Mindent a kozmetikai akupunktúráról
- Dátum: 2024.08.03., 21:23
- Udvari Fanni
- pexels.com
- akupunktúra, állapotfelmérés, betegsèg, bőrkezelés, egèszséges, feszesség, kiütés, kozmetika, masszázs, plasztika, ránc
A kozmetikai akupunktúra segít fokozni az izmok tónusát, a bőr feszességét, rugalmasságát, simaságát. A kezelések során a ráncok kisimulnak és az öregedési foltok csökkennek. A hatás fokozatosan alakul ki és hosszabb ideig fenntartható. A kozmetikai akupunktúrás kezelés sikere érdekében legalább 10 alkalom ajánlott és további kezelésekkel az elért eredmények hosszabb ideig is fenntarthatóak.
Az akupunktúra a hagyományos kínai orvoslás kulcseleme, amely egyensúlyba hozza a létfontosságú energiaáramlást az egész testben. Ennek a kezelésnek a célja a test öngyógyító képességének serkentése és az általános egészségi állapot javítása. A kezelés során az akupunktúrás pontokon elhelyezett tűk segítenek az energiaáramlás szabályozásában. Sőt, ezek a tűk mikrotraumát váltanak ki a szubkután szövetekben, amelyek a testet meggyógyítják azáltal, hogy fokozzák a véráramlást az érintett területeken.
Ennek eredményeként több tápanyagot szállítanak, több kollagén és elasztin is termelődik a bőr regenerációja során. Ráadásul az akupunktúra a bőr öregedési folyamatát befolyásoló egyéb tényezőket is képes pozitívan befolyásolni, például a hormonháztartási zavarokat, az immunproblémákat és az oxidatív stresszt. A kezelés célja a hosszú távú pozitív változások létrehozása a bőr és a test egészségében, tehát nem egy rövid távú gyors megoldás. Jobb kollagéntermeléshez, jobb vér- és nyirokkeringéshez vezet a kezelt régióban, így a bőr újjáéled és beindul az öngyógyítási folyamat. A kezelések után bőre egészségesebb és frissebb lesz, az állkapocs feszültsége csökken, a ráncok halványulnak és Ön sokkal kipihentebbnek és nyugodtabbnak érzi magát.
Hogyan történik egy kezelés?
Elsőként egy általános állapotfelmérést és bőrvizsgálatot végeznek. Ezt követi egy finom bőrmasszázs, majd a speciális hajszálvékony akupunktúrás tűk elhelyezése az akupunktúrás pontoknak megfelelően. Kiegészítésként fül akupunktúra és hidratáló maszk is igénybe vehető a jobb eredmény eléréséhez. A kezelés a bőr kollagén termelésének stimulálására fókuszál, ezáltal tölti fel a ráncokat, növeli a bőr rugalmasságát és az arcnak egészséges, ragyogó színt kölcsönöz.
Egy kezelés időtartama körülbelül 30-45 perc. Ez az idő természetesen függ az esetleges bőrproblémáktól, a test egyes kezelési területeitől és a beteg igényétől is.
Milyen gyakran kell megismételni a kezelést? Mennyi időre van szükség a kívánt hatás eléréséhez?
A Botox-szal vagy a dermális töltőanyagokkal ellentétben a kozmetikai akupunktúra nem a gyors, mesterséges bőrkezelést jelenti. Az akupunktúra belülről segíti a szervezetünket abban, hogy bőrünk egészségesebb legyen. A kívánt hatás elérése ezért időbe telik, ugyanakkor ezek a kezelések valóban hosszú távú változást eredményezhetnek.
Általánosságban elmondható, hogy körülbelül 10-12 kezelési alkalom szükséges, de a harmadik kezelés után már látható lesz az eredmény. Eleinte hetente egy-két kezelés ajánlott, majd a továbbiakban, az elért állapot fenntartásának érdekében érdemes a kezelést kéthetente megismételni.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.