Az állatgyógyászatban is kedveltek az alternatív módszerek
- Dátum: 2015.01.14., 08:48
- akupunktúra, állatgyógyászat, állatorvos, alternatív gyógyászat, alternatív módszerek, betegség, energia, fényterápia, holisztikus szemlélet, homeopátia, mágnesterápia, természetes gyógymód, virágterápia
Az alternatív módszerek elterjedése manapság már nem csak a humán gyógyászatban, hanem az állatgyógyászatban is elterjedni látszik. Esetükben is használnak például akupunktúrát, virágterápiát, mágnesterápiát és sok egyéb alternatív módszert. A szakemberek sikerei tanúsítják, hogy igenis van helye a speciális típusú gyógyításnak az állatok esetében is.
Állatbarátként, sőt állatrajongóként egyre többet találkoztam Patadoki nevével, sokan dicsérték sikereit, eredményeit az állatgyógyászatban. Honlapján megtetszett a H.W.Cushing-tól idézett szlogen: „Az orvosi gondolkodás kötelez arra, hogy többet vegyünk figyelembe, mint egy beteg szerv, sőt többet, mint az egész szervezet – az egyedet kell látnunk a környezetében.”
Kicsit utána olvastam ennek a férfinak, hogy mit is tud, mivel foglalkozik, és meglepődtem: az alternatív módszereket ugyanúgy használják lovakon, kutyákon, macskákon, madarakon, vagy halakon, mint embereknél. Méghozzá nagy sikerrel és jó eredménnyel. Mindez nem valamiféle „kuruzslás”, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Magyar Állatorvosi Kamara egyik legrégebben megalakult szervezeti egysége az Alternatív Állatgyógyászati Tagozat.
Az alternatív módszert más nevén szelíd módszernek nevezik, de nem azért, mert kevésbé lenne hatékony. Az elnevezés inkább onnan ered, hogy a gyógyszerek sok esetben egyszerre ártanak és használnak. Segítenek az alapproblémán, de a mellékhatások egyben más betegségeket eredményezhetnek. Ezért is hívják őket „gyógyító mérgek”-nek.
Természetesen a jó alternatív állatgyógyász rendelkezik állatorvosi alapismeretekkel, ami azt jelenti, hogy pontosan tudja, hogy mikor alkalmazható alternatív, és mikor a klasszikus módszer, valamint azt is ismernie kell, hogy például milyen esetekben használhat az állatok esetében a homeopátiás készítmény, vagy hogy mely betegségeknél nem használható az akupunktúra.
A holisztikus szemléletre azért van szükség, mert az állatok esetében is lehet olyan háttere a betegségeknek, amikre nem is gondolnánk. A kutyák például különösen érzékenyek az energiamezőkre, kifejezetten hat rájuk gazdáik hangulata, valamint igénylik a szeretetet és a foglalkozást. Ennek hiányában a gyerekekhez hasonlóan különböző betegségeket produkálhatnak – nyilvánvalóan nem akarattal. Így a hosszú távú sikeres gyógyulás érdekében nem csak a betegséget, hanem a körülmények széles spektrumát érdemes megvizsgálni az állatok esetében is.
Fotó:
pixabay.com
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.
Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?