Mit, mivel, hogyan? 5. - Szépségápolás
- Dátum: 2013.04.11., 23:56
Ezúttal, otthon egyszerűen kivitelezhető szépségápolási tippeket gyűjtöttünk össze, többnyire olyan praktikákat olvashat következőekben az olvasó, amelyek egyszerűek és költségkímélőek.
Olyan örökzöld, mégis tavasszal kifejezetten aktuális témákat érintünk, mint például az arcápolás, arctisztítás, kézápolás és így tovább. Jelszavunk most is, az egyszerűen és természetesen.
A szépségápolás alapja köztudottan az arctisztítás, amely az első lépés arcbőrünk ápolásakor. Különböző bőrtípusok vannak, általában mindenki tudja, melyikbe tartozik. Néhány példa a bőrtípusra: száraz, zsíros, mitesszeres, normál. Ennek megfelelő rendszerességgel tisztítsuk bőrünket. Vagyis, ha valakinek száraz bőre van kevesebb arcmosást igényel, a zsíros bőr pont ellenkezőleg. Általában legalább egyszer, esténként mindenképpen érdemes elvégezni az arctisztítást. Fáradt bőrre tegyünk répamaszkot!
Főzzünk puhára néhány répát, törjük meg péppé, kenjük fel egy tiszta gézre, tegyük arcunkra úgy, hogy a géz kerüljön a bőr felületére. Hagyjuk rajta 10- 15 percig, majd langyos vízzel öblítsük le az arcunkat.
Ha zsíros a bőrünk, akkor tejes pakolást érdemes rátenni. Egy kanálnyi tejport meleg vízben péppé keverünk, ezt a pépet az esti mosakodás után belemasszírozzuk a bőrbe. Ne mossuk le, a felesleget papírzsebkendővel töröljük le!
Nagyon hatásos tisztítóoldat mitesszeres bőrre a következő: egy csomó petrezselyemzöldet tegyünk egy forró vízzel telt tálba, takarjuk le, és hagyjuk kihűlni. Naponta 20-30 percig vattával ecseteljük ezzel az arcunkat.
Még mindig az arctisztításnál maradva, kevesen tudják csak, hogy a citrom kiváló pórustisztító. Kezeljük naponta többször citromos vattával arcbőrünket!
Köztudott praktika, az uborkaszeletek használata fáradt szemre. Ezen kívül különböző borogatásokat is készíthetünk szemünkre például, teafőzetekből, kamillából, borsmentából. Itassunk át egy vattacsomót a langyos főzettel, simítsuk a szemhéjra és kihűlésig tartsuk a szemen.
Régi és természetes praktika a kézápolásra, a citromlé használata. Tegyünk egy csésze vízbe egy fél citrom levét. Öt percig áztassuk benne ujjhegyünket, majd törlés nélkül szárítsuk meg. Toljuk fel a kellően felpuhult bőrt, és dörzsöljük be a fél citrom héjával a körmünket. Végezetül puha kendővel fényezzük ki! Ha különösen érzékeny a bőrünk, megelőzésként ajánlatos kesztyűt használni takarításkor vagy kertészkedéskor!
A cikksorozat előző részei:
Mit, mivel, hogyan? 4.- Mosás
Mit, mivel, hogyan? 3.- Növényápolás
Mit, mivel, hogyan? 2.- Nagytakarítás
Mit, mivel, hogyan? 1.- Folttisztítás természetesen
Fotó: sxc.hu
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.