Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
- Dátum: 2024.09.02., 23:45
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- albérlet, felsőoktatás, gyerek, iskolakezdés, kollégium, költözés, középiskola, otthon, pakolás, rend, rendszer, rendszerezés, szeptember, tisztaság
A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
A tanévkezdés a szülőknek, a gyerekeknek és a pénztárcáknak is igen megterhelő időszak. A szülő próbál mindent fejben tartani, mentálisan is felkészülnie és a gyermekét is felkészítenie az iskolakezdésre, beszerezni mindent, ami szükséges.
Ez fokozódik, ha a gyerek középiskolás vagy a felsőoktatási éveit kezdi, hiszen ez sokszor a kollégiumba való beköltözést is jelenti. Sokan idén kezdik kollégista éveiket és ebben a cikkben összegyűjtöttük, hogy mit is érdemes feltétlen vinni a gyermeknek a kollégiumba?
Kisebb edények, serpenyő
Általában a főzőedények fontosak, hiszen ezekben lehet levest, tésztát, rizst főzni. Egy kisebb serpenyőben lehet tojást, zöldséget, húst sütni, ha esetleg arra van szükség.
Hajszárító
Szintén egy olyan darabja a bőröndnek, mely könnyen elfelejtődhet, pedig hiányozni fog, ha gyermekünk vizes hajjal mászkál majd télen a kollégium folyosóján. Vannak már kicsi eszközök, egy pici összecsukható hajszárító nem foglal sok helyet.
Pohár és bögre, evőeszköz
A bögre arra jó, hogy kávét, teát, meleg italokat készítsünk el benne, vagy akár bögrés levest is, míg a pohár jobb, ha megmarad víznek, üdítőnek.
Papucs
Ez bizony nagyon fontos, mert legyen szó közösségi tusolóhelységről, vagy akár a szobához tartozó mosdóról, az esetleges lábgombák elkerülése érdekében, higiéniai szempontból elengedhetetlen a papucs viselése.
Tartós élelmiszer
Érdemes néhány doboz egytálételt beszerezni, amit csak bedob a gyerkőc a mikróba vagy forró vízbe állítja, a konzervek és a többi hűtés nélküli tartós vagy száraz élelmiszer sokszor életmentő lehet. Voltam kollégista, tudom, emlékszem.
Papír zsebkendő, wc papír, törlőkendő, fertőtlenítő spray vagy különböző nedves törlőkendők.
A legtöbb koliban ezek nincsenek, pedig egy tekercs törlőpapír, fertőtlenítő kendő szükséges lesz a takarításhoz, mosdóhasználathoz.
Minden diák szeretik a nyári időszakot, hiszen nincsen iskola, azonban a szeptember vészesen közelít és sokaknak ez azzal is jár, hogy be vagy esetleg visszaköltöznek a kollégiumba. Sokan idén kezdik kollégista éveiket és ebben a cikkben összegyűjtöttük, hogy mit is érdemes magatokkal vinnetek, mi az, ami esetleg hanyagolható a beköltözésre.
Inkább legyen több mint kevesebb! A beköltözésnél a legtöbben kocsival jönnek és ebben az esetben érdemes ilyenkor elvinni a legtöbb ruhát, cipőt vagy a nagyobb mindennapi használati eszközöket.
Tavaszi szünet gyerekekkel

Mindig kihívást jelent a szülőknek a szünidőben lekötni a gyermekeket, tartalmas programmal kitölteni a szünetet. Ha egy gyerek unatkozik, rosszalkodni kezd, „nyűglődni”, testvéreivel veszekedni vagy a szüleit nyúzni, ezt elkerülendő a következő tippekkel készültem!
Hagyományos húsvét a modern világban

Mindenkinek kellemes húsvétolást kívánunk, családdal és barátokkal eltöltött programokat, élményeke, finom falatokat és jó időt a szabadtéri élményekhez! A húsvéti ünnep a megújulás és a hagyomány ünnepe.
Húsvéti Csodák és Tojáskereső Kalandok!

Itt a húsvét, amikor a természet újra éled, a fák rügyet bontanak, a nap egyre többet mosolyog ránk és bizony, a húsvéti nyuszi is megérkezik!
Konyhai hulladékok, amiket felhasználhatsz

Azok, akik főznek, tudják, hogy mennyi hulladék keletkezik e tevékenység közben. Nem kell mindennek a kukában landolnia, sok mindent felhasználhatunk.
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.