Menü

A nyári sminkelés aranyszabályai

Nyáron sem tilos a dekorkozmetikumok használata, ám a kánikulai hőségben némiképp változtatnunk kell a sminkelési rutinunkon, hiszen a nagy melegben nem esik jól bőrünknek a nehéz smink, senki sem szereti, ha fénylő, zsíros, izzadt bőrérzete van, ráadásul nem is túl esztétikus látvány egy elmaszatolódott szemfestés, ráncokban megült alapozó. Mit használjunk nyáron? Mindenképp a könnyű érzetű, gyorsan elkészíthető sminkekre szavazzunk.

Nyáron nem csupán kevesebb ruhát veszünk fel, hanem a sminkben is érvényes a szabály: a kevesebb néha több.

Semmiképp se készítsünk magunknak erős sminket, hiszen a melegben a festékréteg túlságosnak nehéznek érződhet és könnyen el is kenődhet. Ráadásul nyáron az arcunk is barnább, ilyenkor elég egy könnyű bronzosító vagy pirosító a nehéz púderalapozó helyett, hiszen talán a pattanásosabb, mitesszeresebb és problémásabb bőr is szebb színben tündököl a napsütés hatására.

Hogyan készítsünk nyáron sminket?

A hidratálás ilyenkor is alap. A sűrűbb, téli krémünket cseréljük egy könnyű formulájú darabra, mely nem zsírosítja el az arcbőrt, nagyon jók a könnyű gélek, a krémek helyett.

A géles állagú készítmények nem nehezíti el a bőrt, gyorsan felszívódnak.

Mindennél fontosabb a napvédelem! Ennek a fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni. Mivel arcunkon vékony a bőr, így könnyebben leéghet, éppen ezért kiemelt figyelmet kell fordítani annak védelmére.

Manapság már számos dekorkozmetikum csomagolásán ott az SPF (azaz napvédő faktor) jelzés, vagyis az a termék tartalmaz fényvédőt. Minél magasabb ez az SPF szám, annál erősebb a fényvédelem. Magas faktorszámú napvédő készítményeket célszerű a táskánkban is magunknál tartani, hogy mindig kéznél legyen, ha szükség van rá.

Könnyű alapozó, vagy BB krém. A nyár abszolút sztárjai a BB krémek. Ezek nem olyan sűrűek, mint a hagyományos alapozók, de mégis jól fednek, s egy lépésben ápolják és hidratálják a bőrt, egységesítik annak tónusát.

A szemek festéséhez használjunk vízálló, tartós szemceruzát, szemhéjtust, így garantáltan nem kenődik el. A szempillaspirál extrém hosszt kölcsönöz a szempilláknak, ráadásul már vízálló verziókban is kaphatók, ezek praktikusak nyáron.

A bronzosítás örök sláger marad minden nyáron, hiszen gyönyörű látványt nyújtanak az apró csillámszemcsék, ám ebből is tilos túlzásba esni. Nagyobb fejű púder-, vagy pirosító ecset segítségével vigyünk fel belőle mértékkel az orcákra, a halánték és áll vonalára.

Ajakrúzs helyett szájfény vagy színezett ajakbalzsam! Nyáron a matt és nehéz, sötét rúzsok helyett ideális választás egy halvány szájfény.

Arcunk egy olyan testrészünk, amelyet télen-nyáron folyamatosan érnek a környezeti hatások: nyáron hat az erős napfény, mely megköveteli a szezonális bőrápolást, a mindenkori fényvédelmet és a praktikus, kényelmes viseletű könnyű sminket.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!