Menü

Házi kedvenceinknek is fontos az immunerősítés

Sokat olvasni télvíz idején az immunerősítés fontosságáról, arról azonban kevés szó esik, hogy nemcsak a gyerekeknek és a felnőtteknek hasznosak a vitaminok, hanem a háziállataiknak is. A hideg időjárás bizony az ő szervezetüket is megviseli, akkor is, ha házon kívül, és akkor is, ha lakáson belül laknak.

Manapság már rengeteg immunerősítő készítmény kapható a háziállatok részére, amelyek hasznosak lehetnek, hogy kedvenceink jól viseljék a téli időjárás viszontagságait. Mert bizony ők is megbetegedhetnek, megfázhatnak – sokan nem tudják, hogy az emberekhez hasonló problémák léphetnek fel náluk is. Külön kockázatot jelent, hogy sokszor később vesszük észre rajtuk a betegséget, és mivel nehezen megállapítható a pontos probléma, ezért a gyógyítás is keményebb dió. Érdemesebb hát inkább a megelőzésre hangsúlyt fordítani.

Ez ügyben kérjük az állatorvos, állatpatikus tanácsát, ugyanis nem könnyű választani a piacon lévő sok-sok készítmény közül. Ezek adagolása pedig testsúlytól, vagy egészségi állapottól függően eltérő lehet, tehát mindenképpen érdemes szakemberrel konzultálni vásárlás előtt. Jó hír, hogy akár homeopátiás immunerősítő készítmények is rendelkezésünkre állnak, ha az állat szervezetét szeretnénk felerősíteni.

Az állatok immunerősítése különösen fontos azokban az időszakokban, amikor szervezetük extra terhelésnek van kitéve, például műtétek, vemhesség, szoptatás idején. Sok esetben ezek a készítmények csökkentik az egyéb gyógyszerek káros mellékhatásait, így érdemes rá áldozni egy gyógyszerkúra idején is. A vitaminok sokféle formában rendelkezésre állnak: jutalomfalat-szerű tabletták, ivóvízbe tehető cseppek, vagy vízben feloldható porok is kaphatóak. Könnyedén meg tudjuk tehát találni azt, amelyet a házi kedvencünk is elfogad. 

Fotó:
pixabay.com

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.

Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.

A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.

Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.

Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?