Menü

Tompa vagyok. Mi tegyek?

Tavaszi fáradtság. Gyakran halljuk és mondjuk ezt a kifejezést. De mit is jelent valójában és mit tehetünk ellene?

Azt szokták mondani, hogy a téli időszak életmódja, beleértve a táplálkozást és a mozgásszegényebb mindennapokat, miatt kimerül a szervezet, amely tél végére-tavasz elejére kerül holtpontra. Ez igaz, azzal a kiegészítéssel, hogy az időjárás megváltozása is okozhat fáradtságot, tompultságot. Azaz a télre jellemző energiaszegénység mellett maga az évszakváltás is a tavaszi fáradtságot kiváltó okok közt van. A nappalok hosszabbodása ugyanis hormonváltozásokat indukál bennünk, de ezek a változások nem zajlanak le túl gyorsan, ez zavart okozhat. Kell egy kis idő, amíg szervezetünk felveszi az új ritmust, de ebben segíthetünk neki.

Ha jól táplálkoztunk télen, nem valószínű, hogy olyan óriási tavaszi fáradtság törne ránk, de a jellemző inkább az, hogy az embereket vitamin és ásványi anyag hiányban éri a március. Amennyiben ezt korábban elmulasztottuk tehát, az étkezésben is fel kell venni a tavaszi ritmust, a zöldségek, gyümölcsök mennyiségének növelése mellett jól jöhet a tej és a többi tejtermék is a belső készletek feltöltéséhez. Igyekezzünk több folyadékot inni, s kihasználni azt, hogy a jó idővel a rendszeres mozgásra is több lehetőségünk van.

A sportolás a nappali éberséget növeli és segít abban, hogy ne legyen gond az éjszakai pihenéssel. A megfelelő mennyiségű alvás szintén nagyon fontos a tavaszi fáradtság leküzdésében.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!