Ezt teszi a testtel a várandóság
- Dátum: 2014.03.15., 12:15
- hüvely, szélesebb csípő, terhesség, terhességi csíkok
A kismamák a terhesség során megtapasztalják, hogy az emberi test milyen hihetetlen változásokra képes. A várandóság kilenc hónapja alatt a kismamák teste teljesen átalakul, de vajon hogyan változik meg a test szülés után, és mennyire véglegesek a szülés testi„nyomai”?
Nos, a várandósággal és a szüléssel kapcsolatos kérdéseknek van egy nagyon jellemző, általános oldala, mégsem elhanyagolható a szubjektív vonulat sem. A testi változások, a szülés nyomai, és a szülésből való felépülés is sok egyéni tényezőtől függ. Számít az életkor, a genetika, az edzettségi szint és még számos életmódbeli egyéni sajátosság.
Érdekes, valakinek még a lábmérete is megváltozik a terhesség alatt, persze nem ez a leghangsúlyosabb változás. A terhesség során szinte mindenkinek tágul a medencéje pár centit, és a súlypont is megváltozik. A radikális tágulás a hasfalat és a hüvelyt is érinti. Általában a hüvely és a csípő is viszonylag hamar visszanyeri eredeti méretét. A legtöbb nő a szülés után három hónap elteltével érzi úgy, hogy hüvelye ismét a régi. Persze ez összefüggésben lehet azzal is, hogy mennyire sikerül visszanyerni az eredeti testsúlyt, és kinek mennyire edzettek az intim izmai.
A szoptatással párhuzamosan a hasfal is regenerálódik, és visszahúzódik. A hathetes gyermekágyi időszak után pedig már rá is segíthetünk, kezdjünk el fokozatosan hasizom gyakorlatokat végezni.
A szoptatás erőteljesen igénybe veszi a mell szövetei, amelyek ennek következtében megnyúlnak. A mellizmok regenerálódását is segítheti a torna illetve megfelelő melltartó viselete, ám általában a mell nem nyeri vissza teljesen eredeti formáját.
A vöröslő striák tipikus jelei a terhességnek, illetve a szülésnek. A striák kialakulásában is nagy szerepe lehet a genetikai adottságoknak, ám a legtöbben nem ússzák meg a terhességi csíkokat. A csíkok nemcsak a hason jelenhetnek meg, hanem a csípőn illetve a mellen is. Ezek azonban idővel elhalványulnak, és nem lesznek szembetűnőek.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?