Ékszereink tisztítása házilag
- Dátum: 2023.02.24., 22:03
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- arany, ásvány, csecsebecse, drágakő, ecet, ékszer, ékszertisztító kendő, ezüst, ezüst-szulfid, fogkefe, fogkrém, házilag, kéntartalom, légmentes, ötletek, parfüm, réz, sport, szauna, szódabikarbóna, tárolás, testápoló, tippek, tisztít, úszás
Ha azt szeretnénk, hogy ékszereink hosszú ideig szépek és csillogóak maradjanak vigyáznunk kell az épségükre és gondot kell fordítanunk a tisztán tartásukra. Ha szívesen viselnek ékszereket a kedves olvasóink, akkor a következő tippek jól jöhetnek számukra.
Hogyan vigyázzunk ékszereinkre, hogyan óvhatjuk meg őket, miként végezzük el a tisztítást?
Első és legfontosabb tanács, hogy amikor lakásunkat takarítjuk, vegyük le ékszereinket, s akkor is tegyük ezt, ha fürdünk, zuhanyzunk, sportolunk, úszunk, strandolunk vagy szaunázunk. Sok esetben balesetveszélyes is a használatuk. Lefekvés, alvás előtt szintén a legjobb, ha szintén levesszük az ékszereinket. Parfüm, testápoló sem tesz jót az ékszereknek.
Legjobb a tárolásra egy erre a célra tartott ékszeres doboz, ahol fix helyen tárolhatjuk csecsebecséinket és ahol mindig megtaláljuk őket.
Nézzünk néhány tisztítási tippet!
Az aranyékszerek sokkal szebben fognak csillogni, ha cukros vízbe tesszük őket néhány percre, de hatásos az ecetes rongy használata is. Az ezüstöt is tisztíthatjuk ecet segítségével, ahogy szódabikarbónával is. Tegyük a szódabikarbónát egy fogkefére és dörzsöljük át vele az ezüstékszereket.
Az ezüstözött ékszer feketedése amiatt következik be, hogy nedvesség hatására a levegő kéntartamával a felületen ezüst-szulfid keletkezik. A legegyszerűbb módszer az ezüst fogkrémmel történő tisztítása.
Miért oly népszerű a fogkrém erre a célra?
A fogkrém olyan apró szemcséket tartalmaz, hogy eltávolítja az ezüst-szulfid réteget és fényesíti az ékszert, a célra bármilyen fogkrém megfelel.
A réz ékszereket legjobb, ha légmentesen záródó fa, üveg, porcelán dobozkában vagy kis tépőzáras zacskóban tároljuk.
A vörösréz ékszereket 10%-os ecettel tisztíthatjuk 1:2-es arányban (1 rész ecet, 2 rész víz).
Az ametiszt, a gyöngyház, a türkiz és a topáz a napsugarak hatására veszítenek a színükből, ezért ezeket a köveket ne tegyük ki lehetőleg a közvetlen napfénynek.
Ha drágaköves ékszereink vannak, ezek tisztítását bízzuk szakemberre, ne próbálkozzunk otthoni módszerekkel, vagy vásároljunk speciális ékszertisztító kendőt, mely már több webáruházban kapható.
Remélhetőleg ezekkel a tanácsokkal és ezzel az összefoglalóval hasznos és praktikus, egyszerű tippeket, tanácsokat adtunk ékszereik megfelelő tárolásához és tisztításához.
Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek
Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?
Hogyan vezess biztonságosan eső esetén
Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!
Zeneszeretők - A zenehallgatás előnyei és miértje
A velünk és bennünk élő zene már az emberiség kezdete óta a mindennapjaink része. Manapság sokan el sem tudják képzelni az életüket dalok nélkül, mindez nemcsak a hangulatunkra hathat pozitívan, hanem a saját és mások érzelmeinek megértésében is segíthet. Emellett pedig rengeteg pozitív emóció is kapcsolódik a zenehallgatáshoz.
Az internetes csalások veszélyei, megelőzése
Az internetes csalások egyre nagyobb kihívást jelentenek napjainkban, különösen a digitalizáció előrehaladtával sok áldozatot szednek az internetes, vagy éppen telefonos megtévesztések. Ennek formája lehet banki átverés, online vásárlásokkal való visszaélés. A probléma pedig összetett, hiszen nehéz megfogni a csalókat, a tényleges sérelem a virtuális térben történik meg, az áldozatok pedig sokszor önhibából esnek áldozatul. Azonban mit lehet tenni, mit tehet az egyén, és mit tesznek a hatóságok?
Az elengedés dinamikája
A szó,, amit nem szívesen mondunk ki manapság (ha egyáltalán kimondjuk), az a „feladom”. A neveltetésünk, egyáltalán a korszellem ellen való a vallomás, hogy én bizony most bedobom a törülközőt, nem küzdök tovább, vagy divatosan, eufemizálva az aktust: „elengedem” a problémát. A gyerekeinknek is azt tanítjuk, tartsanak ki, legyenek szívósak, eltökéltek, és ne veszítsék el soha, de soha a reményt.