Menü

Az állatgyógyászatban is kedveltek az alternatív módszerek

Az alternatív módszerek elterjedése manapság már nem csak a humán gyógyászatban, hanem az állatgyógyászatban is elterjedni látszik. Esetükben is használnak például akupunktúrát, virágterápiát, mágnesterápiát és sok egyéb alternatív módszert. A szakemberek sikerei tanúsítják, hogy igenis van helye a speciális típusú gyógyításnak az állatok esetében is.

Állatbarátként, sőt állatrajongóként egyre többet találkoztam Patadoki nevével, sokan dicsérték sikereit, eredményeit az állatgyógyászatban. Honlapján megtetszett a H.W.Cushing-tól idézett szlogen: „Az orvosi gondolkodás kötelez arra, hogy többet vegyünk figyelembe, mint egy beteg szerv, sőt többet, mint az egész szervezet – az egyedet kell látnunk a környezetében.”

Kicsit utána olvastam ennek a férfinak, hogy mit is tud, mivel foglalkozik, és meglepődtem: az alternatív módszereket ugyanúgy használják lovakon, kutyákon, macskákon, madarakon, vagy halakon, mint embereknél. Méghozzá nagy sikerrel és jó eredménnyel. Mindez nem valamiféle „kuruzslás”, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a Magyar Állatorvosi Kamara egyik legrégebben megalakult szervezeti egysége az Alternatív Állatgyógyászati Tagozat.

Az alternatív módszert más nevén szelíd módszernek nevezik, de nem azért, mert kevésbé lenne hatékony. Az elnevezés inkább onnan ered, hogy a gyógyszerek sok esetben egyszerre ártanak és használnak. Segítenek az alapproblémán, de a mellékhatások egyben más betegségeket eredményezhetnek. Ezért is hívják őket „gyógyító mérgek”-nek.

Természetesen a jó alternatív állatgyógyász rendelkezik állatorvosi alapismeretekkel, ami azt jelenti, hogy pontosan tudja, hogy mikor alkalmazható alternatív, és mikor a klasszikus módszer, valamint azt is ismernie kell, hogy például milyen esetekben használhat az állatok esetében a homeopátiás készítmény, vagy hogy mely betegségeknél nem használható az akupunktúra.

A holisztikus szemléletre azért van szükség, mert az állatok esetében is lehet olyan háttere a betegségeknek, amikre nem is gondolnánk. A kutyák például különösen érzékenyek az energiamezőkre, kifejezetten hat rájuk gazdáik hangulata, valamint igénylik a szeretetet és a foglalkozást. Ennek hiányában a gyerekekhez hasonlóan különböző betegségeket produkálhatnak – nyilvánvalóan nem akarattal. Így a hosszú távú sikeres gyógyulás érdekében nem csak a betegséget, hanem a körülmények széles spektrumát érdemes megvizsgálni az állatok esetében is. 

Fotó:
pixabay.com

Iskolai adventi sütivásár – szabad vagy nem?

Általános iskolai szülői munkaközösségünkben sokszor felvetődik a kérdés, hogy a már hagyománynak számító iskolai adventi sütivásáron szabad-e házisüteményt árulni. Legális ez egyáltalán? Ennek kutakodtam kicsit utána.

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.