Menü

Ha te nem is, a ruhád színe elárulhatja, hogy vagy

Reggel belenézel a szekrényedbe és anélkül, hogy túl sokat agyalnál a dolgon, előveszed a kedvenc sötét farmeredet és a fekete pólódat. Nem tudod megmagyarázni miért, de hiába van tele a gardrób kék, sárga és fehér cuccokkal, te akkor is ebben a szettben érzed magad a legkomfortosabban. Gondolkoztál már rajta, hogy ez miért lehet?

Ha gyakran hordasz narancssárgát. Érdemes megfigyelni, hogy az emberek mennyire ritkán viselnek narancssárgát. Pedig érdemes lenne, ugyanis ez az aktív és meleg szín nem csak a hangulatodat dobhatja fel, de még immunerősítő és öngyógyító hatása is van.

Ha gyakran hordasz narancssárgát, akkor aktív, életteli személyiség vagy.

Fun fact: ez a színárnyalat fokozza az éhséget, így nem véletlen, hogy sok étterem, köztünk a McDonalds is ezt a színt választotta a logójukhoz és az éttermeikhez.

Ha gyakran hordasz citromsárgát…

A citromsárga a köldökcsakra színe. Amellett, hogy jó hatással van a hangulatunkra, még a méregtelenítő szerveinkre is ösztönzően hat. A kineziológus szerint ha szellemi tevékenységet szeretnénk végezni, de nem jön az ihlet, akkor a citromsárga segíthet az összpontosításban és életre kelteni a fantáziánkat.

Ha viszont valaki elutasítja ezt a színt, az azt jelentheti, hogy hajlamos a búskomorságra.

(Ennél a pontnál elgondolkoztam, hogy az egyedüli citromsárga szín miért csak egy félig elfonnyadt citrom a hűtőmben…)

Ha gyakran hordasz zöldet…

Tapasztaltad már, hogy az erdőben sétálva elfog egyfajta kellemes, megnyugtató érzés? A zöld a szívcsakra színe, emellett pedig a természeté, növekedésé, és regenerálódásé - nem véletlenül festik zöldre a kórházak falait.

Segíthet helyre billenteni a bizonytalanság érzését és mozgósítani az öngyógyító erőket.

Ha gyakran hordasz feketét…

Manapság a fekete nemcsak a lemondás és elmúlás színe, hanem az eleganciáé is.

Ellentétben a szürkével, aki feketét visel, nem akar beleolvadni a tömegbe, inkább ezzel az árnyalattal ellensúlyozza, ha túl sok inger éri.

Észrevetted már, hogy egy nagyon színes, csili-vili divatbemutató végén a tervező is feketében mutatkozik a közönség előtt?

Goethe színelméletének központi színei a fekete és a fehér, mely a sötétség és a világosság tulajdonságain alapul. Szerinte a sötétség és a világosság között minden szín megtalálható, e kettő között lüktet az egész világ.

Eddig bármilyen hitet is tápláltunk a színek világáról, tanulmányozva tulajdonságaikat, talán a mi életünknek is jó szolgálatot tehetnek. A kékről most már tudjuk, hogy a nyugodt elme, a gyógyító erők, a kimozdíthatatlanság szimbóluma.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.