Menü

Rendetlenség otthon? Így hat ránk

Milyen hatással van ránk a rendetlenség? Nos sokkal többet számít, mint hinnénk. A rendetlen lakás közvetlenül hat ránk és kapcsolatban áll azzal, ahogy érezzük magunkat. Ha azt a mondást emlegetik nekünk, hogy rend a lelke mindennek, nos annak van alapja.

Ha magamból indulok ki, akkor bizton mondhatom, hogy az engem körülvevő környezet, „patika rend” vagy többnapos kupi meghatározza a hangulatom.

Egy felmérés szerint az emberek közel fele érezte úgy, hogy a felfordulástól kevésbé produktív, sőt, kifejezetten ideges és szétszórt. Ez a fordítottjára is igaz, amennyiben a lakásban rend van és tisztaság, az az ember lelkiállapotára jó hatással van. Akiket rend vesz körül, azok sokkal igényesebbek, sokkal jobban bánnak az idejükkel és jobban elkészülnek az elvégzendő feladatokkal.

A rendetlenség és a piszok azért is zavaró, mert az agynak több ingert kell egyszerre feldolgoznia, így figyelemelterelő. Most persze sokan felhördülnek, hogy a zseni pedig átlátja a káoszt, nos az lehet, de eltereli az ember figyelmét, az biztos.

A rendetlen lakás jelenthet következményt is, a depresszió jeleit, stresszes időszakot, betegségeket, vagy egyszerűen csak időhiányt.

A szakemberek szerint ha otthonunk rendetlen, előbb – utóbb megszokjuk és már nem zavar minket. Akinek rendetlen a lakása, később már vendégeket sem fogad egykönnyen, ami elmagányosodáshoz vezethet. Az egészségre sincs jó hatással a kosz és a piszok, míg a takarítás igen. Személy szerint én szeretem a kitakarítás és rendrakás utáni elégedettség érzést, a rend megnyugtat, a tisztaság elégedetté tesz, a rendezett környezet pedig visszahat a hangulatomra.

Annyira szeretem nézegetni a magazinokban a stílusosan berendezett és szép, tiszta, rendezett és ízléses otthonokat! A harmonizáló színárnyalatokat, a rendet! Elképzelem, hogy milyen érzés lehet ilyen otthonba hazaérni a munkából és az milyen üdítő és pihentető, szemet gyönyörködtető érzés!

Nincs egy halom ruha sehol, eldobált játékok, szétszórt könyvek, füzetek, elölhagyott cipők, a mosogatóban pedig egy halom csetres edény.

Aki nem szeret a takarítással bíbelődni, ám szereti a rendet, nekik javasolt lakberendezési stílus a minimál dizájn, könnyebb rendet tartani és takarítani is.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.