Menü

Mit tehetünk ősszel az egészségünkért?

A válasz egyszerű: nagyon is sokat. Az őszi hónapok mind a szabadidőben, mind a táplálkozás terén remek lehetőséget biztosítanak a hideg évszak előtti feltöltődésre.

Ha már nyáron nem volt lehetőségünk - legalábbis az év legmelegebb évszaka idén nem kényeztetett túl sok jóval - a feltöltődésre, pótoljuk azt most.

Ha süt a nap, mindenképpen érdemes kimozdulni, főként mert már nem sokáig lesz rá alkalmunk. Télen már biztosan több időt töltünk otthon, mint az őszi hónapokban, ráadásul általában a táplálkozási magatartásunk is megváltozik. Ez persze nemcsak rajtunk múlik, novembertől egészen jövő év végéig egész egyszerűen már nem jutunk hozzá annyi értékes, vitamindús tápanyaghoz, mint most. Ezért érdemes kicsit jobban koncentrálni az őszi feltöltődésre.

Lehet, hogy úgy találjuk, túl hűvös van, de ilyenkor elég csak belegondolni, milyen lesz a mínuszokba és máris megjön a kedvünk egy kis sétára, túrára, vagy futásra.

Az immunrendszerünknek ezzel mindenképpen jót teszünk, ahogyan azzal is, ha sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk. Ami most még megtalálható a boltok polcain és a piacon, az hamarosan eltűnik, vagy jóval gyengébb minőségű társa váltja.

Télen minden bizonnyal nehezebb, kevésbé egészséges ételeket juttatunk majd a szervezetünkbe, különösen ünnepek környékén, ezért a helyes táplálkozás az év ezen időszakában különösen fontos.

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!