Menü

Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?

A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?

A tanévkezdés a szülőknek, a gyerekeknek és a pénztárcáknak is igen megterhelő időszak. A szülő próbál mindent fejben tartani, mentálisan is felkészülnie és a gyermekét is felkészítenie az iskolakezdésre, beszerezni mindent, ami szükséges.

Ez fokozódik, ha a gyerek középiskolás vagy a felsőoktatási éveit kezdi, hiszen ez sokszor a kollégiumba való beköltözést is jelenti. Sokan idén kezdik kollégista éveiket és ebben a cikkben összegyűjtöttük, hogy mit is érdemes feltétlen vinni a gyermeknek a kollégiumba?

Kisebb edények, serpenyő

Általában a főzőedények fontosak, hiszen ezekben lehet levest, tésztát, rizst főzni. Egy kisebb serpenyőben lehet tojást, zöldséget, húst sütni, ha esetleg arra van szükség.

Hajszárító

Szintén egy olyan darabja a bőröndnek, mely könnyen elfelejtődhet, pedig hiányozni fog, ha gyermekünk vizes hajjal mászkál majd télen a kollégium folyosóján. Vannak már kicsi eszközök, egy pici összecsukható hajszárító nem foglal sok helyet.

Pohár és bögre, evőeszköz

A bögre arra jó, hogy kávét, teát, meleg italokat készítsünk el benne, vagy akár bögrés levest is, míg a pohár jobb, ha megmarad víznek, üdítőnek.

Papucs

Ez bizony nagyon fontos, mert legyen szó közösségi tusolóhelységről, vagy akár a szobához tartozó mosdóról, az esetleges lábgombák elkerülése érdekében, higiéniai szempontból elengedhetetlen a papucs viselése.

Tartós élelmiszer

Érdemes néhány doboz egytálételt beszerezni, amit csak bedob a gyerkőc a mikróba vagy forró vízbe állítja, a konzervek és a többi hűtés nélküli tartós vagy száraz élelmiszer sokszor életmentő lehet. Voltam kollégista, tudom, emlékszem.

Papír zsebkendő, wc papír, törlőkendő, fertőtlenítő spray vagy különböző nedves törlőkendők.

A legtöbb koliban ezek nincsenek, pedig egy tekercs törlőpapír, fertőtlenítő kendő szükséges lesz a takarításhoz, mosdóhasználathoz.

Minden diák szeretik a nyári időszakot, hiszen nincsen iskola, azonban a szeptember vészesen közelít és sokaknak ez azzal is jár, hogy be vagy esetleg visszaköltöznek a kollégiumba. Sokan idén kezdik kollégista éveiket és ebben a cikkben összegyűjtöttük, hogy mit is érdemes magatokkal vinnetek, mi az, ami esetleg hanyagolható a beköltözésre.

Inkább legyen több mint kevesebb! A beköltözésnél a legtöbben kocsival jönnek és ebben az esetben érdemes ilyenkor elvinni a legtöbb ruhát, cipőt vagy a nagyobb mindennapi használati eszközöket.

Mosható pelenka, avagy a környezetbarát alternatíva

Egyre többen használják a mosható pelenkákat, és ha még nem hallottál róluk, akkor érdemes elolvasnod ezt a cikket, hiszen ez a környezetbarát megoldás egyaránt védi a bolygónkat és a pénztárcánkat is!

Hasznos megtakarítási tippek

Nagyon sok magyar hónapról-hónapra szűkösen gazdálkodik a jövedelméből, ugyanakkor nyilvánvalóan szeretnének spórolni, hogy stabilabb anyagi helyzetet teremtsenek maguknak. Természetesen félretenni nem egyszerű dolog, de ha megvan a kellő elhatározás, a következő lista is nagy segítséget jelent a kezdéshez.

A leblokkolás lélektana

Ahogy közeledik az egyetemi vizsgaidőszak, sok diák számára ez stresszel és szorongással jár. A nagy mennyiségű tananyag, a vizsgákra való felkészülés nyomása és az eredményekkel kapcsolatos aggodalmak mind olyan tényezők, amelyek a diákokat szorongásba sodorhatják.

Gyűjtő vagy gyűjtögető?

A gyűjtőszenvedély óvodás-, kisiskolás korban kezdődik, de általában a 7-8 éves korosztályra a legjellemzőbb. A gyűjtés a gyerekek számára a valóság megértésének, feldolgozásának egy új, izgalmas módja, de a gyűjtőszenvedély a felnőttekben is kialakulhat. Mi a különbség a gyűjtés és a gyűjtögetés között?

Átalakuló háztartások, avagy generációk együttélése

A modern világban egyre több fiatal felnőtt él a szülei otthonában, és tapasztalható, hogy egy-egy esetben három generáció is egymás mellett él. Az életszakaszok átalakultak, felcserélődtek, aminek gazdasági, társadalmi és pszichológiai okai is vannak. Sokan sosem hagyták még el a szülői fészket, mások viszont kényszerből vagy tudatos megfontolásból költöznek “haza” a saját háztartásukból. Vajon miként hat egy ilyen helyzet a felmenőkre, adott esetben a nagyszülőkre és a felnőttség határán toporgó gyermekeikre?