Menü

A hit és a siker kapcsolata

Sok minden kell ahhoz, hogy sikeresek legyünk. Az optimizmus, az önbizalom, a magabiztosság, a céltudatosság mindenképpen meghatározó tényezőnek tűnik a sikerhez vezető úton. Mindezek azonban magukban rejtik a hit jelentőségét, hit nélkül nincs siker.

A hit számos dologban megmutatkozhat (nemcsak vallással kapcsolatban), hihetünk a sorsban, önmagunkban, a szerencsében, vagy akármilyen természetfeletti erőben. A hit sokféleképpen megnyilvánulhat, és tárgyat ölthet, a közös pont, hogy a legtöbb esetben aktivizál, és plusz energia forrásként működik.

Ebből kiindulva talán már nem is olyan jelentős felfedezés, hogy a hit bizony elengedhetetlen feltétele a sikernek. Ez a fajta hit persze nem azt jelenti, hogy hátradőlve várom és elvárom az eredményeket. Az aktív hit inkább egy általános optimizmust jelent, mely komoly erőforrásként segít minket céljaink elérésében. Átsegít minket a kudarcokon, a kríziseken, mert ha ezeken a pontokon megállnánk és leragadnánk, akkor sikereket sem érnénk el.

Furcsán hangozhat, de hit esetében is beszélhetünk tudatosságról, bizony néha hitünket is meg kell támogatni, gyógyítani. Fontos az önbizalom építés, a céltudatosság, a másokba vetett bizalom. Emellett lényeges a nyitottság is, sokszor váratlan csatornákon érkezik a megerősítés, vagy az inspiráció, amely új lendületet adhat hitünknek. Ilyen lehet egy jó beszélgetés, egy váratlan találkozás, egy meditatív elmélyülés, egy ima, vagy egy könyvben olvasott megragadó gondolat. Ezek mind táplálhatják hitünket, segítve minket ezzel a sikerhez vezető úton.

Fotó:
pixabay.com

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.