Menü

Okosórák szerepe a sportban és azon túl

Az okosórák piacra kerülésük óta egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert. Ezek az okos kütyük remek kiegészítői sportolásnak, fizikai tevékenységeknek és egy sok más egyéb dologban is hasznosak és praktikusak. Vajon mit tudnak az okosórák?

Sokszor látjuk az okosórákat az emberek kezén, amikor edzenek, sportolnak, túráznak, sétálnak, bicikliznek. Ez az eszköz számos olyan funkcióval rendelkezik, amelyeknek hasznát vehetjük sportoláskor és még azon túl is.

Mit tudnak az okosórák sport közben?

Számos hasznos dolgot, hiszen olyan funkciókkal rendelkeznek, mint például: GPS, pulzusmérés, fitnesz-követés, egészségügyi adatok és azok elemzése.

Mérik a vér oxigénszintjét, nézik a stresszfaktort, mutatják az eredményeket és komplett edzéstervvel is rendelkeznek, így a sport szerelmesei személyre szabott edzésben részesülhetnek.

A hozzá tartozó alkalmazásban beállíthatjuk a céljainkat, a napi mozgásadagunkat, elégetett kalóriáinkat és megnézhetjük a megtett útvonalakat is, de barátaink edzéseit is nyomon követhetjük és kommunikálhatunk is velük.

Lépésszámlálásuknak köszönhetően javíthatjuk az egészségügyi állapotunkat, hiszen különböző kihívásoknak tehetünk eleget és törekedhetünk az ajánlott napi tízezer lépés megtételére.

Okosóráink valódi intelligens asszisztensként működnek, és az akkumulátorok pedig sokáig kitartanak.

Mi mindenre jó még egy okosóra?

A lehetőségek túlmutatnak a sporton, ugyanis ezekkel az eszközökkel zenét is hallgathatunk, telefonálhatunk, értesítéseket és üzeneteket fogadhatunk, képeket és videókat készíthetünk, figyelmeztetéseket állíthatunk be rajtuk (például a napi folyadékfogyasztásunkat) is kaphatunk, ezzel megkönnyítik az életünket. Az okosóráink figyeli az alvásunkat, segítenek nyomon követni az alvási mintákat, és meg tudják különböztetni a mélyalvás és a REM alvás szakaszait.

S végül, de egyáltalán nem utolsó sorban: léteznek olyan okosórák, melyeket kifejezetten gyerekeknek fejlesztettek ki és amellyel követhetjük gyermekeink mozgását, ez pedig szülőként nagyon hasznos információ.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.