Menü

Jelek, hogy nem érdekled a srácot

Nehéz elfogadni, ám nem minden kapcsolat köttetett a mennyben... Tetszik egy srác, és nem tudod eldönteni, viszonozza-e az érzelmeidet? Olvasd el alábbi pontjainkat akkor!

Nem tesz semmilyen erőfeszítést, hogy találkozzatok
Ha egy srác akar valamit, akkor tenni fog érte. Ne gondold azt, hogy otthon ül és az asztalon ütögeti a körmét, hogy most elhívjon-e vagy sem. Ha nem tölt veled semmi időt, nem hív sehová, nincs a közeledben, a (baráti) társaságban nem keresi a kapcsolatot veled, akkor szeretne jobban megismerni?

Kicsit sem érdekli, hogy állsz a pasikkal
Ha azt mondod, „találkoztam Petivel tegnap”, és nem kérdez vissza, ki ő, vagy egyszerűen a füle botját sem mozdítja a hírre, akkor nem foglalkoztatja, hogy mással vagy. A legtöbb fiú szeret versenyezni, így, ha bejönnél neki, akkor az elképzelés, hogy valaki más is lehet a képben, zavarná.

Ugyanúgy bánik veled, mint mindenki mással
Egyszerű példa: ha tetszel neki, akkor másképp viselkedik veled, mint másokkal.

Ha nem érted, akkor képzeld el a következő példát:
A barátaiddal ülsz, nevetsz, jól érzed magad, majd megjelenik a főnököd. Hirtelen, még ha neked van a leglazább felettesed is, összekapod magad, és jobban figyelsz a gesztusaidra.
Miért? Mert érdekel, hogy mit gondol rólad a főnököd. Nem akarod, hogy lenézzen vagy megváltozzon rólad a véleménye, ezért kicsit másképpen viselkedsz előtte, mint általában.
Ugyanez igaz a fiúra is, aki tetszik neked. Ha nem fél attól, hogy „kirúgod”, ergó nem tesz erőfeszítést előtted, akkor ez egy villogó lámpa, hogy nem érdekled őt.
Ha kedvel téged, ki fogja mutatni. Kivétel, ha ő a világ legjobb színésze vagy kémje. Ebben az esetben, sok szerencsét.

Nem érdekli az életed
Ha nem kérdez rólad semmit, nem akar tudni az életedről semmit, akkor ez szintén mutathatja, hogy nem érdekled. Miért? Mert, aki érdekel, arról érdeklődsz.
Kíváncsi rád, tudni akarja, mi vonzó számodra, szeretne megismerni... Ha nem, akkor nagy valószínűséggel felejtős.

Nyíltan beszél lányokról, akik tetszenek neki
Ha arról beszél, hogy valaki igazán bejön neki, akkor nem csak nevekkel dobálózik, hogy reakciót váltson ki belőled; szimplán nem foglalkozik veled.

Mindig elfoglalt
Természetesen előfordulhat olyan, hogy egyszerre több ember tetszik neki, de most gondolj bele. Ha neked komolyan tetszik egy fiú, beszélnél neki egy másik srácról, hogy vele szeretnél járni? Nem. Maximum egy baráttal. Ez pedig elég egyértelmű kifejezése annak, hogy nem ő van a prioritásod tetején.

Ha a fenti listából legalább négy igaz, akkor elég nagy az esély arra, hogy nem ő az igazi.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

A disszociatív személyiségzavar jellemzői

Az általános eset az a disszociatív személyiségzavar esetén, hogy az egyik személyiség tisztában van a másik jelenlétével, ismeri, és ezzel együtt tud élni. A másik kialakult személyiség a legtöbb esetben teljesen mások a személyiségjegyei is.

Vattacukor szülők – egy családi viselkedésminta

Sokféleképpen módon nevelhetjük gyerekeinket, lehetünk szigorúak, engedékenyek, megalkuvók, igazából bármilyenek. Általában gyereke válogatja, hogy mi a legjobb, de vannak viselkedésminta típusok, amibe általában beleillünk. Nézzük, mit jelent, ha valaki vattacukor szülő típus!

A társasjátékok fejlesztő hatása

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

Az egyéni boldogság kérdése. Tanulható-e a pozitivitás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, jóllehet sokszor nem a legideálisabb helyen és módon keressük ezt az állapotot. A pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Viszont egyéni szempontból mindez jóval kevésbé elméleti dolgokon múlik, mintsem a mindennapi cselekedeteinken, interakciókon.