Nem csak házon kívül boldog a gyerek
- Dátum: 2014.08.31., 21:17
- beszélgetés, biztonság, biztonságos környezet, gyerek, gyereknevelés, gyerekprogramok, időtöltés, játék, játszóház, kikapcsolódás, mese, minőségi idő, otthon, önállóság, ötletek, szabadidő, szünet, tartalmas időtöltés
A mai modern társadalmakban, leginkább Európában és Amerikában egyre inkább azt gondolják a szülők, hogy a gyermekük akkor boldog, ha valamilyen tartalmas időtöltést biztosítanak a számukra. Amint egy kis szabadidejük akad, felkerekednek és járják azokat a helyeket, amik tetszhetnek a gyerekeknek: játszóház, állatkert, cirkusz, bábelőadás, vidámpark jut minden szabadnapra. De biztos, hogy ez a jó a kicsiknek?
Korunk rohanó világában igyekeznek a szülők, hogy a ritkán adódó szabadidejüket tartalmasan töltsék el. Otthon várja őket a háztartás, vagy csörögnek a telefonok, így hát inkább házon kívül töltik el a munkamentes időszakokat, hogy biztos legyen a szellemi kikapcsolódás. Ugyanez igaz a gyermekkel töltött szabadidőre is: minél több programot, emlékezetes élményt szeretnének kínálni nekik.
Ennek azonban nemcsak előnye, hanem hátránya is lehet! Bár az élmények maradandóak és jók, a kicsiknek szüksége van az otthon, teljesen szabadon eltöltött időre is, amikor kedve szerint játszhat, vagy választhatja meg, hogy mivel tölti az idejét. Ez jó hatással van a személyiségfejlődésére és az önállóságának fejlesztésére. Ha mindig kitalálják helyette, hogy mivel teljen az idő, akkor a későbbiekben is nehezebben várható tőle, hogy önállóan feltalálja magát.
Nem muszáj tehát minden szabad napra valamilyen programot tervezni! Az otthoni játék, közös ötletes időtöltések, meseolvasások legalább olyan jók a gyerekeknek. Ilyen környezetükben lehetőségük nyílik a kérdezésre, a beszélgetésre, saját környezetük pedig biztonságot jelent a számukra.
A gyerekprogramok ráadásul elég drágák, erre ma már egy jól felépített üzletág épült. Ezzel szemben az otthon töltött idő ingyen van! A gyermeke számára pedig legalább a cirkuszhoz hasonló emlékezetes élmény az is, ha stranddá alakítja át a fürdőszobát, ha bunkert építenek plédekből, vagy ha egyszerűen csak leül vele babázni, vagy autózni. Nem mellesleg, ez ingyen van, a kicsik számára mégis drágák ezek a percek.
Fotó:
pixabay.com
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”
„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?
Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.
A család, mint biztos háttér

A család az első közösség, ahová tartozunk. Itt tanuljuk meg az alapvető értékeket, a szeretetet, a támogatást, és azt, hogy mit jelent felelősséget vállalni. Egy támogató családi háttér rengeteget számít az élet más területein is, például a tanulásban vagy a sportban.