten rá irányuló figyelem hatására érzi leginkább azt, hogy becsüli őt a párja.

Ajándékozás
Apró figyelmességek, kis meglepetések, cetlikre írt üzenetek sokak számára fontos visszajelzések arról, hogy a párjuk számára még mindig fontosak, értékesek. Aki igényli az ajándékozást, nagyon örül, ha néha apropó nélkül is meglepi őt valamivel a társa. Egy kézzel készített kedves kis tárgy, egy szál virág, csoki, könyv (konkrét ünnep, születésnap, névnap nélkül is) nagyon megható annak a számára, akinek az ajándékozás az elsődleges szeretetnyelve.

Szívességek
A szívesség olyasmi, amit nem saját örömére tesz az ember, hanem azért, hogy a másik kedvébe járjon. Van, aki a párja szeretetéről akkor tud meggyőződni, ha képes miatta “nem szeretem munkákat” is megcsinálni, mondjuk kitakarítani, bevásárolni, kiteregetni. Legyen szemed arra, hogy lásd, hogy a társad olyat is megtesz, amit magától nem tenne.

Testi érintés
A testi érintés nem csak a szexuális közeledést jelenti. Az otthonról való elinduláskor, a hazaérkezéskor adott ölelés, egy gyöngéd mozdulat, egy finom simogatás filmezés közben kedves gesztus. Sokat elárul a pár viszonyáról. Van, aki nagyon igényli a testi kontaktust, és nem csak a szexuális és erotikus vágyak felkorbácsolása miatt. Akinek a testi érintés a szeretetnyelve, az maga is keresi a lehetőséget, hogy minél többször hozzáérjen a párjához és el is várja az öleléseket, puszikat.

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Tippek társkereső profil létrehozásához

A társkereső profil fontos kiindulópont, ami képet ad arról, hogy milyen kapcsolatot keresünk, kik vagyunk, és milyen pár mellett képzeljük el a jövőnket.

Mi állhat az irigység hátterében?

Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.

Melyek a verbális bántalmazás jelei?

Rengetegen válnak életük során szóbeli bántalmazás áldozatává, sokakban azonban nem is tudatosul, pedig a verbális bántalmazást fontos időben felismerni. Milyen jelei vannak?

Hogyan vészeljük át az életközépi válságot?

A 35-50 éves életkor kiváló időszak a visszatekintésre, de még nem túl késő az előre tekintésre sem, az esetleges újratervezésre. A nők esetében előtérbe kerül a gyermekvállalás kérdése, ha még nem szültek. A férfiak pedig megdöbbennek, milyen régóta vannak házasságban. Sokan kapuzárási pánikot is megélnek ebben az időintervallumban.