Amikor aranyat ér a csend.. Megoldás fülzúgásra
- Dátum: 2014.11.09., 19:57
Állandó sípolás, zakatolás, megmagyarázhatatlan hangok – több mint fél millió ember tudna Magyarországon mesélni a fülzúgás őrjítő erejéről. Márpedig ha nem fordulunk idejében orvoshoz, akár életük végéig elkísérhetnek a hangok. A korai kezelés ez esetben rendkívül fontos, amit a hiperbár oxigénterápia tehet még hatékonyabbá.
Képzeljük el, mi történne, ha egyik nap arra kelnénk, hogy minden ésszerű ok nélkül cseng a fülünk? Legyintenénk, és várnánk, hogy elmúljon, majd végigszenvednénk a napot az állandó zaj mellett, este pedig teljesen kimerülve bújnánk ágyba, abban a reményben, hogy másnapra nyoma sem lesz a hangnak. Ha másnap is megismétlődne ugyanez, még mindig bíznánk az idő gyógyító erejében, és csak hetek, hónapok után mennénk el szakorvoshoz. A probléma az, hogy ekkorra a teljes felépülés esélye jelentősen csökken. Ezt bizonyítja az a közel félmillió ember is, aki ma Magyarországon tinnitustól (fülzúgás) szenved, és akinek az állandó zaj megkeseríti életét.
A fülzúgás különböző formákat ölthet: egész nap hallhatjuk az állandó sípolást, vagy csak időközönként térhet vissza a megmagyarázhatatlannak tűnő hang. Az idegesítő zaj, és a kétes eredetű jelenség feszültté teszi az embert, így alig tud koncentrálni, nehezen alszik el este, és állandóan azon jár az esze, mikor szűnik már meg az elviselhetetlen sípolás.
„A fülzúgás sajnos nemcsak az idősek körében lép fel, a fiatal generációt is egyre gyakrabban érinti. Legtöbben pont életkorukra hivatkozva nem veszik komolyan a problémát, hiszen remélik, hogy fiatal szervezetük hamar legyőzi a kellemetlen tünetet, és a zaj egy két nap után, esetleg egy kis pihenés hatására elmúlik” – fejti ki dr. Szolnoki Nikolett, a Hiperbár Centrum orvosigazgatója. „Pedig az egy-két napnál hosszabb ideig tartó fülzúgással már érdemes orvoshoz fordulni. Míg a fülzúgás kialakulásától számított első három hónapban a gyógyulási arány 80%-os, addig a fél évnél régebb óta fülcsengéstől szenvedő betegek esetében már alig lehet tenni valamit az állandó sípolás leküzdésére.”
A tinnitus kiváltó oka legtöbb esetben gyulladás, a belső fül keringészavara vagy akut zajártalom. A beszűkült, elzáródó hajszálerek ugyanis a szükségesnél kevesebb vért, azzal pedig kevesebb oxigént és tápanyagot tudnak a belső fül csiga szervében található és a hangok feldolgozásáért felelős érzékeny szőrsejtekhez szállítani. Ennek javításában, a vér- és ezáltal az oxigénellátás növelésében, hajszálér regenerációban nyújt hatékony segítséget a hiperbár oxigénterápia.
A kezelés során a betegek egy speciális kialakítású nyomásálló kamrában (ún. keszon kamrában) a normál légköri nyomásnál 2,5-szer nagyobb nyomáson 100%-os oxigént lélegeznek be. A terápia hatására a gyenge vérkeringésű területek oxigénellátása jelentősen megnő, így a szőrsejtek oxigénszintje akár 4-6-szorosára emelkedik és kezelés után egy órával is 60%-al magasabb, mint azelőtt. A kezelés ezen kívül segít a gyulladás megszüntetésében is. Ezeknek köszönhetően a fülzúgás gyorsan csökken, vagy akár teljesen meg is szűnik.
Forrás:
Well PR
Fotó:
pixabay.com
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.