Menü

Elmúlt az újévi motiváció?

Az új év az újrakezdés szimbóluma volt, amikor tiszta lappal indulhattunk, azonban, ha azon sokak közé tartoznak, akik esetleg elbuktak az újévi fogadalmak megvalósításának rögös útján, akkor van számukra néhány tippünk, hogy sikerre tudják vinni a fogadalmaikat.

Elmúlt az újévi motiváció? Nézzünk megoldást rá!

Először is tegyük fel a kérdést: hol buknak el az újévi fogadalmak?

Például ott, ha olyan fogadalmat teszünk, amit nem is akarunk igazán elérni, az nagy eséllyel nem fog teljesülni. Megfogalmazódik bennünk, hogy „ezt kéne vagy azt kéne”, de mivel nem égető számunkra a probléma, ezért nem is akarjuk igazán megoldani.

Ha a fogadalom nem belső motivációból fakad, hanem külső nyomás hatására születik, könnyen akkor, könnyen feladhatjuk.

Másik gyakori oka bukásnak, a kezdeti motiváció csökkenése. Az elején még nagy a lendület, aztán ez alábbhagy. Ez amiatt van, hogy a legtöbb célkitűzés hosszú távú elköteleződést igényel, de sokan azonnali eredményeket várnak, és ha ezek nem jönnek, feladják.

A januári lendület alábbhagyott, és egyre többször hagyod ki az edzéseket?

Bizony az év elején sokan tele vannak energiával és elhatározással, hogy idén végre rendszeresen sportolni fognak és ez januárban még igaz is, tele vannak az edzőtermek, a futópályák, később jön a szürke február, a sok munkahelyi feladat, stressz és határidők, a fáradtság és az a bizonyos "ma kihagyom, nem tudok menni” kifogás.

Egy pár ilyen alkalom és máris tökéletesen leszokunk a rendszeres edzésről. Általában a „majd holnap” a hét legzsúfoltabb napja – szól a mondás.

Azonban, ha – tegyük fel - előre kifizetjük az edző termi bérletet, vagy akár egy személyi edző szolgáltatását, azzal már kényszert érezhetünk, hogy elmenjünk arra az edzésre. Nagyobb eséllyel lesz rendszeres a mozgás, ha hosszabb távra fizetsz be, előre. Akkor jön a belső kényszer, hogy ne hagyjuk kárba veszni a befektetést.

Ha egy edzővel van előre leegyeztetett időpontunk, sokkal kevésbé fogjuk lemondani.

Az újévi motiváció idővel megkopik, de ha pénzügyi szempontból is elkötelezzük magunkat, az segíthet, hogy ne adjuk fel az edzést. Ez talán pszichológiai trükk egyszerű, de hatékony: ha már fizettél érte, nem akarod veszni hagyni. De nincs is ezzel semmi baj! Fektessünk be az egészségünkbe!

Az újévi fogadalmak sikere a jól megtervezett célkitűzésen, a megfelelő hozzáálláson és a fenntartható szokások kialakításán múlik nagyrészt. Gondoljuk át újra a fogadalmainkat és folytassuk! Emlékezzünk arra, hogy miért kezdtük el és miért tartottunk ki idáig.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.

Újraélesztés felnőtteknél – gyerekeknél

Az elsősegélynyújtás életeket menthet, ezért a vizsgán is komolyan veszik, hogy mennyire sajátítottuk el a segítségnyújtás szabályait, azonban az újraélesztés technikáját nem csak a vizsgára készülőknek érdemes elsajátítani.

A szaglásvesztés kialakulásának tényezői

A szaglásvesztés, más néven anozmia, rendkívül fontos és összetett állapot, amelynek számos lehetséges oka van. A koronavírus-járvány során a szaglás elvesztése kiemelt figyelmet kapott, de más okok is hozzájárulhatnak ehhez a problémához. Az alábbiakban összefoglalom a szaglásvesztés leggyakoribb okait és jellemzőit.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.