Menü

Kézápolás télen

A tél, a fagyos idő, a szél komoly megterhelést jelent az arcunknak, a nyakunknak, a kezünknek, ahol vékonyabb és érzékenyebb a bőrünk. Épp ezért különösen fontos, hogy gondoskodjunk ezen testrészeink ápolásáról a hideg időjárásban.

Kezeink ápolása a zimankóban kiemelt figyelmet kap. Sokan szenvednek attól, hogy az erős hőmérséklet ingadozás, a szél, a fagy miatt kipirosodik, kiszárad, kirepedezik a kezükön a bőr. Valamennyi tünet fájdalmas, kellemetlen és kényelmetlen.

A legfontosabb, hogy mielőbb megszabaduljunk ezektől a tünetektől, hogy hidratáljuk a bőrünket. A szakemberek azt tanácsolják, először is érdemes elvégezni egy bőrradírozást. Nem muszáj speciális arcradírt vásárolni ehhez, hanem otthon is elkészíthetjük az ehhez szükséges anyagot. Egy kanál olívaolajat egy kanál cukorral összekeverve remek bőrradírt kapunk, de a tengeri sós változatban sem fogunk csalódni. Miután az olajos, cukros/sós masszával alaposan bedörzsöltük a kezeinket, langyos, szappanos vízzel öblítsük le.

Ebben a formában a kézbőrünk már sokkal könnyebben tudja felvenni a hidratáló készítmények tápanyagait. Aztán jöhet a hidratálás. A krémek palettája gyakorlatilag végtelen, ám érdemes minél természetesebb készítményt választani. A sheavaj natúr formában kiváló hidratáló, sőt vizes kézre felkenve különösen hatékony. Ha mást szeretnénk, akkor próbáljunk olyat választani, ami lehetőleg bőrnyugtató, esetleg gyulladás csökkentő hatású és gyógynövényes krém.

Az olívaolaj, az aloe vera önmagában is segít. Ha már nagyon odavan a kezünk, akkor próbáljuk ki, hogy éjszakára alaposan bekenjük valamilyen zsíros, hidratálóval a bőrünket, vékony cérnakesztyűt húzunk és reggelig nem válunk meg tőle.

Próbáljunk odafigyelni arra is, hogy mosogatáskor, takarításkor húzzunk gumikesztyűt, így is kímélni tudjuk az érzékeny bőrfelületeket. A vegyszerek egyébként is ártalmasak a bőrnek.

Fotó:
pixabay.com

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.