Menü

Tudjuk, mi mindenre jó a vöröshagyma?

  • Dátum: 2013.03.20., 09:34

A magyar konyhában számtalan étel főzése a vöröshagyma szeletelésével, párolásával kezdődik, de használjuk levesek elkészítésénél is. A burgonyasaláta például elképzelhetetlen vöröshagyma nélkül.

Azt viszont kevesebben tudják, mi mindre jó még.
Enyhíti a meghűléses panaszokat, kedvez az emésztésnek, étvágygerjesztő, gombaellenes hatású, fertőtlenítő. Segíti a szívbetegségek elleni védekezést. Csökkenti a vér koleszterinszintjét. Mézzel készített szirupja szénanátha, meghűlés, köhögés esetén, a szem, orr, torok és gége nyálkahártyáját érintő allergiák, gyulladások és fertőzések következményeinek enyhítésében segíti a gyógyulást. Karamellel készített teája meghűlés, influenza, köhögés ellen alkalmazható.

Ha a kipréselt nyers hagymalevet narancslével vagy grépfruit lével fogyasztjuk,akkor nem érződik annyira intenzív íze. Télen a vajas kenyérre szelt vöröshagyma uzsonnára jót tesz gyereknek, felnőttnek, hiszen könnyíti a légzést, nem mellesleg nagyon jóízű.
Olvashatunk olyan esetekről is, amikor a megfázással küszködő beteg ágya mellé villára szúrt vöröshagymát helyeznek egy pohárba, s reggelre a hagyma megfeketedett, a beteg viszont jobban lett.

Fotó:
sxc.hu

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.