Kellemetlen gyomorrontás
- Dátum: 2014.05.12., 15:42
- gyomorfájás, gyomorrontás, gyomorrontás és hányás, gyomorrontás tünetei, gyomorrontás utáni diéta
A gyomorrontás igen kellemetlen tünetekkel járó, gyors lefolyású betegség. Túl sok, vagy romlott étel, alkohol fogyasztás esetén kell vele számolni, de előfordulhat, hogy vírus okozza a bajt. Mit tehetünk ellene?
A gyomorrontás tünetei igen egyértelműek: fáj a hasunk, rossz a közérzetünk, hányingerünk van, sőt hányunk is, hasmenés jelentkezik, puffadás, szélgörcsök, böfögés kínoz minket, a gyomor gáztartalma jelentősen megnövekszik.
A gyomorfalat sokféle étel, ital, sőt vírus is ingerelheti. A falat beborító gyomornyálka hártya ilyenkor gyulladásba kerül, s emiatt érezzük rosszul magunkat.
Bármelyik tünet is jelentkezzen, a legfontosabb, hogy azonnal ragadjunk magunkhoz egy üveg szénsavmentes ásványvizet és igyunk, igyunk, igyunk. Minél többet, annál jobb. Persze, ha minden kijön belőlünk fölül, mert hányunk, akkor elég, ha fél óránként próbálkozunk az ivással. Persze egyszerre ne sokat, csak apránként. Ilyenkor minden perc sokat számít, mert a heveny tünetek akár egy-két óra leforgása alatt is sokat enyhülhetnek, javulhatnak, de legkésőbb egy, legfeljebb két nap alatt elmúlnak.
Ha súlyos az eset, magyarán túl sokat hányunk, akkor irány a kórház, ahol infúzióval pótolják az elvesztett folyadékot és ezzel megóvnak bennünket a kiszáradástól.
Amikor a tünetek már enyhülnek, akkor jó, ha néhány óráig egyáltalán nem fogyasztunk semmilyen ételt, sőt, ha kibírjuk inkább másnapra halasszuk a falatozást. Ezután is csak óvatosan terheljük a gyomrunkat. Kezdetben elég néhány szem háztartási keksz, vagy ropi, esetleg főtt krumpli enyhén sósan. A gyümölcsök közül ilyenkor csak almát, vagy banánt együnk, a zöldségek közül nyersen és öntet nélkül valamilyen zöld saláta engedélyezett.
Másnap már lehet fogyasztani valami könnyebb ételt, rizst, párolt szárnyas hússal, esetleg könnyű húslevest, azonban néhány napig mindenképpen könnyű, jól emészthető ételeket együnk. Arról se feledkezzünk meg, hogy folyamatosan igyunk, hiszen az ásványvíz ilyenkor nagy segítségünkre van.
Fotó:
sxc.hu
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.
Egy jó fürdő csodákra képes

Egy jó meleg fürdő hatékonyan enyhítheti a stresszt, nyugtatja a fájó izmokat és felkészíti a testet a pihentető éjszakai alvásra. A meleg fürdőnek számos egészségügyi előnye ismert.
Újraélesztés felnőtteknél – gyerekeknél

Az elsősegélynyújtás életeket menthet, ezért a vizsgán is komolyan veszik, hogy mennyire sajátítottuk el a segítségnyújtás szabályait, azonban az újraélesztés technikáját nem csak a vizsgára készülőknek érdemes elsajátítani.