Kasvirágot náthára, influenzára
- Dátum: 2014.01.11., 21:51
- az echinacea felhasználása, bíbor kasvirág, echinacea, kasvirág jótékony hatásai, mire jó az echinacea
A bíbor kasvirág az egyik legkiválóbb immunerősítő gyógynövény, amelyet betegség megelőzésére, valamint nátha, influenza és egyéb nyavalyák esetén is nagy hatással fogyaszthatunk.
Az Egyesült Államokban őshonos növény a XVIII. században került az európaiak köztudatába. Csodatévő, gyógyító erejű növénynek tartották, ezért sok helyütt a házi kiskertekben is feltűnt. Áldásos hatása egyébként valóban elvitathatatlan, ezért érdemes rendszeresen, főleg a téli, megfázásos időszakban, fogyasztani.
A Texasban a mai napig vadon termő echinaceának összesen kilenc fajtáját ismerjük, s mindössze kettőt használnak fel gyógyászati célokra.
A gyökérből tudják kinyerni a legtöbb hatóanyagot, de a föld feletti részéből is hasznos anyagokat gyűjtenek be a hozzáértők.
Az amerikai őslakosok, az indiánok nemcsak nátha esetén alkalmazták, hanem kígyómarás, vagy egyéb bőrbetegség esetén is. Már ebből is láthatjuk, a felhasználása igen sokrétű, de a mai, modern orvostudomány még több gyógyerőt tulajdonít neki.
A bíbor kasvirággal enyhíthetjük, gyógyíthatjuk a nátha, influenza, középfülgyulladás tüneteit. Csillapíthatjuk a torok-, és mandulafájást, a hörghurutot, vagy az arcüreggyulladást. Csökkenti a lázat, a köhögést, a fáradékonyságot, a gyengeséget, a végtagfájdalmakat is.
Külsőleg a nehezen gyógyuló sebek, fertőzéses bőrbetegségek, ekcéma, fekélyek, felfekvések, tályog ellen is jó. A bíbor kasvirággal felléphetünk az afta, a szájpenész, a herpesz ellen is, de mindenféle légúti és húgyúti fertőzéskor is gyógyír. Mivel az egyik legkiválóbb természetes fertőzés-gátló, ezért véd a vírusok, a baktériumok, a gombák ellen.
A rákos, daganatos megbetegedések esetén, a sugár- és kemoterápia tüneteinek enyhítésére is használják.Az egészséges emberek pedig megelőzésként szedhetik.Tavasszal nehezen bújik el, ám júniustól szeptemberig virágzik, így csodaszép éke lehet kertünknek.
Fotó:
kepguru.hu
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.