Menü

Vigyázat, őszinteség!

Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Igaz ez a párkapcsolatokra is, ne várjuk a másik féltől, hogy gondolatolvasó legyen!

Sok párkapcsolati problémát megoldana, ha nyíltan tudnánk beszélni érzéseinkről, vágyainkról. A nyíltság nagyon fontos, nem csak általánosságban, de az egymás iránti érzésekről és a szexualitás terén is.

Főleg a kapcsolat elején fontos, amikor még ismerkedik a két ember. Persze nehéz őszintének és nyíltnak lenni egy viszonylag ismeretlen emberrel, honnan tudhatjuk például, hogy nem csak átverni akar minket, akkor pedig a nagyon rosszindulatú személyek akár még ellenünk is fordíthatják vagy kibeszélhetik másoknak.

Nyilván azt is mérlegelni kell, kiben bízunk meg, kinek adjuk ki magunkat. Viszont ha már tisztáztuk a másik féllel a kapcsolat komolyságát, onnantól kezdve érdemes nyíltan megmondani, mit szeretnék, mire vágyunk, így sok kellemetlenségtől és vitától is megszabadítjuk magunkat. Annál pedig kevesebb felemelőbb és felszabadítóbb érzés van, mikor gátlások nélkül, egymást teljesen ismerve és örömet okozva lehetünk együtt párunkkal.

Fotó:
sxc.hu

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

Mikortól számít valaki alkoholistának?

Az alkoholfogyasztás társadalmilag elfogadott része sok kultúrának – egy pohár bor vacsora mellé, sör a barátokkal, pezsgő ünnepléskor. De mikortól válik ez a szokás problémává? Mikortól számít valaki alkoholistának?

A hiány érzése egy jóléti világ közepén

A XXI. század embere furcsa ellentmondásban él. A történelem során soha nem volt még ennyire kényelmes, biztonságos és kiszámítható az élet, mint manapság. A technológia kitágította a lehetőségeket, szolgáltatások sokasága könnyíti meg a mindennapokat, és a fejlett országokban a legtöbben szinte korlátlanul hozzáférhetnek lehetőségekhez és szórakozáshoz. Ennek ellenére érezhetjük úgy, hogy valami mégsem jó. Hová tűnik a vidámság, és miért olyan nehéz jól érezni magunkat, amikor látszólag semmi sem hiányzik.

Személyiségtípus kisokos. Mit árulhat el rólunk négy betű?

Milyenek vagyunk mi valójában? Biztos mindenki ismeri a különböző játékos és összetettebb személyiségteszteket, ennek része, hogy például valaki introvertált, extrovertált, csapatkapitány vagy inkább csapattag. Különböző hobbi típuselméleti próbálkozásokkal rengetegszer találkozni. Azonban kérdéses, hogy a valóságban mennyire komplex egy ember lelkivilága?

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?