Menü

Hat férfitípus, aki csak a bajt hozza rád

Vannak bizonyos férfitípusok, akikkel a kapcsolat biztosan mellényúlás lesz. Összegyűjtöttük neked ezeket a típusokat, mert a legjobb, amit tehetsz, hogy elkerülöd őket

1. Az őrülten féltékeny srác

A féltékenység eleinte még aranyos. Azt gondolhatod, hogy ez a törődés egy formája. Idővel azonban meglátod, hogy a féltékenység bosszantó. A párod elkezd irányítani, megpróbálja ő diktálni a szabályokat: kivel barátkozhatsz, hogyan viselkedhetsz, mennyi időre hagyhatod el a házat stb.

2. A férfi az őrült exeivel

Vannak férfiak, akik folyton az őrült exeikkel jönnek. Néha tényleg becsúszhat egy-két félrenyúlás, na de hogy mindig? Ha képtelen éretten beszélni a kapcsolatairól, akkor vajon rólad hogyan fog beszélni, ha egyszer netán szakítotok? Te is egy leszel az „őrült exek közül”?

3. A forrófejű

A kapcsolatod olyan, mintha folyton tojáshéjon kellene lépkedned? Nem tudsz beszélgetni vele anélkül, hogy ne tartanál az indulatától? Ha nem tud uralkodni az érzésein, akkor veszélyes is lehet. Talán nem fizikailag, de érzelmileg biztosan.

Ne akard magad kellemetlen helyzetekbe hozni, például hazugságba kényszeríteni, hogy ne kerülj bajba. Kényelmesen és felszabadultan kell érezned magadat egy kapcsolatban. A legfontosabb, hogy bátran tudj vele beszélgetni bármiről.

4. A férfi, aki fél elköteleződni

Ha nem áll készen az elköteleződésre, akkor nem tehetsz semmit, hogy meggondolja magát. Nem számít, mennyire tökéletesek vagytok együtt. Nem számít, hajlandó vagy-e mindent megadni neki. Ha nem érzi késznek magát egy komoly kapcsolatra, akkor a közös jövő reménye hamarosan szertefoszlik.

Ő az a férfi, aki nem fogja törölni magát a társkeresőkről. Nem fogja abbahagyni a beszélgetést az exeivel. Nem akar megfelelni az elvárásaidnak. Tehát, amikor azt mondja neked, hogy nem áll készen egy kapcsolatra, akkor hidd el neki.

5. A férfi, aki egy második anyára vágyik

Soha nem segít a házimunkában? Elvárja, hogy mindent te csinálj és a kezére játssz? Pedig sem a bébiszittere, sem az anyja nem vagy. Ha sokkal többet adsz, mint amennyit kapsz, az igazságtalan egy kapcsolatban.

Mindkettőtöknek ugyanannyi erőfeszítést kell beletennie. Ha második anyát akar maga mellé, akkor el kell gondolkodnod azon, hogy valóban anyaszerepet akarsz-e megtestesíteni. Egy kapcsolatban az egyensúlyra és az egyenlőségre kell(ene) törekedni.

6. A férfi, aki mindig visszakönyörgi magát

Ő az, aki hibát hibára halmoz a kapcsolatban, aztán amikor kiadják az útját, szépen visszakönyörgi magát. Ha visszafogadod, akkor belépsz egy ördögi körbe, aminek sosem lesz vége – hacsak véget nem vetsz neki.

Egy félrecsúszás persze még megbocsátható – attól függően, milyen mértékű –, viszont, ha a történelem megismétli önmagát, akkor érdemes elgondolkodni a szakításon.

Mint mindig most is az mondjuk ne ítélj elsőre, és adj esélyt annak, aki kedvesen közeledik. De ha nem akarod tovább folytatni az ismerkedést légy őszinte, és lépj tovább. Ehhez mindenkinek joga van. Neked is.

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.

Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.