Menü

Kellemetlen gyomorrontás

A gyomorrontás igen kellemetlen tünetekkel járó, gyors lefolyású betegség. Túl sok, vagy romlott étel, alkohol fogyasztás esetén kell vele számolni, de előfordulhat, hogy vírus okozza a bajt. Mit tehetünk ellene?

A gyomorrontás tünetei igen egyértelműek: fáj a hasunk, rossz a közérzetünk, hányingerünk van, sőt hányunk is, hasmenés jelentkezik, puffadás, szélgörcsök, böfögés kínoz minket, a gyomor gáztartalma jelentősen megnövekszik.

A gyomorfalat sokféle étel, ital, sőt vírus is ingerelheti. A falat beborító gyomornyálka hártya ilyenkor gyulladásba kerül, s emiatt érezzük rosszul magunkat.

Bármelyik tünet is jelentkezzen, a legfontosabb, hogy azonnal ragadjunk magunkhoz egy üveg szénsavmentes ásványvizet és igyunk, igyunk, igyunk. Minél többet, annál jobb. Persze, ha minden kijön belőlünk fölül, mert hányunk, akkor elég, ha fél óránként próbálkozunk az ivással. Persze egyszerre ne sokat, csak apránként. Ilyenkor minden perc sokat számít, mert a heveny tünetek akár egy-két óra leforgása alatt is sokat enyhülhetnek, javulhatnak, de legkésőbb egy, legfeljebb két nap alatt elmúlnak.

Ha súlyos az eset, magyarán túl sokat hányunk, akkor irány a kórház, ahol infúzióval pótolják az elvesztett folyadékot és ezzel megóvnak bennünket a kiszáradástól.

Amikor a tünetek már enyhülnek, akkor jó, ha néhány óráig egyáltalán nem fogyasztunk semmilyen ételt, sőt, ha kibírjuk inkább másnapra halasszuk a falatozást. Ezután is csak óvatosan terheljük a gyomrunkat. Kezdetben elég néhány szem háztartási keksz, vagy ropi, esetleg főtt krumpli enyhén sósan. A gyümölcsök közül ilyenkor csak almát, vagy banánt együnk, a zöldségek közül nyersen és öntet nélkül valamilyen zöld saláta engedélyezett.

Másnap már lehet fogyasztani valami könnyebb ételt, rizst, párolt szárnyas hússal, esetleg könnyű húslevest, azonban néhány napig mindenképpen könnyű, jól emészthető ételeket együnk. Arról se feledkezzünk meg, hogy folyamatosan igyunk, hiszen az ásványvíz ilyenkor nagy segítségünkre van.

Fotó:
sxc.hu

A homályos látás gyakori okai

Homályos látás esetén a látott dolgok nem tűnnek tisztának. Egyszerre tapasztalhatja mindkét szemen vagy csak az egyiken, attól függően, hogy mitől alakult ki. Előfordulhat, hogy minden, amit lát, homályos lesz, míg néha csak a látómező egy része tompa. A tünet fennállása esetén hunyorítással válhatnak élesebbé a dolgok.

A fènyérzèkeny szem okai

A fényérzékeny szem, az idegek ingerlése maga a látás jelensége – de ha az bizonyos fényérzékenysèg pontosabban hasító fájdalmat jelent, akkor már baj van. Nem tekinthető jó jelnek, ha valaki legszívesebben egész nyáron az árnyékba húzódna. Ki kell deríteni , hogy mi húzódik. háttérben!

Alvásproblémák elleni gyógynövények

A felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti. Azt eddig is tudni lehetett, hogy a sok éjszakázással járó munkahelyek nagyon egészségtelenek, hiszen felborítják a biológiai órát, csökkentik a melatonin-termelés hatékonyságát, és az is köztudomású, hogy a hét közben kihagyott alvásidőt sajnos nem lehet hétvégénként bepótolni.

Skinimalizmus – minimalista bőrápolás

Rengeteg trend létezik bőrünk ápolására, mindenki kedvére válogathat közülük, hogy számára melyik a legmegfelelőbb, de mi van azokkal, akik már szinte elvesztek a kínálatban
és nem vágynak órákig tartó rutinra? Na, akkor figyelem, itt a megoldás!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!