Menü

Arcane újratöltve

A Leauge of Legends egy olyan videójáték, amivel világszerte többmillióan játszanak és karakterei, illetve történetei igencsak kedveltek a játékosok körében. Bár a játékmenet közben sok információt nem kapunk a karakterekről, mindegyik köré ki van találva egy történet, amelyet a hősismertetőben elolvashatunk, és amik alapján szépen lassan egy egész sajátos univerzum tárul elénk. A Riot Games a Netflixel összefogva úgy döntött, hogy ennek a történetnek egy részét adaptálják animációs sorozat formájában, ez lett az Arcane, amelynek első évada még 2021-ben jelent meg. Most, három év várakozás után a rajongók végre megkaphatták a sztori folytatását.

Történetünk továbbra is Zaunban és Piltoverben játszódik, ahol a konfliktus még jobban elmélyül, miután Jinx felrobbantja a tanácsosok gyülekezőhelyét. Rögtön az első részben már kapizsgálni lehet, hogy sok történetszállal lesz dolgunk, ami némi aggodalomra ad okot, hiszen ezt a kilenc részt szánták a sorozat befejezéséhez, ehhez képest egyre több új dologgal szembesülünk. Főszereplőink továbbra is Jinx és Vi, körülöttük forog a történet, de Viktor, Jayce és Ekko is viszonylag sok képernyőidőt kap.

A történet egyszerre minden is szeretne lenni, és pengeélen lavíroz, hogy ez ne legyen zavaró. Az egész konfliktust kialakító testvéri viszony mellett ott van a romantikus szál Vi és Caitlyn között, illetve a mindeneken átívelő családi egyesülés gondolata, amikor kiderül, hogy Vander él, csak éppen Warwick testébe van zárva a tudata. Ezek a dramatikus elemek sokszor kissé nevetségesen hatnak az alternatív univerzumok létezése, és a robot Antikrisztus megszületése mellett.

Minél előrébb haladunk a sztorival, annál elvontabb lesz, főleg az első évadhoz hasonlítva. Eddig is tudtuk, hogy vannak varázslók ebben az univerzumban, a játékban rengeteg ilyen képességekkel bíró karaktert találunk, és már a sorozatban is említést kaptak. Most azonban megjelenik egy Fekete Rózsa nevű varázslókör, akikről sajnos nem sok mindent tudunk meg az utolsó epizód befejezésével sem.

Nehéz eldönteni, hogy csak a cselekmény következetlenségének megakadályozása érdekében kerültek a képbe, hogy legyen egy karakter, aki ekkora erővel bír, vagy tényleg volt értelme behozni a történetbe őket, mert más, ehhez az univerzumhoz köthető sorozatban relevanciájuk lesz. Mindenesetre ez egy minimális karakterfejlődéshez segítette hozzá Mel Medardat, és egy egzisztenciális krízisen kívül sok mindent nem kapott a varázslóktól, pláne iránymutatást nem.

Ha már karakterfejlődésről van szó, talán az egyik legérdekesebb szereplőnk Viktor volt, akiről nem lehet pontosan eldönteni, hogy főgonosz-e vagy sem. Bár legtöbb értelmezés szerint ő volt a fő antagonista, hiszen ellene indult végül mindenki harcba, az ő eszméi nem feltétlenül rossz dolgokból épültek fel, szeretett volna egy szebb világot teremteni az emberek számára, még ha ez végül egy rossz szektaként jelent meg. Nála igencsak elvont, már – már bibliai jeleneteket láthattunk, hiszen a Hextech segítségével valamiféle összemberi tudást birtokló lénnyé változott. Ő az a központi figura, aki minden történetszálat összeköt, és végül kirobbantja azt a konfliktust, ami ellen a kettő városrész összefog, hogy megelőzzenek egy apokalipszis jellegű jövőt.

A főszereplőink fejlődése és története őszintén nem kötött le annyira, mint a sok mellékszál, de talán ez is a szép ebben a sorozatban, hogy mindenkinek van olyan műfaj benne, ami érdekesebb lehet. Gond nélkül elbírt volna még egy évadot a sztori, de az alkotók már bejelentették, hogy legalább még három területről készülni fog sorozat, így hát reménykedhetünk, hogy az itteni szereplők, már akik megmaradtak, sem tűnnek el örökre a süllyesztőben.

Ez a valaha volt legdrágább animációs sorozat, 250 millió amerikai dollárt költöttek el rá. Őszintén szólva meg is látszik rajta, a kivitelezés gyönyörű, a rajzolás módja teszi teljesen egyedivé a történetet, lenyűgöző az aprólékosság és az összes kis részlet, ami jelentéssel bír. Érdemes volt kivárni ezt a három évet, hiszen látszik a minőség, amit így kaphatunk. Főként a japán animéknél lehet megfigyelni, hogy ugyan nagyon gyorsan jönnek a részek egymás után, de ez teljes mértékben a kinézet rovására megy.

A zenei betétek is különlegesek, az egyik legszebb jelenet az egész sorozat folyamán, amikor a Royal & the Serpent Wasteland című zenéje megy a háttérben, és éppen kibontakozik előttünk egy tragikus kép. Megjelenik több híres előadó zenéje is, többek között Stromae, a Twenty one pilots és a Woodkid is részt vettek a filmzene elkészítésében. A már legendássá vált Enemy című zene az Imagine Dragonstól szól az új évad intrója alatt is. A szinkronszínészek játékának és a megfelelő zenei betétnek köszönhetően hallgatni és nézni is igazán élvezetes az Arcane-t.

Ez volt talán az év egyik legjobban várt sorozata, és az első évad elég magasra tette a lécet, úgyhogy nagy elvárásokat kellett megugrania a történetnek. Ennek ellenére tudta hozni a szintet, és még ha néhol túl elvontnak is tűnt, legalább rengeteg más szalagon szállított sorozathoz képest tudott valami újat és méltót mutatni az Arcane névhez.

A testőr, aki csak békét szeretne

A 2018-ban megjelent Bodyguard, magyarul Testőr iszonyatosan feszült akciójelenetekkel és politikai csatározásokkal kikövezett dráma. Minden egyes részben a lassú politikai intrikákon, a főszereplő magánéletén és az állami szervezetek között meghúzódó érdekellentétek bemutatásán van a fő hangsúly. Az epizódok végén pedig azt érezhetjük, hogy egyből kattintunk is a következő részre.

A Rosszcsontok és a fő kalóz

Mi történne akkor, ha egy csapat kisgyerek elkallódna a Csillagok háborúja messzi-messzi galaxisában? A Star Wars: Kóbor Alakulat nagy lendülettel érkezett és bőven hagy minden egyes rész után mondanivalót a nézőknek. Az egész sztori egy ifjúsági alkotás, amiben a klisék jól működnek és a legtöbb rész szórakoztató, a cél pedig bővíteni az univerzum nézőközönségét.

Lány a hullámok hátán /Young Woman and the Sea/

Ha szeretnének egy otthoni, bekuckózós hétvégi estét a családdal, egy puha polár takaróval, bögre teával és tál mogyoróval, ehhez pedig egy abszolút családilag nézhető, korosztály megkötése nélküli igaz történetet, akkor a következő ajánlás most tetszeni fog.

Az emberiség megrogyott a pénz alatt

Nem hiszem, hogy létezne alkotás, ami elbírna olyan szintű elvárással, mint amivel a Squid Game (magyar címén: Nyerd meg az életed!) készítőinek kellett megbirkóznia. A Netflix vezetői és az alkotó, Hwang Dong-hyuk az első évad váratlan és gigantikus sikere után a sorozatban szereplő játékosokhoz hasonlóan megrészegült a besöpörhető pénznyereménytől, és akkora birodalmat építettek fel a széria köré, hogy a Squid Game folytatásának színvonala már szinte mellékessé vált. A 2. évad pedig ott folytatja a sikereket ahol abbahagyták

Egy operába zárt élet, avagy Maria Callas, az örök díva

A részben hazánkban forgatott, flashbackekkel és visszaemlékezésekkel tarkított Callas-életmű feldolgozása, a Maria, Angelina Jolie (Mr. és Mrs. Smith, Észvesztő) főszereplésével immáron itthon is látható. Fantasztikus operabetétek, magával ragadó díszletek, emberi dráma a köbön, de vajon a Pablo Larraín női trilógiájának (Jackie, Spencer) nem hivatalos záró darabja elnyeri-e a nézők és a díjkiosztók szívét? Lássuk.