Menü

Vigyázat, őszinteség!

Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Igaz ez a párkapcsolatokra is, ne várjuk a másik féltől, hogy gondolatolvasó legyen!

Sok párkapcsolati problémát megoldana, ha nyíltan tudnánk beszélni érzéseinkről, vágyainkról. A nyíltság nagyon fontos, nem csak általánosságban, de az egymás iránti érzésekről és a szexualitás terén is.

Főleg a kapcsolat elején fontos, amikor még ismerkedik a két ember. Persze nehéz őszintének és nyíltnak lenni egy viszonylag ismeretlen emberrel, honnan tudhatjuk például, hogy nem csak átverni akar minket, akkor pedig a nagyon rosszindulatú személyek akár még ellenünk is fordíthatják vagy kibeszélhetik másoknak.

Nyilván azt is mérlegelni kell, kiben bízunk meg, kinek adjuk ki magunkat. Viszont ha már tisztáztuk a másik féllel a kapcsolat komolyságát, onnantól kezdve érdemes nyíltan megmondani, mit szeretnék, mire vágyunk, így sok kellemetlenségtől és vitától is megszabadítjuk magunkat. Annál pedig kevesebb felemelőbb és felszabadítóbb érzés van, mikor gátlások nélkül, egymást teljesen ismerve és örömet okozva lehetünk együtt párunkkal.

Fotó:
sxc.hu

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?

Cotard-szindróma, amikor azt hiszed, hogy meghaltál

Sajnos nagyon sok pszichiátriai betegséget ismerhetünk, és ezeket csak erősíti a jelenlegi felgyorsult világi élet. Van egy, ami az egyik legritkább betegség, amelyben a beteg azt hiszi, hogy halottak és körülöttük lévő világ nem is létezik.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

Ne éljünk a múlt fogságában

Az elmúlt években folyamatos veszteségélmények és válságok között élünk, erre pedig rárakodnak az egyéni gondok is. A krízisek egyik jellemzője a bizonytalanság. Elengedni valamit, vagy küzdeni érte? Ez a fajta ellentmondásosság meggondolatlannak tűnő, vagy látszólag teljesen érthetetlen, irracionális döntésekhez vezethet, viszont lehetőség is egyúttal. Az alábbi cikkben arra kaphatunk válaszokat, hogy milyen módszereket, gondolatokat vethetünk be az elengedés érdekében.