Menü

Ékszereink tisztítása házilag

Ha azt szeretnénk, hogy ékszereink hosszú ideig szépek és csillogóak maradjanak vigyáznunk kell az épségükre és gondot kell fordítanunk a tisztán tartásukra. Ha szívesen viselnek ékszereket a kedves olvasóink, akkor a következő tippek jól jöhetnek számukra.

Hogyan vigyázzunk ékszereinkre, hogyan óvhatjuk meg őket, miként végezzük el a tisztítást?

Első és legfontosabb tanács, hogy amikor lakásunkat takarítjuk, vegyük le ékszereinket, s akkor is tegyük ezt, ha fürdünk, zuhanyzunk, sportolunk, úszunk, strandolunk vagy szaunázunk. Sok esetben balesetveszélyes is a használatuk. Lefekvés, alvás előtt szintén a legjobb, ha szintén levesszük az ékszereinket. Parfüm, testápoló sem tesz jót az ékszereknek.

Legjobb a tárolásra egy erre a célra tartott ékszeres doboz, ahol fix helyen tárolhatjuk csecsebecséinket és ahol mindig megtaláljuk őket.

Nézzünk néhány tisztítási tippet!

Az aranyékszerek sokkal szebben fognak csillogni, ha cukros vízbe tesszük őket néhány percre, de hatásos az ecetes rongy használata is. Az ezüstöt is tisztíthatjuk ecet segítségével, ahogy szódabikarbónával is. Tegyük a szódabikarbónát egy fogkefére és dörzsöljük át vele az ezüstékszereket.

Az ezüstözött ékszer feketedése amiatt következik be, hogy nedvesség hatására a levegő kéntartamával a felületen ezüst-szulfid keletkezik. A legegyszerűbb módszer az ezüst fogkrémmel történő tisztítása.

Miért oly népszerű a fogkrém erre a célra?

A fogkrém olyan apró szemcséket tartalmaz, hogy eltávolítja az ezüst-szulfid réteget és fényesíti az ékszert, a célra bármilyen fogkrém megfelel.

A réz ékszereket legjobb, ha légmentesen záródó fa, üveg, porcelán dobozkában vagy kis tépőzáras zacskóban tároljuk.

A vörösréz ékszereket 10%-os ecettel tisztíthatjuk 1:2-es arányban (1 rész ecet, 2 rész víz).

Az ametiszt, a gyöngyház, a türkiz és a topáz a napsugarak hatására veszítenek a színükből, ezért ezeket a köveket ne tegyük ki lehetőleg a közvetlen napfénynek.

Ha drágaköves ékszereink vannak, ezek tisztítását bízzuk szakemberre, ne próbálkozzunk otthoni módszerekkel, vagy vásároljunk speciális ékszertisztító kendőt, mely már több webáruházban kapható.

Remélhetőleg ezekkel a tanácsokkal és ezzel az összefoglalóval hasznos és praktikus, egyszerű tippeket, tanácsokat adtunk ékszereik megfelelő tárolásához és tisztításához.

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Magyarország legkülönlegesebb kirándulóhelyei tavasszal

A tavasz az egyik legjobb időszak a túrázásra Magyarország hegyvidékein és környezetében. A természet újjáéled, a virágok nyílni kezdenek, és a kellemes hőmérséklet ideális a hosszabb sétákhoz, kiránduláshoz. Az alábbiakban néhány csodálatos túraútvonalat, tavaszi látnivalót nézhetünk meg, amelyeket érdemes felfedezni az év korai szakaszában.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.