Miért jó nekünk a cink?
- Dátum: 2014.04.12., 23:12
- betegség, Cink, egészség, immunrendszer, influenza, táplálkozás
Általában nem sokat tudunk róla és hirtelen nehéz is hová tenni, de egy rendkívül fontos elemről van szó. Érdemes megismerni közelebbről a cinket.
A cink gyakran előfordul, mint fontos táplálkozási összetevő, de igazából nagyon keveset tudunk róla. Pedig a cink hiánya több problémát is okozhat, ezzel összefüggésben plusz bevitele jelentős jótékony hatással járhat.
Kezdjük a népbetegséggel, az influenzával! Cinktartalmú készítményekkel a betegség nemcsak enyhíthető, hanem akár el is kerülhető. A cink általánosságban is serkenti szervezetünk védelmi funkcióinak működését, ami nem kell külön kiemelni, idősebb korban nagyon jól jön, ugyanakkor a cink gyermekkorban is fontos. Szerepe van ugyanis az egészséges növekedésben.
A dolog másik oldala, hogy a cinkhiány veszélyes tud lenni. Számos, köztük súlyos, betegség kapcsolatba hozható vele. Normál, átlagos táplálkozásnál ennek kicsi az esélye, de előfordulhat. Érdemes odafigyelni rá, intő jel lehet az étvágytalanság, a hasmenés, a hajhullás, a szaglás és az ízérzékelés romlása.
Cinket elsősorban húsokban találunk, például a marhahúsban. Emellett a máj, a rák, a kagyló, hüvelyesek, olajos magvak, bizonyos étcsokoládék tartalmaznak számottevő mennyiségű cinket.
Egyre több és több kutatás célozza a cink szerepét az emberi szervezet működésében, és a vizsgálatok jelentős része állapítja meg az ásványi anyag kiemelt fontosságát.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.