Menü

Miért fontos a humor a párkapcsolatban?

Ha megkérdeznek egy nőt, hogy milyen férfira vágynak, akkor legalább a 80%-uk megemlíti, hogy humoros társat képzelnek el maguk mellé. Nyilvánvalóan ennek nem az az oka, hogy komolytalanok lennének… Vajon miért fontos a humor a párkapcsolatban, és mi kell ahhoz, hogy a nevetés jelen legyen két ember közös életében?

Szögezzük le: ami az egyik embernek „bejön”, a másik embernek kínos lehet, és cseppet sem vicces. Valamiféle közös hullámhossz kell ahhoz, hogy valakit tényleg humorosnak, viccesnek találjunk. A másik ember pedig akkor tudja kibontakoztatni jellemének vidám oldalát, ha felszabadultnak érzi magát mellettünk. Ez tehát egy olyan tényező lehet, amit elég nehezen lehet befolyásolni. A humor kibontakozásához szükséges a másik ember lazasága, nyitottsága is. Nem véletlen, hogy azt mondják: ha két ember őszintén tud együtt, vagy egymással és egymáson nevetni, az máris jó jel.

Nézzük csak meg a videoklipeket, ahol néhány rövid képkockával kell kapcsolatokat illusztrálni: a kapcsolat idilli voltát nagyon sok esetben azzal mutatják be, hogy a férfi és a nő együtt nevetnek valamin, vagy közösen bohóckodnak. És ennek ellenkezőjét képezi le a veszekedés, a heves szóváltások.

De vajon min segíthet a humor, ha jelen van a párkapcsolatban?

Segít áthidalni a legnehezebb helyzeteket. Vannak olyan életszituációk, amelyekkel szemben tehetetlenek vagyunk, adott ponton úgy érezzük, már képtelenek vagyunk befolyásolni azokat. Ha ilyenkor képesek vagyunk az egészen nevetni, és humorosan felfogni, akkor a lehető legjobbat tesszük magunkkal, és az adott helyzettel. Ha ehhez még társunk is van, akkor már nem is tűnik olyan borúsnak az a sötét égbolt.
Kiváló kapocs lehet egymás között. Ha tudunk nevetni valamilyen elrontott helyzeten, valamilyen jelentéktelen vitán, akkor hirtelen máris közelebb kerülünk a megoldáshoz. Nem csoda, hiszen csodálatos energiákat szabadít fel.
Megédesíti a hétköznapokat. Máris nem tűnik olyan unalmasnak a heti mókuskerék, ha sok benne a vicces pillanat!

Természetesen a humor nem jelent egyet valamiféle Ace Ventura-szerű jellemmel. A vicces személyiségnek intelligenciával kell párosulnia ahhoz, hogy élvezhető legyen. Ha valaki túlontúl vicceskedő, és semmilyen helyzetet nem képes komolyan venni, az bosszantóvá válhat, és gátolhatja a kapcsolat előrelépését, valamint a problémák megoldását. Amennyiben viszont oly módon van jelen a kapcsolatban, hogy emeli annak fényét, és megkönnyíti a hétköznapjainkat, akkor tudhatjuk: jó helyen vagyunk. 

Fotó:
pixabay.com

Átalakuló háztartások, avagy generációk együttélése

A modern világban egyre több fiatal felnőtt él a szülei otthonában, és tapasztalható, hogy egy-egy esetben három generáció is egymás mellett él. Az életszakaszok átalakultak, felcserélődtek, aminek gazdasági, társadalmi és pszichológiai okai is vannak. Sokan sosem hagyták még el a szülői fészket, mások viszont kényszerből vagy tudatos megfontolásból költöznek “haza” a saját háztartásukból. Vajon miként hat egy ilyen helyzet a felmenőkre, adott esetben a nagyszülőkre és a felnőttség határán toporgó gyermekeikre?

Az önmagunknak támasztott mércék csapdájában

Kiváló eredménnyel érkezünk haza, de semmi különösebb figyelmet nem kapunk a környezetünktől és önmagunktól sem. Valami rendkívüli teljesítményt kell produkálni ahhoz, hogy felkeltsük más emberek érdeklődését, vagy éppen emberileg csinálunk rosszul valamit. Azt érezzük, hogy tökéletes látszatot tartunk fenn, miközben mégis lehangoltnak, depressziósnak érezzük magunkat, vagyis az önmagunkkal szemben támasztott mércék csapdájában rekedtünk.

A munkavállalói felmondás okai

A próbaidő alatti felmondásnak több indikátora is lehet, melyekre kiemelt figyelmet kell fordítania a cégeknek annak érdekében, hogy akár félévnyi szinte felesleges munkától kímélhesse meg magát. Fontos megjegyezni, hogy ebben a cikkben csak a munkavállalói oldalt vesszük figyelembe.

Rossz szokások, amik károsan hatnak az agyunkra

Ki ne szeretne minden nap friss és üde gondolkodással állni az életéhez, legyen az munka, magánélet, vagy bármi más. Íme pár tipp, miket érdemes elkerülni a nap folyamán.

Vállalkozni vagy alkalmazottnak lenni?

Vállalkozó vagy alkalmazott – Hogyan lehet biztos jövőképem? Gyakran halljuk, hogy jó lenne vállalkozni valamivel, és függetlennek lenni a főnöktől, vezetőktől. Valamint, hogy az üzletemberek jól keresnek. A valóságban azonban ez a kép sokkal árnyaltabb. De mi is az alapvető különbség a kettő között? Egyéni szinten mely választás lehet jobb?