Bababiztonság
- Dátum: 2023.08.01., 20:06
- Martinka Dia
- képek:pexels.com, pixabay.com
- bababiztonság, bababiztonsági tanácsok, baj, elem, építőjáték, eszközök., forró ital, gombelem, kisgyerek, konyhai teendők, korrodálódik, lego, lufi, megelőz, tisztítószer, vegyszer, veszély
Szomorúan olvastam a minap, hogy gombelemet nyelt le egy kislány, s bár időben észrevették az orvosok és eltávolították, maradandó károsodásokat okozott. Háromgyerekes anyukaként pontosan tudom, hogy a baj pillanatok alatt megvan, ezért pásztázom állandóan a lakást és a környezetünket, hogy valóban elég bababiztonságossá tettük-e. Előzzük meg a bajt!
Akinek van csemetéje azért, aki pedig csak tervezi, neki azért ajánlom a mai gondolatmentemet, ugyanis sokszor nem gondolná az ember, milyen apró dolgok lehetnek végzetesek. Minden megelőzhető odafigyeléssel!
Amikor a baba mozogni, mászni, később járni kezd, onnantól a következő bababiztonsági tanácsok szinte kötelezővé válnak, egy nagyon jó német nyelvű cikk remekül összefoglalta, hogy melyek a legfontosabb szabályok.
Egyik ilyen például, ahogy elnézem a kezembe gőzölgő forró kávét (amit persze nekem sem a laptop mellett kellene innom) a forró italok veszélye!
Nemcsak egy bögre forró tea, a konyhai folyamatok nagy része veszélyes, a gyerek könnyen magára ránthatja a forró vizet, olajat, ez rendkívül balesetveszélyes. Nem szabad úgy főzni, hogy közben a kicsi a lábaink előtt mászkál a konyhában.
A fürdőszobai és minden olyan szekrényre kerüljön zár, ami tisztítószereket, vegyszereket tartalmaz.
Ne játsszon lufival sem a gyermek felügyelet nélkül! Ha kilyukad, apróbb darabjai veszélyessé válnak, hiszen lenyelheti őket a kicsi.
A következő szabályt kiemelném:
LEGYÜNK KÖRÜLTEKINTŐEK AZ ELEMEKKEL
Nagyon figyeljünk arra, hogy a baba, a kisgyerekek közelében ne maradjanak elemek, mert a kisgyerek lenyelheti és bár minden elem veszélyes lehet, a gombelemek különösen azok! Nagyon gyorsan korrodálódhatnak és jelentős károkat okozhatnak a gyermek nyelőcsövében, a gyomrában vagy a beleiben. Néhány óra elteltével akár halálos is lehet a baleset.
A női táskák rejtélyei…Bevásárlás után hazaérve csak a földre dobjuk néha, miközben a gyereket öltöztetjük, vetkőztetjük, mosdatjuk, pakolunk. Pedig a táskákat nem szabad a földön hagyni, ugyanis a gyerekek könnyen hozzáférhetnek számukra veszélyes dolgokhoz. Nem lenne jó, ha megkóstolná a kézfertőtlenítőt, vagy szájába venne ezt-azt.
Ha nagyobb gyermek is van a családban, az ő kis játékait, apró legóit, építőelemeit különítsük el a babajátékoktól. Könnyen összekeveredhet minden a játék hevében, azonban nekünk szülőknek kell erre figyelni, hogy a kicsi ne vegyen a szájába apróbb játékokat, amivel a testvérei játszanak. Ők erre nem fognak figyelni.
Ma már számos bababiztonsági eszköz, ajtózár, konnektorvédő, élvédő - az asztalok sarkára – kapható és nem drága kellékek, azonban a fent említett odafigyelni valók csak a jéghegy csúcsa, emellett számos veszély leselkedik a kicsikre otthon, játszótéren, utcán, bárhol, egy pillanatra se tévesszük őket szem elől és erre hívjuk fel a nagyszülők, rokonok figyelmét is!
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?