Menü

A zene különleges ereje

A zene és az ének nemcsak kellemes élményt hordoz magában, hanem számos jótékony hatással lehet akár már egészen kisgyerekek esetében.

Ismert jelenség, hogy a kismamák által hallgatott vagy énekelt dalokat felismerik az újszülött babák, megnyugtatja őket és pozitívan reagálnak rá.

A zene szórakoztató, és relaxációt segítő képessége régóta ismert, de más különlegesebb tulajdonságokkal is bír.

Kanadai kutatók felfedezték, hogy a korai zenei képzés többek között fejleszti a kreativitást, és számos más pozitív hatása is lehet kisgyermekkortól kezdődően. Kimutatták, hogy azok a babák, akik énekelnek és zenét hallgatnak, többet mosolyognak és kiegyensúlyozottabbak. Azt is megfigyelték, hogy ezek a gyerekek együttműködőbbek, és jobban reagálnak stresszhelyzetekre. Vagyis a zene a stressztűrő képességüket is növeli.

A zene különleges erejét gyakran megtapasztalhatjuk, a legtöbb esetben ezek az élmények (amelyeket a zene nyújt) nem kézzel foghatóak, mégis érezzük pozitív hatásait (megnyugtató, gondolatébresztő, kapcsolatteremtő). Mára azonban kutatások által igazolt jótékony hatásai is ismertek, már csak be kell engednünk „őket” a zenehallgatáson és éneklésen keresztül a saját és a gyermekeink életébe.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!