Kézápolás télen
- Dátum: 2014.02.02., 12:13
- kézápolás, kézápolás télen, kipirosodott kézfej, kisebesedett kéz, téli kézápolás
A tél, a fagyos idő, a szél komoly megterhelést jelent az arcunknak, a nyakunknak, a kezünknek, ahol vékonyabb és érzékenyebb a bőrünk. Épp ezért különösen fontos, hogy gondoskodjunk ezen testrészeink ápolásáról a hideg időjárásban.
Kezeink ápolása a zimankóban kiemelt figyelmet kap. Sokan szenvednek attól, hogy az erős hőmérséklet ingadozás, a szél, a fagy miatt kipirosodik, kiszárad, kirepedezik a kezükön a bőr. Valamennyi tünet fájdalmas, kellemetlen és kényelmetlen.
A legfontosabb, hogy mielőbb megszabaduljunk ezektől a tünetektől, hogy hidratáljuk a bőrünket. A szakemberek azt tanácsolják, először is érdemes elvégezni egy bőrradírozást. Nem muszáj speciális arcradírt vásárolni ehhez, hanem otthon is elkészíthetjük az ehhez szükséges anyagot. Egy kanál olívaolajat egy kanál cukorral összekeverve remek bőrradírt kapunk, de a tengeri sós változatban sem fogunk csalódni. Miután az olajos, cukros/sós masszával alaposan bedörzsöltük a kezeinket, langyos, szappanos vízzel öblítsük le.
Ebben a formában a kézbőrünk már sokkal könnyebben tudja felvenni a hidratáló készítmények tápanyagait. Aztán jöhet a hidratálás. A krémek palettája gyakorlatilag végtelen, ám érdemes minél természetesebb készítményt választani. A sheavaj natúr formában kiváló hidratáló, sőt vizes kézre felkenve különösen hatékony. Ha mást szeretnénk, akkor próbáljunk olyat választani, ami lehetőleg bőrnyugtató, esetleg gyulladás csökkentő hatású és gyógynövényes krém.
Az olívaolaj, az aloe vera önmagában is segít. Ha már nagyon odavan a kezünk, akkor próbáljuk ki, hogy éjszakára alaposan bekenjük valamilyen zsíros, hidratálóval a bőrünket, vékony cérnakesztyűt húzunk és reggelig nem válunk meg tőle.
Próbáljunk odafigyelni arra is, hogy mosogatáskor, takarításkor húzzunk gumikesztyűt, így is kímélni tudjuk az érzékeny bőrfelületeket. A vegyszerek egyébként is ártalmasak a bőrnek.
Fotó:
pixabay.com
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.