Kézápolás télen
- Dátum: 2014.02.02., 12:13
- kézápolás, kézápolás télen, kipirosodott kézfej, kisebesedett kéz, téli kézápolás
A tél, a fagyos idő, a szél komoly megterhelést jelent az arcunknak, a nyakunknak, a kezünknek, ahol vékonyabb és érzékenyebb a bőrünk. Épp ezért különösen fontos, hogy gondoskodjunk ezen testrészeink ápolásáról a hideg időjárásban.
Kezeink ápolása a zimankóban kiemelt figyelmet kap. Sokan szenvednek attól, hogy az erős hőmérséklet ingadozás, a szél, a fagy miatt kipirosodik, kiszárad, kirepedezik a kezükön a bőr. Valamennyi tünet fájdalmas, kellemetlen és kényelmetlen.
A legfontosabb, hogy mielőbb megszabaduljunk ezektől a tünetektől, hogy hidratáljuk a bőrünket. A szakemberek azt tanácsolják, először is érdemes elvégezni egy bőrradírozást. Nem muszáj speciális arcradírt vásárolni ehhez, hanem otthon is elkészíthetjük az ehhez szükséges anyagot. Egy kanál olívaolajat egy kanál cukorral összekeverve remek bőrradírt kapunk, de a tengeri sós változatban sem fogunk csalódni. Miután az olajos, cukros/sós masszával alaposan bedörzsöltük a kezeinket, langyos, szappanos vízzel öblítsük le.
Ebben a formában a kézbőrünk már sokkal könnyebben tudja felvenni a hidratáló készítmények tápanyagait. Aztán jöhet a hidratálás. A krémek palettája gyakorlatilag végtelen, ám érdemes minél természetesebb készítményt választani. A sheavaj natúr formában kiváló hidratáló, sőt vizes kézre felkenve különösen hatékony. Ha mást szeretnénk, akkor próbáljunk olyat választani, ami lehetőleg bőrnyugtató, esetleg gyulladás csökkentő hatású és gyógynövényes krém.
Az olívaolaj, az aloe vera önmagában is segít. Ha már nagyon odavan a kezünk, akkor próbáljuk ki, hogy éjszakára alaposan bekenjük valamilyen zsíros, hidratálóval a bőrünket, vékony cérnakesztyűt húzunk és reggelig nem válunk meg tőle.
Próbáljunk odafigyelni arra is, hogy mosogatáskor, takarításkor húzzunk gumikesztyűt, így is kímélni tudjuk az érzékeny bőrfelületeket. A vegyszerek egyébként is ártalmasak a bőrnek.
Fotó:
pixabay.com
A hullahopp karika hatékonysága
A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.
Természetes módszerek torokfájás ellen
Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.
A gyomorégés okai
Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.
Súlyproblémák és jojó-effektus
Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.