Menü

Káros lehet a téli meleg

Januári mércével mérve extrém meleg volt az elmúlt időszakban az időjárásunk, és a meteorológusok a következő napokra is ezt a magas, 10-15 Celsius fokos hőmérsékletet jósolják.

A novemberi végi-december eleji hűvös időszak után egyáltalán nem csodálkoztunk az enyhe év végén. Főképp, hogy elmúlt esztendőkben rendre így alakult hazánk időjárása. A január eleji tavasz azonban elég szokatlan, ráadásul kevés előnytől eltekintve sok hátránnyal is jár.

A növények virágba borulása későbbi elfagyásukat eredményezheti. A mezőgazdaságban amiatt is károk keletkezhetnek, hogy a különböző betegségeket hordozó kórokozók nem pusztulnak el. Előfordul, hogy bizonyos haszonnövények helyett ilyen esetekben például újat kell ültetni, ami energia és anyagi szempontból is pluszt jelent. A megszokottól eltérő hőmérséklet az állatokat is megzavarhatja.

Persze az enyhe január eleje, amellett, hogy tényleg szokatlan, nem számít kirívónak. Akkor válna igazából extrémmé a helyzet, ha a meleg egész hónapban, esetleg februárra megmaradna. Erre jelenleg kicsi az esély.

Ugyanakkor a mostani időjárás jelzésértékű is lehet. Azt a tapasztalatot, hogy a téli melegnek később isszuk meg a levét, számos népi megfigyelés is bizonyítja. Ráadásul épp tavaly érezhettük leginkább a bőrünkön: a márciusi és az áprilisi „tél” már nemcsak a mezőgazdaságnak és az állatvilágnak, hanem az emberi szervezetnek is komoly kihívást jelent.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!