Menü

Vigyázat, őszinteség!

Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Igaz ez a párkapcsolatokra is, ne várjuk a másik féltől, hogy gondolatolvasó legyen!

Sok párkapcsolati problémát megoldana, ha nyíltan tudnánk beszélni érzéseinkről, vágyainkról. A nyíltság nagyon fontos, nem csak általánosságban, de az egymás iránti érzésekről és a szexualitás terén is.

Főleg a kapcsolat elején fontos, amikor még ismerkedik a két ember. Persze nehéz őszintének és nyíltnak lenni egy viszonylag ismeretlen emberrel, honnan tudhatjuk például, hogy nem csak átverni akar minket, akkor pedig a nagyon rosszindulatú személyek akár még ellenünk is fordíthatják vagy kibeszélhetik másoknak.

Nyilván azt is mérlegelni kell, kiben bízunk meg, kinek adjuk ki magunkat. Viszont ha már tisztáztuk a másik féllel a kapcsolat komolyságát, onnantól kezdve érdemes nyíltan megmondani, mit szeretnék, mire vágyunk, így sok kellemetlenségtől és vitától is megszabadítjuk magunkat. Annál pedig kevesebb felemelőbb és felszabadítóbb érzés van, mikor gátlások nélkül, egymást teljesen ismerve és örömet okozva lehetünk együtt párunkkal.

Fotó:
sxc.hu

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.

Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.