Menü

Vigyázat, őszinteség!

Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Igaz ez a párkapcsolatokra is, ne várjuk a másik féltől, hogy gondolatolvasó legyen!

Sok párkapcsolati problémát megoldana, ha nyíltan tudnánk beszélni érzéseinkről, vágyainkról. A nyíltság nagyon fontos, nem csak általánosságban, de az egymás iránti érzésekről és a szexualitás terén is.

Főleg a kapcsolat elején fontos, amikor még ismerkedik a két ember. Persze nehéz őszintének és nyíltnak lenni egy viszonylag ismeretlen emberrel, honnan tudhatjuk például, hogy nem csak átverni akar minket, akkor pedig a nagyon rosszindulatú személyek akár még ellenünk is fordíthatják vagy kibeszélhetik másoknak.

Nyilván azt is mérlegelni kell, kiben bízunk meg, kinek adjuk ki magunkat. Viszont ha már tisztáztuk a másik féllel a kapcsolat komolyságát, onnantól kezdve érdemes nyíltan megmondani, mit szeretnék, mire vágyunk, így sok kellemetlenségtől és vitától is megszabadítjuk magunkat. Annál pedig kevesebb felemelőbb és felszabadítóbb érzés van, mikor gátlások nélkül, egymást teljesen ismerve és örömet okozva lehetünk együtt párunkkal.

Fotó:
sxc.hu

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.

Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.