Kasvirágot náthára, influenzára
- Dátum: 2014.01.11., 21:51
- az echinacea felhasználása, bíbor kasvirág, echinacea, kasvirág jótékony hatásai, mire jó az echinacea
A bíbor kasvirág az egyik legkiválóbb immunerősítő gyógynövény, amelyet betegség megelőzésére, valamint nátha, influenza és egyéb nyavalyák esetén is nagy hatással fogyaszthatunk.
Az Egyesült Államokban őshonos növény a XVIII. században került az európaiak köztudatába. Csodatévő, gyógyító erejű növénynek tartották, ezért sok helyütt a házi kiskertekben is feltűnt. Áldásos hatása egyébként valóban elvitathatatlan, ezért érdemes rendszeresen, főleg a téli, megfázásos időszakban, fogyasztani.
A Texasban a mai napig vadon termő echinaceának összesen kilenc fajtáját ismerjük, s mindössze kettőt használnak fel gyógyászati célokra.
A gyökérből tudják kinyerni a legtöbb hatóanyagot, de a föld feletti részéből is hasznos anyagokat gyűjtenek be a hozzáértők.
Az amerikai őslakosok, az indiánok nemcsak nátha esetén alkalmazták, hanem kígyómarás, vagy egyéb bőrbetegség esetén is. Már ebből is láthatjuk, a felhasználása igen sokrétű, de a mai, modern orvostudomány még több gyógyerőt tulajdonít neki.
A bíbor kasvirággal enyhíthetjük, gyógyíthatjuk a nátha, influenza, középfülgyulladás tüneteit. Csillapíthatjuk a torok-, és mandulafájást, a hörghurutot, vagy az arcüreggyulladást. Csökkenti a lázat, a köhögést, a fáradékonyságot, a gyengeséget, a végtagfájdalmakat is.
Külsőleg a nehezen gyógyuló sebek, fertőzéses bőrbetegségek, ekcéma, fekélyek, felfekvések, tályog ellen is jó. A bíbor kasvirággal felléphetünk az afta, a szájpenész, a herpesz ellen is, de mindenféle légúti és húgyúti fertőzéskor is gyógyír. Mivel az egyik legkiválóbb természetes fertőzés-gátló, ezért véd a vírusok, a baktériumok, a gombák ellen.
A rákos, daganatos megbetegedések esetén, a sugár- és kemoterápia tüneteinek enyhítésére is használják.Az egészséges emberek pedig megelőzésként szedhetik.Tavasszal nehezen bújik el, ám júniustól szeptemberig virágzik, így csodaszép éke lehet kertünknek.
Fotó:
kepguru.hu
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.